ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راه های مقابله با باج افزار WannaCrypt

ways-to-deal-with-wannacrypt-malware

راه های مقابله با باج افزار WannaCrypt

راه های مقابله با باج افزار WannaCrypt
راه های مقابله با باج افزار WannaCrypt

با سلام به تمام کاربران سایت همان طور که اطلاع دارید و در همین سایت درباره آن صحبت کردیم یک باج افزار به اسم  WannaCrypt در حال انتشار می باشد که اکثرا سیستم های درمانی و پزشکی را تحت تاثیر قرار داده است هچنین طبق گزارش مرکز ماهر تا کنون 200 نفر از کاربران ایرانی به این باج افزار آلوده شده اند که توسط این مرکز شناسایی شدند و اقدامات لازم برای آن صورت گرفته است.

همان طور که اعلام کردیم این مشکل در پی پیدا شدن یک باگ در سرویس SMB سیستم‌های عامل ویندوز با شناسه‌ی MS17-010 به وجود آماده است

در ابتدا لازم است کاربران این گزینه را غیر فعال نمایند و سپس اغدام به آپدیت سیستم عامل خود کنند. برای غیر فعال کردن آن در ویندوز های 7،8،10 مسیر زیر را دنبال کنید.

1-راه حل اول

1.به Control Panel ویندوز بروید سپس بر روی Programs کلیک کرده و گزینه Turn Windows Features on or offf را کلیک کنید.
2.از پنجره باز شده  تیک گزینه SMB1.0/CIFS File Sharing Support را برداشته سپس اوکی کنید.
3.سیستم خود را ریستارت کنید پس از ریستارت سیستم به بخش آپدیت ویندوز مراجعه کنید و سیستم خود را آپدیت نمایید.

2-راه حل دوم

در صورتی که نتوانستید از این طریق سرویس SMB را غیر فعال کنید طبق آموزشی که خود مایکروسافت ارائه کرده اقدام کنید. ” کلیک کنید
همچنین از طریق این ” لینک ” می توانید آپدیت های که مخصوص این مشکل است را متناسب با سیستم عامل خودتان دانلود کنید. همچنین با اینکه مایکروسافت پشتیبانی خودش را از ویندوز XP قطع کرده است با این حال یک وصله امنیتی برای ویندوز XP قرار داده است.

3-راه حل سوم

توصیه میکنیم یک آنتی ویروس خوب بر روی سیستم خودتان نصب داشته باشید و همچنین همیشه آن را آپدیت کنید. تا جایی که سعی دارید ایمیل و لینک مشکوک را باز نکنید سعی کنید از سایت های معتبر برای تهیه فایل های خود استفاده کنید.

4-راه حل چهارم

همچنین می توانید این سرویس را از طریق فایروال کامپیوتر غیرفعال کنید. برای این کار لازم است دسترسی پورت های 445 و 139 را کاملا ببندید. برای اینکه بدانید چگونه باید با فایروال آنتی ویروس خود کار کنید بهترین کار مراجعه به قسمت Help برنامه ها می باشد.

5-راه حل پنجم

این آخرین توصیه بسیار مهم است این مسئله مهم چیزی نیست جز تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات مهم خودتان این کار مهم ترین اقدام پیشگیرانه می باشد که همیشه باید توجه خاصی یه آن داشته باشید.

امیدوارم این مطلب براتون مفید بوده باشه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!