ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8

آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8

امروز قصد داریم شیوه رمزگزاری نوینی را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم اما قبل از آن شما را به یک بخش جدید در ویندوز 8 و 8.1 آشنا می کنیم که امکانات بسیاری را در اختیار ما قرار می دهد که یکی از این امکانات جدید رمزگزاری تصویری است که در ادامه همین مطلب به توضیح آن خواهیم پرداخت.

Charms ویندوز از ویژگی های جدید است که با ویندوز 8 است که به شما امکان دسترسی به جستجو، اشتراک گذاری، شروع، دستگاه ها، و تنظیمات را فراهم میکند. این فهرست زمانی که شما ماوس را بر روی گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش می برید و سپس به سمت به پایین می کشید و یا با فشار دادن کلید ویندوز + C بر روی صفحه کلید ظاهر میشود.این منو نوار سیاهی است که در امتداد سمت راست صفحه نمایش وجود دارد که در تصویر زیر میتوانید تصویر آن را مشاهده کنید

آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8
آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8

توضیح هر یک از بخش های منوی Charms در ویندوز 8 و 8.1

جستجو (میانبر: کلید ویندوز + F) – پیدا کردن و باز کردن هر برنامه یا فایل.

اشتراک (میانبر: ویندوز کلید + H) – امکان اشتراک گذاری و ارسال لینک، عکس، و هرچیزی به دوستان خود و شبکه های اجتماعی در این برنامه وجود دارد.

شروع (میانبر: کلید ویندوز) – باز کردن پنجره Start در ویندوز 8.

دستگاه ها (میانبر: کلید + K ویندوز) – فهرست دستگاه های موجود، به عنوان مثال یک صفحه نمایش دیگر و یا تمامی دستگاه های متصل جانبی.

تنظیمات (میانبر: کلید ویندوز + I) – نمایش تنظیمات شروع، مشاهده تنظیماتی مانند مانیتور، باتری، حجم درایو، روشنایی، اطلاعیه ها، وPower ( خاموش کردن کامپیوتر). در تنظیمات شما همچنین میتوانید تنظیمات کامپیوتر خود را در انتهای منو، که به شما امکان دسترسی به تمام تنظیمات را می دهد. مشاهده کرده و تنظیم کنید.

آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8
آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8

استفاده از یک رمز عبور تصویری برای ورود به کامپیوتر

 ویندوز 8 شامل ویژگی های جدیدی است که یکی از ویژگی های جذاب آن رمز عبور تصویری نامیده می شود، که اجازه می دهد تا شما شروع کار با کامپیوتر را با استفاده از یک سری از حرکات مانند دایره، خطوط راست، ضربات موس به عنوان رمز عبور خود آغاز کنید

اگر میخواهید روش جدیدی برای رمز گزاری داشته باشید می توانید از مراحل زیر این امکان را فراهم کنید..

آموزش فعال سازی

  1. منوی Charms ویندوز را باز کنید.
  2. سپس بر روی Settings کلیک کنید.
  3. اکنون در این بخش برو روی More PC settings کلیک کنید که همانطور که گفته شد میتوانید از کلید های میانبر آن نیز استفاده کنید.
  4. در پنجره More PC settings بر روی Users کلیک کنید
  5. سپس Create a Picture Password را بزنید . رمز عبور تصویری خود را تنظیم کنید
آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8
آموزش قراردادن رمز تصویری برای ویندوز 8
  • علاوه بر رمز تصویری میتوانید رمز عددی دیجیتال نیز بر روی سیستم خود تنظیم کنید و به یاد داشته باشید برای ورود به کامپیوتر هردو رمز جدید نیاز هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!