ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن (۱)

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن

هر کامپیوتری دارای حداقل یک پردازنده است. CPU یا واحد پردازش مرکزی شناخته می شود. CPU کامپیوتر احتمالا یا توسط اینتل یا AMD ساخته شده اند. در این مطلب می خواهیم به شما نحوه تشخیص CPU و سرعت کاری آن را آموزش دهیم.

برای پیدا کردن این مشخصات شما احتیاج به ابزارهایی دارید که به وسیله آنها این مشخصات را مشاهده بفرمایید. خوشبختانه خود ویندوز چند ابزار مفید برای به دست آوردن اطلاعات در اختیار ما قرار داده است.

برای استفاده از ابزار مورد نظر در ویندوز ۱۰ مسیر زیر را دنبال نمایید :

Settings > System > About سپس در بخش “Device specifications” می توانید نام پردازنده و همچنین فرکانس کاری یا همان سرعت آن را مشاهده بفرمایید.

همچنین می توانید با فشردن همزمان کلید های WIN+I تنظیمات کامپیوتر را باز نمایید یا می توانید با نوشتن عبارت About در قسمت استارت منو مشخصات سیستم خودتان را مشاهده بفرمایید.

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن

در ویندوز ۱۰ ابزار Task Manager اطلاعات جامع و کاملی از CPU شما در اختیارتان قرار می دهد برای باز کردن این ابزار کافی است بر روی نوار منو خودتان کلیک راست کنید سپس گزینه Task Manager را انتخاب نمایید یا می توانید سه دکمه CTRL+Shift+Esc را همزمان بفشارید. بر رور تب “Performance” کلیک کنید سپس “CPU.”را انتخاب نمایید. در این بخش تعداد هسته و میزان سرعت CPU را در اختیار شما قرار می دهد اگر شما تب Performance را مشاهده نمی کنید بر روی عبارت “More Details.” کلیک نمایید.

با استفاده از این ابزار شما می توانید در لحظه میزان کار کرد و استفاده از CPU را مشاهده نمایید.

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن

در ویندوز ۷ تا ویندوز ۱۰ کاربران می توانند این اطلاعات را در Control Panel مشاهده نمایند.برای مشاهده این ابزار مسیر زیر را می توانید دنبال کنید.
Control Panel > System and Security همچنین می توانید با فشردن دکمه های Windows+Pause پنجره مورد نظر را باز کنید.

شما می توانید مدل و سرعت CPU خود را در قسمت “Processor” مشاهده بفرمایید.

تشخیص مدل CPU سیستم و میزان سرعت آن

اگر ویندوز شما بوت نمی شود با این حال هنوز می توانید مشخصات CPU خود را مشاهده نمایید. روش اول استفاده از فایل documentation ماردبرد شما می باشد و همچنین می توانید با استفاده از BIOS به مشخصات CPU خودتان دست پیدا کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!