ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ریستارت کردن درایور کارت گرافیک با کلید های میانبر

ریستارت کردن درایور کارت گرافیک با کلید های میانبر

ریستارت کردن درایور کارت گرافیک با کلید های میانبر

ریستارت کردن درایور کارت گرافیک با کلید های میانبر
ریستارت کردن درایور کارت گرافیک با کلید های میانبر

با سلام خدمت تمام کاربران سایت پی سی کوئست امروز با یک مطلب جالب درباره نحوه ریستارت کردن کارت گرافیک در خدمت شما هستیم.

حتما برای شما پیش آمده که موقع کار کردن با سیستم به یک باره کامپیوتر از کار بایستد یا به اصطلاح فریز شود و کامپیوتر هیچ عکس العملی از خودش نشان ندهد اولین کاری که که به  ذهن ما شما می رسد ریستارت کردن کامپیوتر می باشد.

اما قبل از اینکه کامپیوتر خودتان را ریستارت کنید بهتر است روشی را که به شما آموزش می دهیم امتحان کنید.

با استفاده از این کلید های میانبر شما فقط در ویندوز های ۸ و ۱۰ قادر هستید تا کارت گرافیک خودتان را ریستارت کنید و در ویندوز ۷ این دکمه میانبر قابل استفاده نمی باشند.

چگونه داریور کارت گرافیک کامپیوتر را ریستارت کنیم :

برای راه اندازی مجدد کارت گرافیک خود کافی است دکمه های Win + Ctrl + Shift + B را باهم فشار دهید.

پس از انجام این کار، صفجه نمایش شما برای چند ثانیه خاموش و روشن می گردد با انجام این کار هیچ کدام از برنامه های شما بسته نمی شود و همه چیز به همان صورت که قبل از انجام این کار بود باقی می ماند.

این کلید میانبر بخشی از سیستم عامل ویندوز ۱۰ می باشد و بر روی درایور های NVIDIA,AMD و Intel قابل اجرا می باشد.

چگونه مشکل فریز شدن سیستم را حل کنیم :

هیچ تضمینی وجود ندارد که این کار باعث شود مشکل توقف سیستم شما حل گردد. با این حال اگر کامپیوتر شما به دلیل مشکل در کارت گرافیک فریز شده باشد با استفاده از این کلید های میانبر مشکل شما حل می گردد. همچنین با این روش می توانید مشکل گیر کردن در بعضی بازی ها را هم برطرف کنید.

همچنین با استفاده کلیدهای میانبر Ctrl+Alt+Delete یا Ctrl+Shift+Esc به بخش Task Manager وارد شوید و در این بخش می توانید برنامه ای که باعث شده است سیستم شما فریز شود را با استفاده از گزینه END TASK به طور کامل ببندید.

با این وجود اگر همچنان مشکل شما پا برجا بود کافی است دکمه پاور را به مدت ۱۰ ثانیه نگه دارید تا کامپیوتر شما خاموش گردد.با این حال استفاده از این شیوه در طولانی مدت باعث بروز مشکل در سیستم شما می گردد و فشار زیادی را به سیستم وارد می کند.

اما این نکته را باید مد نظر قرار دهید که این روش ها به طور کامل جوابگو نیست و برای اینکه مشکل شما به طور کامل برطرف گردد بهتر است سیستم خودتان را به یک فرد متخصص بسپارید تا مشکل فریز شدن سیستم شما را به طور کامل رفع نماید.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!