ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

شبکه گوگل پلاس به آخر خط خود رسید

شبکه گوگل پلاس به آخر خط خود رسید

شبکه گوگل پلاس به آخر خط خود رسید

شبکه گوگل پلاس به آخر خط خود رسید
شبکه گوگل پلاس به آخر خط خود رسید

طبق پستی که در وبلاگ گوگل منتشر شد به علت پیدا شدن یک نقص امنیتی تعطیلی شبکه گوگل پلاس را زودتر از موعد مقرر انجام می دهد و بستن این شبکه را در تاریخ ۱۳ فروردین عملی می کند.

این نقص امنیتی جدید ۵۲ میلیون کاربر این شبکه را تحت ثاثیر قرار داده است و باعث شده است که اطلاعات خصوصی کاربران در معرض سرقت قرار گیرد این اطلاعات شامل نام،آدرس ایمیل،شغل وسن افراد می باشد. یک مشکل اساسی که وجود دارد فاش شدن این اطلاعات برای کسانی هم که اطلاعاتشان در حالت خصوصی قرار داشت امکان فاش شدن وجود داشت.

طبق گزارش خود گوگل میزان استفاده کاربران از این شبکه اجتماعی بسیار پایین آمده است و ۹۰ درصد بازدید ها از این شبکه تنها ۵ ثانیه طول می کشد.
با این حال گوگل قصد دارد تا این سرویس را برای سازمان ها و مشتریان شرکتی که از آن برای گفتگو بین کارمندانشان استفاده می کنند حفظ کند.

با نزدیک شدن به پایان کار گوگل پلاس شرکت گوگل تنظیمات خاصی را برای استفاده از API توسط توسعه دهندگان در نظر گرفته است. با تصمیم جیمیل از این پس توسعه دهندگان از دسترسی کمتری به اطلاعات سیستم عامل اندروید و جیمیل خواهند داشت. همچنین مجوز استفاده از خدمات پیامک (SMS) را دریافت نخواهند کرد.

همچنین گوگل تصمیم خاصی را برای استفاده از ایمیل کاربران توسط افراد توسعه دهنده در نظر گرفته است و با این خط مشی جدید برنامه های شخص ثالث دامنه دسترسی کمتری به جمیل خواهند داشت. طبق گفته بن اسیمت همکار و سرپرست بخس مهندسی گوگل ” از این پس تنها برنامه های که به طور  مستقیم باعث بهبود عملکرد ایمیل می گردند مانند مشتریان ایمیل،خدمات پشتیبانگیری ایمیل و خدماتی مانند CRM مجاز به استفاده از این دسترسی ها هستند.”

با این وجود از این پس هر توسعه دهنده ای که بخواهد از این امکانات استفاده کند باید مورد ارزیابی امنیتی قرار گیرد و تمام این قوانین جدید را بپذیرد، مانند خرید و فروش ایمیل کابران به منظور استفاده تبلیغاتی.

گوگل پیش از این مشکل دچار یک مشکل امنیتی دیگر شده بود و در آن زمان مجله وال استریت در گزارش کاملی که ارائه داده بود مشخص کرد که چگونه افراد توسعه دهنده و شخص ثالث می توانند ایمیل های موجود در جمیل را مشاهده کنند و به آنالیر آنها بپردازند. در همان زمان مدیر ارشد بخش امنیت گوگل خانم “سوزان فری” اعلام کرد که کاربران باید به بررسی برنامه های که استفاده می کنند بپردازند و آن برنامه های که به صورت مشکوک درحال استفاده از جمیل می باشند را مسدود نمایند.

طبق خبری که گوگل در سال گذشته منتشر کرده بود قصد دارد تا اسکن کردن ایمیل کاربران برای اهداف تبلیغاتی را متوقف سازد اما با این حال گوگل همچنان دارای اطلاعات فراوانی از سابقه اینترنت گردی کاربران،نمایش ویدیو های یوتیوب و سایر اقداماتی که با برنامه گوگل کروم انجام می شود را در اختیار دارد.

به گفته کمپانی گوگل این تغییرات در پی ایجاد پروژه ای به نام استروب (Strobe) می باشد که قوانین آن شامل بازبینی و دسترسی اطلاعات توسط توسعه دهندگان و افراد شخص ثالث می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!