ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

Instagram rules and restrictions (1)

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی سایت پی سی کوئست امروز قصد داریم در مورد قوانین و محدودیت های اینستاگرام صحبت کنیم . خیلی از کاربران اینستاگرام اطلاع دقیقی از این قوانین و محدودیت ها ندارن و ممکن است برایشان سوال پیش بیاید این قوانین و محدودیت ها شامل چه چیزهایی می شوند؟ ، آموزش امروز درمورد همین مبحث خواهد بود ، این آموزش از خیلی از جهات می تواند برای شما عزیزان مفید واقع شود ، با این آموزش شما قادر خواهید  بود یک اکانت و حساب کاربری ایمن داشته باشید ، اکانتی که رنگ بلاکی هم به خود نخواهد دید ، البته شاید بلاک و محدود شدن چند ساعته و یا چند روزه برای کاربری که فعالیت عادی و روزانه ای در اینستاگرام دارد ، فعالیتی که فقط شامل چند لایک کردن ، چند کامنت گذاشتن  و چند پست دیدن است، مسئله آنچنان مهمی به حساب نیاد ، ولی تحمل محدودیت چند روزه برای شخصی که در این شبکه اجتماعی کسب و کاری راه انداخته است و یا شخص معروف با فالوورهای بالا ، هم مسئله بی اهمیتی است ؟ خیر صد در صد اینگونه نیست ، و شخص صاحب کسب و کار هرکاری در توانش باشد حاضر است انجام بدهد تا این بلاک زودتر رفع شود ، با این تفاسیر بنظر شما پیشگیری بهتر از درمان نیست ؟ ما امروز میخواهیم پیشگیری در زمینه بلاک شدن توسط اینستاگرام را خدمتتان آموزش بدیم ، پس بهتر است بدون اتلاف وقت به آموزش امروز بپردازیم .

اینستاگرام انتشار چه محتواهایی را ممنوع کرده است  ؟

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

در وهله ی اول بهتر است شما را با موضوعاتی که برای اینستاگرام به نوعی خط قرمز محسوب می شود آشنا کنیم  خط قرمز های این شبکه شامل موارد زیر است :

 • به اشتراک گذاری تصاویر مستهجن یا خصوصی
 • انتشار مطالب مربوط به نژاد پرستی، تبعیض جنسیتی
 • اقدامات خشونت آمیز یا خطرناک
 • فروش کالا و دارو های غیر قانونی
 • کلاهبرداری
 • خرید و فروش مشروبات الکلی
 • خرید و فروش اکانت
 • استفاده از ربات افزایش لایک و فالوور
 • خرید و فروش سلاح گرم
 • تشویق به خشونت و یا به خطر انداختن جان مردم ، خود ازاری ، خودکشی
 • انتشار اسپم و محتوای تبلیغاتی
 • رعایت نکردن قانون کپی رایت

اینستاگرام انتشار موارد بالا را ممنوع کرده است ، و در صورت انتشار این موارد ربات اینستاگرام بدون دادن اخطار ، یعنی بدون متوجه شدن کاربر اقدام به حذف موارد ممنوعه می نمایید و اگر کاربری سعی در تکرار انتشار این موارد داشته باشد حساب کاربر مربوطه بلاک و  یا محدود می شود و باز هم در صورت استمرار این عمل حساب مربوطه مسدود خواهد شد . شما هم می توانید به محض دیدن این موارد با ریپورت و گزارش کاربری که خلاف قوانین این شبکه اجتماعی عمل نموده به اینستاگرام کمک نمایید ، همچنین شما می توانید جهت بالا بردن اطلاعات خود در زمینه ریپورت ، آموزش ریپورت و رفع ریپورت ما را در سایت پی سی کوئست  مطالعه بفرمایید .

چه عواملی در محدودیت‌های اینستاگرام تاثیر دارد؟

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام از قوانینی که برای استفاده از این شبکه اجتماعی در نظر گرفته شده‌ شکل گرفته است ، قوانین اینستاگرام به صورت کلی وضع شده است ولی این قوانین به عوامل و شرایطی هم بستگی دارد ، یعنی اگر هر اکانت در اینستاگرام شرایطی که در ادامه قراره بهش اشاره نماییم را داشته باشد با محدودیت و سخت گیری های کمتری از سوی اینستاگرام مواجه خواهد شد  .

