ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

NTFS و FAT32 چه هستند ؟ چه تفاوتی دارند ؟

NTFS و FAT32 چه هستند ؟ چه تفاوتی دارند ؟

NTFS و FAT32 چه هستند ؟ چه تفاوتی دارند ؟

NTFS و FAT32 چه هستند ؟ چه تفاوتی دارند ؟  NTFS  و FAT32 دو نمونه از فرمت پارتیشن بندی هارد می باشند که اگر حتی یک بار هم یکی از درایو های خود را فرمت کنید ویا هارد خود را F-disk یا فرمت کلی کرده باشید با سوالی در هنگام پارتیشن بندی برخورده اید که از شما پرسیده می شود نوع پارتیشن NTFS باشد و یا FAT32 باشد؟ امروز آمده ایم تا بیشتر در مورد این دو نوع پارتیشن و استفاده های آن ها سخن بگوییم تا بدانید کدام بهتر است و علاوه بر آگاهی بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشد تا در هنگام پارتیشن بندی مشکلی برای تان بوجود نیاید. 

FAT32 که قدمت بیشتری نسبت به نوع دیگری دارد در سال 1996 توسط مایکروسافت برای کامپیوتر ها سیستم های کامپیوتری طراحی شد که به نام کامل File Allocation Table می باشد. این نوع پارتیشن در زمان خود بسیار محبوب بود اما باید بدانید  در این پارتیشن محدوديت حجم فايل وجود دارد.وآن عدم توانايي نگهداري يك فايل به ميزان بيشتر 4 گيگابايت است.. ولی از نوع دیگر بهتر است یا خیر؟ نمی توان این پاسخ را قطعی برای تمامی افراد داد پس پیشنهاد می کنم ادامه را با ما همراه باشید.

NTFS نوع دوم پارتیشن های می باشد که نام کامل آن New Technology File System می باشد و برای ویندوز های جدیدتر مانند ویندوز 2000 و XP طراحی شده است. این نوع پارتیشن ها امکان و ظرفیت نامحدودی برای ذخیره اطلاعات دارند و علاوه بر آن امکاناتی  پیشرفته تر از Fat32 دارند به طور مثال در هنگام کپی اطلاعات از پارتیشن های FAt32 اگر به هر علتی مانند قطع برق سیستم خاموش شود تمامی اطلاعات در حال کپی شدن از بین می رود اما در پارتیشن های NTFS الین اتفاق حد المقدور بسیار نادر است.

البته FAt32 همچنان یکی از درایو های مناسب برای اجرای برنامه های سیستمی می باشد که بسیار در میان برنامه نویسان و افرادی که سر و کار با فایل های سیستمی دارند مورد علاقه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!