ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

پروژه وان وب دریچه ای رو به اینترنت همگانی

پروژه وان وب دریچه ای رو به اینترنت همگانی

پروژه وان وب دریچه ای رو به اینترنت همگانی

پروژه وان وب دریچه ای رو به اینترنت همگانی

 

در دنیای مدرن امروزی اینترنت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و تاثیرات بسیاری را در سبک زندگی انسان ها گذاشته است با این حال هنوز تعداد زیادی از مردم به اینترنت دسترسی ندارند یا سرویس نامطلوبی را دریافت می کنند.

پروژه وان وب یک طرح جاه طلبانه با ایده ای از آینده می باشد که در صدد است تا با ارسال زنجیره ای حداقل  ۶۰۰ ماهواره یک اینترنت رایگان برای تمامی دنیا به ارقام آورد.

سه روز پیش موشک سایوز اولین مجموعه از ماهواره‌های وان وب (OneWeb) را به مدار زمین ارسال کرد.

این ماهواره ها قرار هستند در فاصله ۱۲۰۰ کیلیومتری از سطح زمین قرار گیرند و وزرن هر کدام از این ماهواره ها حدود ۱۵۰ کیلوگرم می باشد.

هدف کلی وان وب :

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم شرکت وان وب قصد دارد با تشکیل زنجیره ای از ۶۰۰ ماهواره اینترنت پرسرعت رایگان برای تمام نقاط زمین به ارمغان بیاورد. به غیر از شرکت وان وب دیگر شرکت ها در حال دنبال کردن همچین ایده ای می باشند با این حال به نظر می رسد شرکت وان وب با مدیریت گرگ وایلر در تحقق این امر موفق تر عمل کرده است.

مشکلی به نام زباله های فضای و منظومه ای از ماهواره ها :

از زمان شروع اکتشافات انسان در فضا و ارسال انواع و اقسام موشک ها و ماهواره ها به مدار زمین با مشکلی به نام زباله های فضای روبه رو شده ایم به همین علت درباره پروژه وان وب نگرانی های در میان می باشد که سرنوشت ماهواره ها در صورت پایان ماموریت یا حتی وجود نقص در آنها با چالش جدی ای رو به رو کرده است.

با این حال شرکت وان وب برنامه هایی را تدارک دیده که از به وجود آمدن این اتفاقات جلوگیری می نماید و به گونه ای ماهواره های خود را برنامه ریزی نموده است تا محیط پیرامون خود را برای تنظیم محل قرار گیری در مدار را بررسی نمایند. همچنین این ماهواره ها به گونه ای برنامه ریزی شده اند تا پس تمام شدن عمر ۵ سال خود کم کم به محیط جو نزدیک شوند و در این محیط به طور کامل بسوزند و از بین بروند.

شرکت هایی که انجام همچین پروژه ای را در سر دارند :

به غیر از شرکت وان وب شرکت اسپیس ایکس قرار است تا اواسط دهه ی ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۲ هزار ماهواره به فضا ارسال نماید.همچنین شرکت سامسونگ هم قصد دارد تا ده سال آینده ۴۶۰۰ ماهواره را روانه مدار زمین کند. همچنین معتبرترین شرکت در حوزه صنایع هوایی یعنی بوئینگ هم از این قافله عقب نمانده است و قصد دارد به این مسئله ورود نماید.

باید دید که در آینده این پروژه به مرحله اجرا می رسد یا باعث می شود که بر زباله های فضایی افزوده شود با این وجود داشتن اینترنت رایگان پرسرعت یک ایده جاه طلبانه است که مورد استقبال تمام مردم جهان می باشد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!