عوامل و شرایط تاثیر گذار بر روی محدودیت های اینستاگرام :

 1. سن حساب کاربری : سن حساب کاربری به چه معناست ؟ سن حساب کاربری به معنی این است ، چه مدت از ساخت اکانت مربوطه می گذرد ، سابقه زیاد و همچنین میزان فعالیت دراین شبکه بر روی محدودیت های اعمال شده تاثیرگذار است و اینستاگرام در وضع قوانین و محدودیت های خود به این نکته توجه می نماید .
 2. نرخ تعامل : اینستاگرام برای اعمال محدودیت به میزان تعاملی یک اکانت با سایر کاربران برقرار می نماید توجه می کند . یعنی هرچه نرخ تعامل شما بیشتر باشد محدودیت کمتری شامل حال شما می شود ، نرخ تعاملات اینستاگرام بر اساس تعداد کامنت ها ، لایک ها ، استفاده از دایرکت ، منشن کردن ، سیو کردن و یا هر واکنش دیگر سنجیده می شود .
 3. فالوور: فالوور بر روی وضع محدودیت برای کاربران تاثیر گذار است ، بدان معنا که هر چه فالوور شما بیشتر باشد محدودیت های کمتری شامل حال شما می باشد .

 

محدودیت های اینستاگرام شامل چه مواردی میباشد ؟

 • محدودیت فالو و آنفالو
 • محدودیت لایک کردن
 • محدودیت هشتگ
 • محدودیت دایرکت
 • محدودیت استفاده از کامنت و تعداد کاراکترهای کامنت و کپشن :
 • محدودیت در نام کاربری و بیوگرافی
 • محدودیت تگ و منشن کردن
 • محدودیت استوری

محدودیت فالو و آنفالو :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اینستاگرام برای فالو و آنفالو کردن حد و مرزی را برای کاربران خود مشخص کرده است و اگر کاربری از این حد و مرز عبور نمایید اکانت مربوطه بلاک خواهد شد ، ( نکته : اینستاگرام فقط برای فالو و آنفالو  (Follow,Unfollow) کردن کاربران خود حد و مرز تعیین نموده است ولی برای فالوینگ (Following) کاربران هیچ حد و مرزی تعیین نکرده است ). اینستاگرام میگوید اگر کاربری ازحد و مرز مشخص شده عبور نماید از سوی ما پیامی دریافت خواهد کرد ، این پیام به کاربر مربوطه می گوید که حساب کاربری شما بلاک و یا محدود شده است . حال برای اینکه با این پیام مواجه نشوید باید از محدودیت فالو و آنفالو در اینستاگرام اطلاع داشته باشید ، شما در هر :

 

یک ساعت : ۶۰ نفر

یک روز : ۲۰۰ نفر

یک هفته ، یک ماه ، یک سال : ۷۵۰۰ نفر

را می توانید فالو و یا آنفالو نمایید و همانطور که گفتیم اگر از این حد عبور نمایید با بلاک و محدودیت از سوی اینستاگرام روبرو خواهید شد ، طبق گفته اینستاگرام اگر می خواهید اکانت خود را ایمن نگه دارید هر ساعت به طور تقریبی باید ۱۰ نفر را فالو یا آنفالو نمایید ، همچنین شما برای کم کردن محدودیت فالو و آنفالو خود طبق چیزی که قبلا گفتیم باید سابقه و فعالیت خود را بالا ببرید و سپس اقدام به فالو و آنفالو کردن تعداد بالایی از کاربران نمایید ، طبق گفته خود اینستاگرام  شما برای شروع باید در تعداد کم عمل فالو و آنفالو را انجام دهید سپس هفته به هفته تعداد فالو و آنفالو خود را بالا ببرید تا از سوی اینستاگرام محدودیت های کمتری در زمینه فالو و آنفالو شامل حال شما شود .

