ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8

آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8
آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8
آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8

راه های مختلفی برای نصب یک سیستم عامل بر روی کامپیوتر شما وجود دارد که در این مورد بخصوص اغلب مردم از CD/DVD های Bootable نصب ویندوز استفاده میکنند اما ما نمیتوانیم در تعداد دفعات زیاد و تکراری از آنها استفاده کنیم به این دلیل که ممکن است در اکثر موارد این سی دی و دی وی دی ها خش دار شده و قابل استفاده نباشند چون نگه داری از آن ها در طولانی مدت سخت و دشوار است و یا حتی ممکن است فراموش کنید که آن را در دفعه قبل کجا گذاشته اید.یا در مواردی مشاهده شده که در دفعات بعدی نصب ویندوز شما با پیغام های خطایی مواجه میشوید که علت آن بروز مشکلاتی در سی دی و دی وی دی های شماست و سیستم قادر به خواندن اطلاعات از روی آن نیست که اکثر این مشکلات به علت کهنه بودن عمر دیسک های نوری است که مورد استفاده قرار میگیرد.

یا مشکلاتی دیگری از قبیل اینکه ممکن هست کامپیوتری CD یا DVD Drivesنداشته باشد چون همه ی کامپیوتر ها این قابلیت را ندارند یا ممکن است نیاز به DVD Drivesباشد اما کامپیوتر فقط CD Drives دارد.

این مشکلاتی که گفته شد بزرگترین مشکلاتی است که هنگام نصب ویندوز از روی دیسک های نوری اتفاق می افتد و موجب میشود تا شما نتوانید ویندوز خود را نصب کنید.

بنابر این در چنین مواقعی استفاده از USB های قابل بوت برای نصب بسیار کاربردی است که ما در این مطلب به بررسی ان درباره ی ویندوز 8 می پردازیم.

اکنون قصد داریم در این مطلب روش ساخت یک فلش قابل بوت از ویندوز 8 بسازیم…

با ما همراه باشید…

آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8
آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8

چگونه USB (فلش) قابل بوت برای نصب ویندوز 8 بسازیم؟

در ابتدا شرطی برای این کار وجود دارد و آن این است که شما باید یک فایل ISO از DVD یا CD ویندوز خود داشته باشد…

پس ابتدا آن را تهیه کنید…

1-     نرم افزار Windows 7 USB/DVD Download Toolرا از جعبه ی دانلود پایین همین مطلب دانلود کنید.برخلاف اسم این نرم افزار که Windows 7 است برای ویندوز 8 نیز قابل استفاده است و هیچ مشکلی ندارد و نکته جالب این هست که شما میتوانید از این نرم افزار برای تمامی نسخه های ویندوز استفاده کنید.

2-     بعد از دانلود و نصب این نرم افزار از پی سی کوئست، آن را اجرا کنید و اکنون باید فایل ISO خود را داخل Hard Disk قرار داده و آدرس محل ذخیره سازی آن را در این نرم افزار وارد کنید و آن را به نرم افزار بشناسانید میتوانید این کار را با زدن گزینه Brows و انتخاب محل ذخیره فایل ISO انجام دهید.

آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8
آموزش ساخت فلش Bootable برای نصب ویندوز8

3-     اکنون باید انتخا بکنید که نوع USB Botable شما چه چیزی باشد، Bootable DVD یا Bootable Pendrive که در اینجا باید Pendrive را انتخاب کرد چون شما قصد دارید یک USB Bootable بسازید.

4-     فلش خود را انتخاب کنید البته در نظر داشته باشید که حداقل باید 4 گیگابایت حافظه خالی داشته باشد در غیر اینصورت قابل انجام نیست.بعد از انتخاب گزینه Begin Copying را بزنید و صبر کنید.

5-     با زدن این گزینه شما شروع به ساختن یک فلش قابل بوت برای نصب ویندوز 8 (یا هر ویندوزی) کردید صبر کنید تا مراحل به طور خودکار انجام شود و فایل ها بطور خودکار از فایل ISO بصورت Bootable در USB انجام شود و زمانی که پیغام “Bootable USB Device created successfully” را دیدیدشما میتوانید سیستم خود را Restart کنید و از روی USB بوت شده و مراحل نصب را بر روی همین کامپیوتر یا هر کامپیوتری با بوت شدن از روی فلش انجام دهید.

حالا شما یک فلش قابل بوت برای نصب ویندوز 8 (یا هر ویندوز دیگر) دارید…..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!