ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مایکروسافت در دادگاه علیه دولت آمریکا پیروز شد

6ef3c535-ac99-4252-9796-7534c6618ecc
6ef3c535-ac99-4252-9796-7534c6618ecc
مایکروسافت در دادگاه علیه دولت آمریکا پیروز شد

بالاخره امروز شاهد خبر بزرگی بودیم که دنیای تکنولوژی را سربلند کرد، مایکروسافت بزرگترین شرکت کامپیوتری جهان در دادگاهی رسمی بر علیه دولت آمرکیا قرار گرفت و بالاخره پیروز شد در پی این پیروزی آمریکا دیگر حق دسترسی به اطلاعات ذخیر شده ی این شرکت در مرکز داده های ایرلند را نخواهد داشت.

گذشته ی این خبر به جایی بر می گردد که مایکروسافت بار ها با آن مشکل داشته است و همیشه درگیر این موضوع بوده است.

بازپرسان آمریکایی همواره اطلاعات ذخیره شده ی اختصاصی مایکروسافت در ایرلند را بررسی می کردند اجازه ی دسترسی که در خاک کشور دیگری صادر شده بود و آمریکایی ها در یک کشور دیگر برای بررسی از آن استفاده می کردند.

شب گذشته خبری منتشر شد که شرح آن به این صورت بود، دیگر آمریکایی ها اجازه دسترسی به اطلاعات مایکروسافت در خاک بیگانه را نخواهند داشت.زیرا اطلاعات مایکروسافت به صورت فیزیکی در خارج از مرز های آمریکا قرارگرفته است.به همین دلیل مایکروسافت برای جلوگیری از دسترسی آمریکایی ها و اجازه ندادن به آن ها هیچ خلافی مرتکب نشده است و کار این شرکت کاملا قانونی بوده است و تمامی قوانین از آن حمایت خواهند کرد.

این یکی از بزرگترین پیروزی هایی است که مایکروسافت در طول کاری خود داشته است چرا که مایکروسافت با این کار توانسه است حریم خصوصی کاربران خود را در مقابل نفوذ آمریکا حفظ کند.

جالب است بدانید در این جنگ بزرگ بین تکنولوژی و آمریکا بسیاری از شرکت های بزرگ مانند اپل، AT&T و همچنین ورایزون از مایکروسافت حمایت کردند.

اما راز پیروزی مایکروسافت در این دادگاه چه بوده است؟!

مایکروسافت بسیار در این امر زیرکی به خرج داده استبه دلیل اینکه اطلاعات کاربری مایکروسافت در مرکز داده ای در ایرلند ذخیره شده و دقیقا طبق قوانینی که در ایرلند وضع شده است بر آن ها حاکم است و قانون اجازه دسترسی کشوری دیگر را به آن را نخواهد داد.

به این ترتیب امنیت کاربران مایکروسافت حفظ خواهد شدو حتی می تواند با رقیبان رقابت قوی تری خواهد داشت و سرویس های ابری قدرتمند تری را ارائه دهد زیرا اکنون یکی از اصلی ترین رقابت ها بر سر سرویس های ابری است.

امروز امنیت حرف اول را در دنیای تکنولوژی می دهد و شرکتی که این ترس کاربران را از بین ببرد قطعا موفق تر خواهد بود.

دولت ها نیز اکنون برای مصارف امنیتی به این اطلاعات نیاز زیادی دارند پس عادی است که به دنبال شرکت ها برای دسترسی به این اطلاعات خواهند بود و نکته اینجاست که شرکتان موظف هستند تا اجازه دسترسی دولت ها به این اطلاعات را ندهند.

با توجه به ترفند مایکروسافت شرکت ها تلاش خواهند کرد که اطلاعات را به دلیل قوانین موجود در آمریکا در کشور های دیگری ذخیره کنند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!