محدودیت لایک کردن :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

محدودیت لایک کردن در اینستاگرام در هر ساعت عدد قابل توجه ۳۵۰ است ، عددی که هر کسی نمی تواند به این میزان در یک ساعت عمل لایک کردن را انجام بدهد ، البته درست است که شما می توانید در هر ساعت ۳۵۰ بار عمل لایک کردن را انجام بدهید ولی بهتر است برای شروع از اعداد کمتری مانند ۲۰۰ ، ۲۵۰ ، ۳۰۰ و در اخر ۳۵۰ بار لایک در یک ساعت انجام بدهید  ،زیرا همانطور که قبلا گفتیم هر چه فعالیتتان بیشتر باشد محدودیت های کمتری شامل حال شما می باشد ، یعنی اگر کاربر قدیمی اینستاگرام هستین می توانید به میزانی که اینستاگرام تایین نموده عمل لایک کردن در یک ساعت را انجام بدهید ولی اگر جزو کاربر تازه وارد اینستاگرام محسوب می شوید بهتر است به توصیه ما عمل نموده تا احتمال بلاک شدن خود را به صفر برسانید .

 

محدودیت هشتگ :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

محدودیت در استفاده از هشتگ یکی از بهترین محدودیت های وضع شده از سوی اینستاگرام است ،حتما شما هم تا به این لحضه بارها با پست هایی که پر از هشتگ هستن برخورد نمودین ، دلیل این کارشان را می دانید ؟ مهم ترین دلیل استفاده از هشتگ در اینستاگرام به خاطر رفتن پست مربوطه به Explorer  است ، چون واقعا استفاده از هشتگ ، آن هم استفاده از هشتگ های مرتبط با موضوع پست مربوطه برای انتقال آن پست به  Explorer  تاثیر گذار خواهد بود ، ولی کاربران در این زمینه زیاده روی می نمایند ، و به نظر خودشان هرچه بیشتر از هشتگ استفاده کنند شانسشان برای انتقال پست به Explorer بیشتر خواهد شد ، ولی شما عزیزان باید بدانید اگر با هر قصد و نیتی بخواهید در استفاده از هشتگ زیاده روی کنید به مقصود خود نخواهید رسید که هیچ این عمل شما نتیجه عکس هم خواهد داد و اینستاگرام شما را بلاک خواهد کرد ، محدوده واقعی استفاده از هشتگ در هر  پست تنها ۳۰ عدد است ، پس برای بلاک نشدن ، به محدودیتی که اینستاگرام برای استفاده از هشتگ وضع نموده عمل نمایید .

 

محدودیت دایرکت :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

محدودیتی که اینستاگرام برای تعداد ارسال دایرکت در یک ساعت در نظر گرفته است ۶۰ عدد است ، یعنی شما در طول یک ساعت ۶۰ عدد دایرکت میتوانید ارسال نمایید ، نکته ای که در اینجا باید بدانید این است که شما حتی در دایرکت هم نمی توانید بر خلاف قوانین اینستاگرام عمل نمایید ، ربات های اینستاگرام همانطور که به حفظ قوانینش در سطح اینستاگرام توجه می نماید همانطور توقع دارد قوانینش در دایرکت هم رعایت شود ، اگر بخواهم ساده تر بگم شما در دایرکت هم نباید قوانین اینستاگرام را دور بزنید و از محتوای ممنوعه ای که در بالا بهشان اشاره شده است استفاده کنید ، استفاده و انتشار محتوای ممنوعه بدون شک منجر به بلاک شدن حساب کاربریتان خواهد شد .

