ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

قفل کردن ویندوز ۱۰ از راه دور

قفل کردن ویندوز ۱۰ از راه دور (۷)

قفل کردن ویندوز ۱۰ از راه دور

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

سیستم عامل های اندورید و IOS داری یک امکان امنیتی هستند که به کاربران این قابلیت را می دهند از راه دور گوشی خودشان را قفل نمایند. در آپدیتی که مایکروسافت در نوامبر سال ۲۰۱۵ ارائه کرد این ویژگی را به نام “Find My Device” به سیستم عامل خود اضافه نمود.

قابلیت “Find My Device” از طریق اطلاعات و داده های مربوط به GPS به شما کمک می کند تا سیستم خودتان را در صورتی که گمشده باشد یا دزدیده شده باشد پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت شما می توانید سیستم خودتان را قفل نمایید و از سرقت اطلاعات سیستم جلوگیری کنید همچنین می توانید یک پیغام سفارشی را تعیین کنید تا پس از روشن شدن دستگاه بر روی صفحه نمایش نشان داده شود که می توانید بر روی آن اطلاعات مورد نیاز برای برگرداندن سیستم را بر روی آن درج کنید.

قبل از شروع آموزش به نکات زیر باید توجه کنید :

  • سیستم شما باید به اینترنت متصل باشد.
  • شما حتما باید قابلیت “Find My Device” را بر روی سیستم خودتان فعال کنید.
  • شما باید یک حساب کاربری با اختیار مدیریت داشته باشید و نمی توانید با یک حساب کاربری محلی (Local) از این ویژگی استفاده نمایید.

با فرض اینکه سیستم شما داری تمام این ویژگی ها می باشد اکنون نگاهی به قابلیت “Find My Device” می کنیم.

چگونه ویندوز ۱۰ خود را از راه دور قفل کنیم

با استفاده از یک مرورگز به آدرس صفحه کاربری مایکروسافت بروید و سپس نام کاربری و رمز عبور خود را جهت ورود به سیستم وارد کنید.

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

در صفحه اصلی اکانت خودتان بر روی گزینه نمایش جزئیات ( Show derails ) کلیک کنید و دستگاهی را که می خواهید قفل کنید انتخاب نمایید.

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

در پنجره جدیدی که باز می شود بر روی گزینه یافتن دستگاه من یا (Finde my device) کلیک کنید.

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

اکنون در این بخش مشاهده می کنید که محل دستگاه شما نمایش داده می شود و در صورتی که مشاهده کردید دستگاه شما در جایی است که شما انتظار نداشتید آنجا باشد می توانید با کلیک بر روی گزینه قفل (Lock) دستگاه خود را قفل نمایید.

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

با قفل کردن دستگاه تمام حساب های کاربری غیرفعال می شوند اکنون باید بر روی دکمه بعدی (Next) کلیک کنید.

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

در صفحه باز شده جدید می توانید یک پیغام سفارشی ایجاد کنید که هر وقت کسی سیستم را روشن کرد این پیغام بر روی صفحه دستگاه نمایش داده شود.

قفل کردن ویندوز 10 از راه دور

در آخر به شما پیشنهاد می دهیم که برای اطمینان بیشتر ابتدا رمز حساب کاربری خودتان را عوض کنید چون ممکن است حساب کاربری شما در خطر افتاده باشد. سپس بعد از اینکه دستگاه خودتان را پیدا کردید می توانید با رمز جدید که برای حساب کاربری خود گذاشته اید سیستم را باز کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!