ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه امنیت حساب جیمیل خود را افزایش دهیم

چگونه امنیت حساب جیمیل خود را افزایش دهیم

چگونه امنیت حساب جیمیل خود را افزایش دهیم

چگونه امنیت حساب جیمیل خود را افزایش دهیم

امنیت در اینترنت یک مبحث مهم می باشد که کاربران باید برای آن اهمیت قائل شوند. در این مطلب به اهمیت حفظ حریم خصوصی کاربران در سرویس جیمیل می پردازیم.

سرویس ایمیل جزو خدماتی می باشد که زندگی شخصی و کاری ما با آن گره خورده است. در این بین استفاده از سرویس های ایمیل مانند جیمیل بیشتر مورد استفاده کاری و شخصی افراد قرار گرفته اند.

یکی از دلایل استفاده از از سرویس جیمیل ۱-قابلت سفارشی سازی آن ۲-دارا بودن یک برنامه عالی مخصوص موبایل می باشد.در این مقاله چند راه حل که باعث می شود حساب جیمیل شما امن گردد را معرفی می کنیم.

فعال کردن قابلیت HTTPS :

پروتکول HTTPS به شما اجازه می دهد که از اتصال امن استفاده نمایید و پیام شما بین گیرنده و فرستنده رمزگذاری شود. برای فعال کردن این قابلیت به قسمت Settings > General مراجعه کنید.

بررسی میزان دسترسی به حساب :

جیمیل به کاربران خود اجازه می دهد که تا دسترسی حساب خودشان را در اختیار دیگران قرار دهند، این ویژگی عمدتا برای خانواده ها یا محیط کاری می باشد. با این حساب اگر هرکس و به هر دلیلی این دسترسی را داشته باشد می تواند بدون اطلاع شما به حساب کاری جیمیل تان دسترسی داشته باشد. برای لغو و بررسی این ویژگی به مسیر Settings > Accounts and Import مراجعه کنید سپس تنظیمات بخش Grant access to your account را برای بررسی دسترسی چک نمایید.

بررسی مجوز دسترسی برنامه ها به حساب شما :

بسیاری از برنامه ها و وب سایت ها برای ثبت نام این امکان را به کاربران می دهند که از طریق حساب گوگل ثبت نام خودشان را تکمیل نمایند. درست است که این کار باعث راحتی کاربران می باشد اما کاربران اکثرا به صورت نا آگاهانه از این روش استفاده می کنند بدون اینکه به عواقب بعدی آن فکر نمایند،پس فراموش نکنید بعد از اینکه کار شما انجام شد دسترسی آن را حذف نمایید. برای اینکه ببینید چه سرویس های به حساب شما دسترسی دارند می توانید به مسیر Google’s permissions page مراجعه کنید و با بررسی سرویس ها اقدام به حذف مواردی که نیاز ندارید اقدام کنید.

بررسی تنظیمات فروراد پیام :

یکی از بهترین ویژگی های سرویس جمیل استفاده از قابلیت فروراد پیام ها می باشد که با استفاده از آن می توانید به صورت خودکار ایمیل های خود را به آدرس های دیگر ارسال نمایید برای دیدن تنظیمات این بخش و تغییر آنها کافی است به مسیر Settings > Forwarding and POP/IMAP مراجعه کنید.

پیگیری فعالیت های حساب :

گوگل اطلاعات کامل لاگین و فعالیت های حساب کاربری نگه می دارد این ایده یک فکر فوق العاده برای نظرات بر حساب ها می باشد که با استفاده از آن می توانید تمام فعالیت های خود را رهگیری کنید و ار مورد مشکوکی دیدی سریع برای رفع آن اقدام نمایید. می توانید با رفتن به آدرس Google’s sign-in and security page به سابقه فعالیت های خود دسترسی داشته باشید. در صورتی که با فعالیت مشکوکی مواجه شدید با انتخاب گزینه Secure your account اقدامات پیشگرانه را اعمال کنید.

تقویت حریم خصوصی شما در جیمیل :

جدی ترین نقص های حریم خصوصی توسط هکر ها یا مشکلات ISP ایجاد نمی گردد بلکه نتیجه غفلت کاربران می باشد نمونه ای از اشتباهات کاربران که باعث ایجاد مشکل برایشان میشود فراموش کردن خارج شدن از حساب کاربری خود در رایانه های عمومی،استفاده نکردن از یک رمز عبور قوی،خاموش کردن الگوی قفل گوشی می باشد.

گواهی تأیید صحت دو مرحله ای را فعال کنید:

بسیاری از سیستم ها از تصدیق دو مرحله ای برای ورود استفاده می کنند که از امنیت بیشترین سبت به روش های قبلی برخوردار می باشد. پس از اینکه شما رمز اصلی حساب خود را وارد کردید لازم است تا یک مرحله اضافه تر را طی کنید تا بتوانید به سرویس خود دستررسی داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این قابلیت در تمام سرویس هایی که از آن پشتیبانی می کنند استفاده نمایید.برای فعال کردن این قابلیت در گوگ به این آدرس مراجعه کنید Google 2-step verification .

از یک VPN استفاده کنید :

یکی از ساده ترین و موثرترین کارها که شما می توانید برای افزایش حریم خصوصی خود در اینترنت انجام دهید، استفاده از VPN خوب است. VPN ها همه چیزهایی را که به کامپیوتر شما مربوط می شود را در بر می گیرد از جمله درخواست های وب و ایمیل را رمزگذاری می کند. همچنین در هنگام اتصال به Wi-Fi عمومی به محافظت از دستگاه های همراه کمک می کنند و از اطلاعات اینترنت شما محافظت می کند. VPN ها یک راه حل فوق العاده برای بسیاری از مسائل مربوط به حریم خصوصی است که امروزه ما با آن روبرو هستیم.

نصب افزونه HTTPS Everywhere :

همان طور به شما گفتیم گوگل از HTTPS برای اتصال امن استفاده می کند ولی همچنان سرویس های وجود دارد که از این پروتکل امن استفاده نمی کند در حال حاضر راه حل رفع این مشکل استفاده از افزونه HTTPS Everywhereمی باشد که باعث می شود ارتباط شما همیشه امن باشد برای دریافت این افزودنه برای مرورگر خود کافی است به این آدرس HTTPS Everywhere browser extension مراجعه کنید.

گوشی هوشمند خود را رمزگذاری کنید:

شاید با خودتان فکر کنید که رمز گذاشتن بر روی گوشی چه ارتباطی با افزایش امنیت جیمیل دارد. اما شما دوستان باید مسله را مد نظر داشته باشید که گوشی های هوشمند شما داری اطلاعات خصوصی زیادی هستش و همچنین اگر شما ایمیل خود را برای استفاده از سرویس های دیگر وارد کرده باشید به اهمیت رمزگذاری بر روی گوشی های خودتان پی میبرید. بهترین روش های برای قفل کردن گوشی استفاده از الگو قفل صفحه نمایش یا همان پترن می باشد. البته گوشی های هوشمند جدید به سیستم های بیومتریک قوی از جمله اثر انگشت و حسگر عنبیه چشم برخوردار هستند که امنیت گوشی را افزایش می دهند.

با ارسال نظرات خودتان ما را برای ارائه خدمات بهتر یاری کنید. با بهترین آرزو های برای تمام کاربران سایت پی سی کوئست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!