ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

به سرقت رفتن ۶۱۷ میلیون اکانت از ۱۶ سایت مختلف

به سرقت رفتن ۶۱۷ میلیون اکانت از ۱۶ سایت مختلف

به سرقت رفتن ۶۱۷ میلیون اکانت از ۱۶ سایت مختلف

به سرقت رفتن 617 میلیون اکانت از 16 سایت مختلف
به سرقت رفتن ۶۱۷ میلیون اکانت از ۱۶ سایت مختلف

امروزه هرکس که با شبکه دارک وب آشنایی داشته باشد می تواند به راحتی وارد این شبکه گردد و اطلاعات مختلفی را خریداری نماید.
البته این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که شبکه دارک وب چیست : به طور کلی یک بخش از اینترنت می باشد که موتور های جست و جو به آن دسترسی ندارند و مردم عادی نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. در یک مقاله دیگر به طور کامل درباره آن توضیح می دهیم.

طبق خبری که اعلام شده اکانت ۶۱۷ میلیون کاربر در ۱۶ سایت مختلف به سرقت رفته است و اطلاعات این کاربران از قبیل تارخ تولد،آدرس ایمیل،نام و پسورد کاربران در شبکه دارک وب به قیمت ۲۰ هزار دلار برای فروش قرار داده شده است.

نقص های امنیتی ممکن است برای هر سایت و سیستمی اتفاق بی افتد اما مشکلی که در این بین وجود دارد طبق خبر اعلام شده ۱۶ سایت هم زمان دچار سرقت اطلاعات شده اند و حجم عظیمی از اطلاعات کاربران لو رفته است در زیر لیستی از سایت هایی که اطلاعات کاربران از آن به سرقت رفته است با تعداد اکانت های به سرقت رفته را مشاهده می کنید :

Dubsmash (162 million), MyFitnessPal (151 million), MyHeritage (92 million), ShareThis (41 million), HauteLook (28 million), Animoto (25 million), EyeEm (22 million), 8fit (20 million), Whitepages (18 million), Fotolog (16 million), 500px (15 million), Armor Games (11 million), BookMate (8 million), CoffeeMeetsBagel (6 million), Artsy (1 million), and DataCamp (700,000).

برخی از این وب سایت ها از جمله EyeEm, MyHeritage, and 8fit هک شدن حساب ها را تایید کرده اند و اعلام کردند بعضی از هک اطلاعات یک یا دو سال پییش اتفاق افتاده است.

شاید با خودتان بگویید که در طی این سال ها شما هیچ استفاده ای از این سایت ها نکرده اید اما دقت کنید که ممکن هست اطلاعاتی از قبیل ایمیل و یا رمز عبوری که برای حساب بانکی خودتان یا سایت دیگه ای که استفاده کرده اید با اطلاعات به سرقت رفته از این سرویس ها یکسان بوده باشد. اینجاست که اهمیت موضوع خودش را نشان می دهد.

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم هر وقت همچین مشکلی به وجود آمد و همچین خبر های را مشاهده کردید در اولین اقدام سعی کنید تا پسورد خودتان را به سرعت تغییر دهید.
همچنین یکی از روش هایی که می توانید امنیت حساب خودتان را افزایش دهید استفاده از تایید دو مرحله ای گذرواژه می باشد.
یکی دیگر از راه های افزایش امنیت اطلاعات شما در فضای مجازی استفاده از رمز عبور منحصر به فرد و غیر تکراری برای هر سایت که استفاده می کنید می باشد و بهتر است از یک رمز همزمان برای چند وبسایت استفاده نکنید.

با این حال اگر شما نگران این موضوع هستید که آیا اطلاعات شما لو رفته است یا نه می توانید با کلیک بر روی این لینک به سایت Have I Been Pwned وارد شوید و آدرس ایمیل یا پسورد خودتان را وارد کنید اگر اطلاعات اکانت شما لو رفته باشد این سایت به شما اطلاع می دهد.

نکته آخر اینکه توصیه های ایمنی در مورد امنیت اطلاعات را جدی بگیرید و سعی کنید اطلاعات خود را در این موارد افزایش دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!