ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

راز کیبرد ها در چیست؟!

راز کیبرد ها در چیست؟!

سلام خدمت پی سی کوئستی ها.حتما تا به امروز به کیبورد خودتون دقت کردید و دیدید که برخی کلیدها درآن اندکی برجستگی دارند مانند کلیدهای f و j و عدد 5 در قسمت اعدادولیل این برجستگیها چیست؟
باما همراه باشید.

قبل از هر توضیحی برمی گردیم به قرن نوزدهم میلادی.در آن زمان صفحه کلید برای اولین بار قبل از اختراع کامپیوتر روی ماشین‌های تحریر رخ داد که نظم چیدمان حروف آنها براساس حروف الفبا بود که بعد ازآن دانشمند انگلیسی به نام کریستوفر لاتام شولز اولین ماشین تحریری را توسعه داد که از نظم چیدمان حروف به شکل QWERTY بهره می‌برد.

راز کیبرد ها در چیست؟!
راز کیبرد ها در چیست؟!

چرا سرعت بالای تایپ درآن زمان چیز بدی بود؟؟؟؟

چیدمان حروف ها در این صفحه کلید به طوری بود که از سرعت تایپ تایپیست ها جلوگیری کند چرا که سرعت بالای تایپ موجب میشد چکش های اعمال تایپ درهم گیرکنند و درنتیجه قطعات ماشین تحریر زودتر خراب شوند.به همین دلیل نظم به ظاهر تصادفی QWERTY درمیان مردم آن زمان محبوب شد.

چرا f و j و 5؟؟؟؟؟

دلیل اصلی این برجستگی ها با نحوه جای گیری انگشتان برمی گردد.بالاترین سرعت تایپ درصورتیست که شما با ده انگشت خود تایپ کنیدو همانطورکه همه میدانید برای اینکار باید هرانگشت درجای خاصی قرار گیردکه مهمترین انگشتان دست انگشتان اشاره بوده و بایستی روی حروف F و J بنشینند بقیه انگشتان هم به ترتیب روی کلیدهای کناری می‌نشینند.
اکنون در حین تایپ می توانید از برجستگی این کلیدها جای درست آنها را تشخیص دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!