ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه رهگیری کاربران را در فایرفاکس بدون نصب افزونه متوقف کنیم

چگونه رهگیری کاربران را در فایرفاکس بدون نصب افزونه متوقف کنیم

چگونه رهگیری کاربران را در فایرفاکس بدون نصب افزونه متوقف کنیم

چگونه رهگیری کاربران را در فایرفاکس بدون نصب افزونه متوقف کنیم
چگونه رهگیری کاربران را در فایرفاکس بدون نصب افزونه متوقف کنیم

وبسایت ها می توانند فعالیت شما در سطح وب را رهگیری کنند و با استفاده از این اطلاعات تبلیغات هدفمندی را برای شما به نمایش بگذارند در این آموزش به شما می گوییم که چگونه بدون نصب افزونه اضافه ای این رهگیری اطلاعات را غیرفعال نمایید و از وب سایت ها بخواهید تا دیگر اطلاعات شما رهگیری نکنند. نسخه فایرفاکسی که از آن استفاده می کنیم ورژن ۶۵ می باشد.

مسدود کردن محتوا در فایرفاکس چیست ؟

مسدود کردن محتوا مجموعه ای از تنظیمات حریم خصوصی طراحی شده برای مسدود کردن ردیاب ها و کوکی ها است که بر روی حریم خصوصی و عملکرد آنلاین شما تاثیر می گذارد. این ویژگی برای اولین بار در فایرفاکس ۶۳ به عنوان «حفاظت ردیابی» ظاهر شد، اما این ویژگی دوباره طراحی شده است و اکنون به عنوان «مسدود کردن محتوا» نامگذاری شده است.

موزیلا با همکاری توسط Disconnect تلاش می کنند تا به مردم کمک کند تا با خیال راحت تر در اینترنت گشت گذار کنند بدون اینکه نگران این موضوع باشند که اطلاعات آنها جمع آوری شود و به فروش برسد.ویژگی جدید فایرفاکس می تواند لیستی از ردیاب های شناخته شده در هنگام مرور اینترنت مسدود نماید. همچنین شما می توانید لیستی از سایت های ردگیری اینترنت را که توسط Disconnect منتشر شده است را مشاهده بفرمایید.

فایرفاکس به شما امکان می دهد تا بین سه گزینه برای محافظت از حریم خصوصی خود در اینترنت یکی را انتخاب نمایید :

استاندارد : تنظیمات پیش فرض که تنها ردگیری های شناخته شده را در قسمت پنجره خصوصی فایرفاکس متوقف می کند. این تنظیمات امکان تعادل بین محافظت و کارایی را فراهم می کند. کوکی های ردیابی شخص ثالث با استفاده از این حالت مسدود نمی گردند.

strict : توقف تمامی ردیابهای شناخته شده و کوکی های ردیابی شخص ثالث در هر پنجره.

سفارشی : ترکیبی از حالت استاندارد و حالت پیشرفته که به شما امکان کنترل کامل بر ردیابها و کوکی ها را می دهد و به شما اجازه می دهد آنچه را که می خواهید را آزاد بگذارید یا مسدود نمایید.

نکته مهم : هنگامی که شما تمام کوکی ها را مسدود می کنید ممکن بر روی سایت هایی که به این اطلاعات متکی هستند تا با استفاده از آنها خدمات کامل تری را ارائه کنند تاثیر بگذارد پس یا دقت از این گزینه ها استفاده نمایید.

نحوه فعال سازی مسدود کردن محتوا :

برای فعال کردن این قابلیت از قسمت تنظیمات، روی منو > مسدود کردن محتوا در فایرفاکس کلیک کنید.اگر هنوز این گزینه برای شما نمایش داده نمی شود به این معنی است که شما هنوز مرورگر خودتان را به نسخه ۶۵ ارتقا نداده اید و باید فایرفاکس را آپدیت کنید.

در پنجره باز شده می توانید تنظیمات حریم خصوصی خودتان را مناسب با نیازی که دارید انتخاب نمایید.

در این قسمت اگر بخش سفارشی ( Custom) را انتخاب کنید دو گزینه ردیاب ها و کوکی ها برای شما باز می شود که می توانید با توجه به نیاز خودتان آنها را انتخاب کنید.

برای ردیاب ها شما می توانید آنها را در تمام پنجره ها غیرفعال کنید یا تنها در ویندوز های خصوصی مسدود کنید. برای کوکی ها هم می توانید مشخص کنید که تنها کوکی های شناخته شده را مسدود کنند یا اینکه تمام کوکی های موجود را مسدود نماید.

سطح یک به بعضی از ردیاب ها که برای سایت ها می باشند و هیچ مشکلی ندارند اجازه فعالیت می دهد در سطح دو تمام ردیاب ها را غیرفعال می کند همانطور که گفتیم این کار ممکن است مشاهده سایت ها را با مشکل مواجه کند. به همین علت سطح یک را انتخاب می کنیم.

همچنین می توانید با استفاده از گزینه “Do Not Track” یک پیغام به سایت ها ارسال کنید و به آنها بگویید ردیابی از شما را متوقف کنید اما اکثر وب سایت ها این تنظیمات را نادیده می گیرند.

پس از اینکه تنظیمات را انجام دادید می توانید به مرور آزادانه در اینترنت بپردازید و هنگامی که فایر فاکس محتوای را مسدود کرد با یک آیکون مانند تصویر زیر شما را باخبر می سازد.

چگونه به صورت دستی محتوایت سایت ها را غیرفعال کنیم :

همان طور که قبلا ذکر کردیم مسدود کردن تمام ردیاب ها و کوکی ها می تواند باعث به وجود آمدن مشکل نمایش  در بعضی از سایت ها شود. به همین علت می توانید به جای غیر فعال کردن این محتویات در تمام سایت ها،می توانید استثنائات را برای سایت های خاص اضافه کنید.

برای اینکار کافی است بر روی عکس سپر کلیک کنید سپس گزینه  turn of blocking for this site را برای غیر فعال کردن آن انتخاب نمایید.

پس از این کار صفحه رفرش می گردد و تمام محتویاتی که مسدود شده بودن باز می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!