ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چرا WhatsApp هرگز امن نیست؟

چرا WhatsApp هرگز امن نیست؟

چرا WhatsApp هرگز امن نیست؟

چرا WhatsApp هرگز امن نیست؟

در پی پیدا شدن حفره امنیتی جدید در واتس آپ که به شخص ثالث این امکان را می داد تا پیام های رمزگزاری شده شما را شنود کند مدیر عامل تلگرام پاول دورف با انتشار متنی در وبلاگ شخصی خود با عنوان چرا WhatsApp هرگز امن نیست انتقاد تندی نسبت به این برنامه داشت.

پاول دورف مدیر تلگرام با انتشار مطلبی مبنی بر امنیت واتس اپ در وبلاگ شخصی خود عنوان کرد اخبار شوکه کننده ای از برنامه WhatsApp به گوش می رسد این نرم افزار به یک ابزار جاسوسی از کاربران تبدیل شده است و تمام اطلاعات شما از جمله عکس ها،ایمیل ها و متن های شما توسط مهاجمان قابل دسترسی می باشد و این تنها به این دلیل است که برنامه واتس آپ به عنوان یک بک دور (Back Door) برای مهاجمان عمل می کند.

به گفته دورف تاریخچه واتس آپ از ابتدای ارائه آن بدون رمزنگاری پیام ها تا چالش های امنیتی که به طرز عجیبی برای اهداف نظارتی مناسبند آکنده از نقص امنیتی است و سرویس طی ۱۰ سال گذشته حتی یک روز هم ایمن نبوده است.

پس از اینکه این حفره امنیتی کشف شد واتس آپ یک وصله امنیتی برای رفع آن منتشر کرد با این حال دورف این کار را هم به باد انتقاد گرفت و گفت تا زمانی که واتس آپ سیاست های خودش را تغییر ندهد و رویکرد جدیدی در محافظت از اطلاعات کاربران در پیش نگرید در آینده باز به این مشکلات گرفتار خواهد شد چون سیاست های مناسبی را در پیش نگرفته است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!