ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نگهداری از لپ تاپ در هوای مرطوب و گرم

Sony_VAIO_Pro_13_35781040_06

با سلام خدمت شما کاربران سایت پی سی کوئست

با توجه اینکه در فصل تابستان هستیم و بازار مسافرت های تابستانی به شهر های شمالی کشور بسیار داغ شده است تصمیم گرفتیم برای آن دسته از کاربرانی که همراه خود لپ تاپ خود را نیز به سفر می برند مطلبی را ارئه دهیم تا از خطرات احتمالی که ممکن است برای لپ تاپشان پیش بیاید جلوگیری کنیم.

با ما همراه باشید!

مسلما آب‌و‌هوا تأثیر به سزایی در کارکرد و عمر مفید تمامی سیستم هایی که به هر نحوی از قطعات کامپیوتر استفاده می کنند خواهد داشت .

لپ تاپ ها هم همینطور و همین طور با اینکه از نوع قابل حمل کامپیوتر های شخصی هستند به راحتی در معرض سرما، گرما،رطوبت قرار خواهند گرفت. در ادامه ی این مطلب آموزش مطالبی را خواهید آموخت تا از خطراتی که با در معرض آب و هوای گرم و مرطوب قرار گرفتن ممکن است برای آن پیش بیاید محفوظ باشد.

 • حد میانگین دمای مناسب

لپ‌تاپ‌ها می توانند در دمای 10 تا 35 درجه‌ی سانتی‌گراد بهترین کارایی را داشته باشند. دمای بالا می توانند موجب آسیب جدی در باطری و طول عمر ان و همینطور هارد ها شود پس بسیار مراقب باشید در حقیقت اطلاعات مهمترین بخش کامپیوتر شماست.

 • ایجاد آمادگی برای سازگاری

هیچوقت زمانی که سیستم روشن است آن را از مکانی ک با مکان جدید اختلاف دمایی زیادی دارد منتقل نکنید بلکه هنگام انتقال آن را خاموش کرده و سپس مدتی وقت بگذارید تا لپ تاپ برای دمای جدید آماده شود و سازگاری پیدا کند و سپس به کار خود ادامه دهید.

 • نسبت به مکان آن بی تفاوت نباشید!

برای مثال هیچ گاه لپ تاپ را در ماشین رها نکنید زیرا در طول روز دمای اتومبیل بسیار بالا خواهد رفت و بسیار خطرناک است قطعا این بی تفاوتی برای صندوق عقب هم صادق است.

 • هیچوقت زیر نور مستقیم کار نکنید!

نور مستقیم خورشید باعث ایجاد گرمای شدید مرکزی شده و مستقیما دمای سیستم را بالا خواهد برد و این به ضرر سیستم است حتی در حالت خاموش هم لپ تاپ را زیر نور مستقیم قرار ندهید حتی زیر نور شدید ممکن است صفحه نمایش دستگاه نیز مختل شود اگه مجبور به استفاده از لپ تاپ زیر نور خورشید شدید موارد زیر را رعایت کنید:

 • از کالای محافظتی صفحه نمایش استفاده کنید تا موجب کاهش میزان نور آفتاب به صفحه نمایش می شود..
 • از کالایی به نام سرپوش استفاده کنید که به HOOD معروف است این محصول باعث محافظ دستگاه از نور آفتاب به کل سیستم خواهد شد.

 • از رطوبت فرار کنید!

رطوبت همان میزان بخار موجود در هوای عادی استرطوبت بالا نیز آسیب رساننده قویی برای لپ تاپ است.حد متعادل رطوبت هوا بین 10 الی 70 درصد است که این مقدار آسیب چندانی در صورت رعایت تمامی نکات ایمنی به همراه نخواهد داشت .

رطوبت موجب آسیب رساندن به تجهیزات سخت افزاری داخلی خواهد شد.

 • پشتیبان فراموش نشود!

همیشه در تمامی لحظات بک آپ یا پشتیبان بسیار مهم است اما در این شرایط حیاتی محسوب می شود حتما از هارد های مقاوم در برابر رطوبت و گرما برای پشتیبان گیری اطلاعات استفاده کنید.

 • چتر را فراموش نکنید …

همیشه پیگیر هواشناسی باشید!البته هم برای خوش گذرانی بیشتر در سفر و همینطور اگر شما استفاده مداومی از لپ تاپ خواهید داشت..

اگر هوا بارانی بود چتر را فراموش نکنید …

درست است که سفر می روید اما اطلاعات شما هم مهم است …

 • میز لپ تاپ را همراه خود ببرید !

لپ تاپ را اگر بر روی پاهای خود یا مبل قرار دهید این امر موجب گرم شدن بیشتر آن خواهد شد. پس حتما از میز مخصوص لپ تاپ و همچنین پد فن زیر آن استفاده کنید…

برای این موراد سعی کنید جنس مطلوبی تهیه کنید و به فکر قیمت آن نباشید…

پیشگیری بهتر از درمان است …

هم هزینه هم خسارت …

 • همیشه لپ تاپ را در کیف حمل کنید …

برای حفاطت از لپ تاپ در برابر بسیاری از خطرات حتما کیف آن را به همراه داشته باشید کیف های مناسب و مطلوب و استاندارد می تواند محافظ خوبی در زمان خاموشی در برابر ضربه های کوچک، رطوبت و گرما باشد.

البته در برابر گرما زیاد بر روی کیف حساب نکنید …

امیدوارم هم از این مطلب لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد و هم سفر خوشی را در سرزمین های سرسبز و زیبای شمالی داشته باشید …

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!