ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان از یک عکس به عنوان رمز عبور در ویندوز ۱۰ استفاده کرد

چگونه می توان از یک عکس به عنوان رمز عبور در ویندوز ۱۰ استفاده کرد (۱)

چگونه می توان از یک عکس به عنوان رمز عبور در ویندوز ۱۰ استفاده کرد

ویندوز ۱۰ از انواع مختلفی از رمزهای عبور پشیبانی می کند،شما می توانید رمز عبور خود را از بین چندین روش رمزگذاری انتخاب کنید این روش های رمزگذاری شامل استفاده از رمز حساب مایکروسافت،پین،Windows Hello،قفل دینامیک و استفاده از دستگاه های متصل و استفاده از عکس به عنوان رمز عبور می باشد.

استفاده از عکس برای ورود به ویندوز بیشتر بر روی تبلت ها کاربرد دارد اما اگر از لپ تاپ استفاده می کنید می توانید از این ویژگی استفاده نمایید.

قرار دادن عکس به عنوان رمز عبور :

وارد تنظیمات ویندوز خود شوید برای اینکار می توانید از طریق آیکون استارت و بر روی دکمه چرخ دنده کلیک کنید یا اینکه همزمان دکمه WIN+I را باهم بفشارید تا وارد محیط تنظیمات شوید سپس بر روی Accounts کلیک کنید سپس وارد بخش Sign-in Options گردید.

قبل از اینکه به ادامه کار بپردازید بهتر است یک عکس مناسب انتخاب کنید. عکسی را که انتخاب می کنید نباید زیاد کوچک باشد. بهترین گزینه برای انتخاب عکس همان تصویری است که برای عکس پس زمینه خودتان استفاده می نمایید. دلیل استفاده نکردن از عکس های کوچک این است که عکس ها هنگام استفاده کشیده می شوند به همین خاطر باعث می شود که کیفیت عکس افت کند و  عکس غیر قابل استفاده گردد.

در بخش Sign-in Options برای انتخاب عکس به عنوان رمز عبور به سمت پایین صفحه اسکرول کنید و در قسمت picture password بر روی دکمه Add کلیک کنید سپس در پنجره جدیدی که باز می شود شما باید پسورد اکانت مایکروسافت خودتان را وارد کنید.پس از وارد شدن به بخش انتخاب تصویر ویندوز به شما پیشنهاد
می دهد که از عکس پیش فرض استفاده کنید. بهترین کار این است که شما از عکس ای که خودتان انتخاب کرده اید استفاده نمایید.

برای تنظیم عکس بر روی Choose picture کلیک کنید.

چگونه می توان از یک عکس به عنوان رمز عبور در ویندوز 10 استفاده کرد

تصویری را که دوست دارید انتخاب کنید و محل قرار گیری آن را انتخاب کنید سپس بر روی گزینه use this picture کلیک کنید تا عکس شما انتخاب شود.

چگونه می توان از یک عکس به عنوان رمز عبور در ویندوز 10 استفاده کرد

برای استفاده از رمز تصویری شما باید یک قسمت عکس را که دوست دارید انتخاب کنید و این حرکت را باید سه بار انجام دهید تا یک الگو شکل گیرد شما این سه حرکت را باید دقیقا مثل هم انجام دهید.

موس خود را هر کجای تصویر که دوست دارید قرار دهید و هر شکلی که دوست دارید بکشید این اشکال می تواند مربع،دایره یا انتخاب یک بخش از عکس باشد فقط این نکته را مد نظر داشته باشید که این الگو را باید سه مرتبه تکرار کنید و حتما آن را به خاطر داشته باشید. بعد از اینکه الگوی خودتان را کشیدید بهتر است آن را تایید کنید تا بتوانید از آن استفاده نمایید.

چگونه می توان از یک عکس به عنوان رمز عبور در ویندوز 10 استفاده کرد

اکنون پسورد تصویری شما فعال شده است و می توانید از آن استفاده کنید در صورتی که به هر دلیلی این پسورد را فراموش کردید می توانید از راه های دیگه ای برای ورود به سیستم خودتان استفاده نمایید.

با توجه به اهمیت حریم خصوصی، استفاده از رمز عبور تصویری امن می باشد. این رمز معادل استفاده از پترن در گوشی های اندرویدی می باشد.

البته ممکن است که زمانی که شما در حال کشیدن الگوی ورود خود به سیستم هستید فردی این حرکات را مشاهده نمایید اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد  و هنگام کشیدن این الگو ها هیچ ردی از خودشان به جا نمی گذارند تا حدس زدن آنها توسط دیگران سخت شود با این حال اگر دوست دارید امنیت سیستم خودتان را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم از پسور یا PIN استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!