محدودیت استفاده از کامنت و تعداد کاراکتر کامنت و کپشن :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اینستاگرام برای کاربران خود محدودیتی در استفاده از کامنت در طول روز و همچنین محدودیتی برای تعداد کاراکترهای یک کامنت و یا یک کپشن وضع نموده است ، البته ابتدا محدودییتی در استفاده از کامنت و یا تعداد کاراکتر کامنت ها وجود نداشت  ، ولی وقتی به مرور زمان اینستاگرام با تعداد بالای کامنت ها و همچنین با تعداد کاراکتر های بالا در کامنت و کپشن مواجه شد تصمیم گرفت با وضع یک سری محدودیت ها به زیبا سازی شبکه اجتماعی خود کمک نماید و هم از اذییت و ازاری که ممکن است این کامنت های طولانی برای باقی کاربران ایجاد کند جلوگیری نماید  . حال بنظر شما محدودیتی که اینستاگرام در نسخه جدیدش برای استفاده از کامنت در طول یک روز وضع نموده چگونه است ؟ طبق قوانین اینستاگرام شما در طول یک روز می توانید از ۱۸۰ تا ۲۰۰ کامنت استفاده نمایید همچنین محدودیتی که اینستاگرام برای تعداد کاراکترهای یک کامنت و یا یک کپشن وضع نموده است ۲۲۰۰ کلمه است ، البته این عدد هم هم بنظر من زیاد است حتی فکر به کپشن یا یک کامنتی که درونش از ۲۲۰۰ کلمه استفاده شده است هم سردرد آور است ، من که امیدوارم درآینده اینستاگرام بر روی محدودیت هایی که برای تعداد کاراکترهای یک کامنت و یا یک کپشن وضع نموده یک باز نگری کلی انجام دهد .

محدودیت در نام حساب کاربری و بیوگرافی :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اینستاگرام حتی برای تعداد کاراکترهای نام حساب کاربری و بیوگرافی کاربران شبکه ی خود هم محدودیت هایی وضع کرده است ، محدودیتی که وجودشان به جذابیت شبکه اینستاگرام می افزاید  ، با وجود این محدودیت ها در نام کاربری و بیوگرافی شما دیگر نام های کاربری به اصطلاح خزو خیل با کلی ایموجی و غیره و غیره را مشاهده نخواهید کرد ، یا محدودیتی که برای تعداد کاراکتر بیوگرافی وضع شده است از  تبدیل بیوگرافی به کتاب داستان جلوگیری می کند ، بنظر شما محدودیت های وضع شده برای تعداد کاراکتر در نام کاربری و بیوگرافی چقدر است ؟

 • تعداد کاراکترهایی شما برای استفاده در نام کاربری۳۰ کاراکتر است .
 • تعداد کاراکترهایی شما برای استفاده در بیوگرافی حساب کاربریتان ۱۵۰ کاراکتر است

محدودیت تگ و منشن :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اینستاگرام محدودیت ۳۰ عددی را برای تگ کردن زیر هر پست قائل شده است و اگر شما از این تعداد فراتر بروید پست شما ارسال نخواهد شد پس باید این قانون را رعایت بفرمایید همچنین  برای منشن افراد نیز محدودیتی وجود دارد و زیر هر پست فقط می توانید ۱۰ نفر را منشن کنید

محدودیت Story  :

قوانین و محدودیت های اینستاگرام

اینستاگرام برای استوری هم محدودیت هایی وضع کرده است دانستن این محدودیت برای آن دسته از کاربرانی که عاشق استوری گذاشتن هستن مفید است چون باید بدانند فراتر رفتن از چه حدی در استوری گذاشتن با مجازات برایشان همراه خواهد بود ، این حد ۱۰۰ عدد در روز است ، یعنی اگر از این حد تجاوز کنید بلاک خواهید شد .

سخن پایانی : شما با استفاده از قوانین و محدودیت های گفته شده قادر خواهید بود یه اکانت و حساب کاربری همیشگی و پایدار داشته باشید  ، شاید بگویید قوانین اینستاگرام خیلی سخت گیرانه است ولی بهتر است نگاه دقیق تری نسبت به سیاست های اینستاگرام داشته باشید ، آیا بنظر شما اینستاگرام خواسته های غیر معقولی ازشما دارد ؟اگر به خوبی متوجه نیت اینستاگرام نشدین به شما پیشنهاد می کنم لیست موارد ممنوعه را بار دیگر مطالعه بفرمایید ، بله با مطالعه دقیق لیست موارد ممنوعه به این نتیجه هم می شود رسید که بنای کلی سیاست های اینستاگرام بر پایه احترام است ، اینستاگرام قصد دارد به شما یاد اوری کند احترام به دیگران احترام به خودتان است پس شما می توانید با رعایت محدودیت های اینستاگرام و همچنین با احترام گذاشتن به خودتان و  دیگران سعی کنید یک فضای مناسب تر برای فعالیت باقی کاربران اینستاگرام بسازید .

پایان .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!