ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اضافه شدن کد QR به صفحه آبی مرگ ویندوز10

اضافه شدن کد QR به صفحه آبی مرگ ویندوز10
اضافه شدن کد QR به صفحه آبی مرگ ویندوز10

تقریبا تمام کسانی که با کامپیوتر سر و کار دارن حتما صفحه معروف آبی مرگ ویندوز مواجه شده اند صفحه ای که نشون میده سیستم عامل کامپیوتر به خاطر یک عیب دچار مشکل شده است.

تقریبا شکل و شمایل این صفحه ناخوشایند در طول عرضه این سیستم عامل محبوب تغییر آنچنانی نکرده بود تا اینکه در ویندوز 8 مایکروسافت تصمیم گرفت از یک شکل با یک صورت غمگین استفاده کند تا از این طریق با کاربر احساس همدردی کند.

معمولا پس از نمایش این صفحه کدی نمایش داده می شد تا کاربران با سرچ این کد بتونن خطا و مشکل پیش آمده را تشخیص بدن و برای حل مشکل اقدام کنن بزرگترین مشکلی که این نوع نمایش کد داشت این بود که تا کاربر بتواند کد مورد نظر خودش را یاداشت کند سیستم ریستارت می شد.

طبق گزارش کاربران و کسانی که به تازگی ویندوز خود را آپدیت کرده اند متوجه شدن که در هنگام نمایش صفحه آبی مرگ یک کد QR نمایش داده می شود که کاربر پس از اسکن این کد می تواند با رفتن به صفحه مربوط به این خطا مشکل خودش را متوجه شود و برای رفع آن اقدام کند.

البته این ویژگی یرای همه فعال نشده است اما این احتمال داده می شود که در آپدیت تابستان مایکروسافت این ویژگی در دسترس همه قرار بگیرد.

پ.ن : البته طبق نظر خودم اینکار داری یک مشکلی امنیتی می تونه باشه مثلا فرض کنید شخص خرابکار این صفحه را به صورت جعلی برای یک کاربر ارسال کند سپس کاربر با اسکن این کد به یک سایت آلوده منتقل بشه و با این کار سیستم خودش را آلوده کند. البته به احتمال زیاد شرکت بزرگ و موفق مایکروسافت حتما به این موضوع توجه می کند.

microsoft-updates-windows-10-blue-scree600
اضافه شدن کد QR به صفحه آبی مرگ ویندوز10

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!