ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه اینترنت اکسپلورر را در ویندوز ۱۰ حذف کنیم

چگونه اینترنت اکسپلورر را در ویندوز ۱۰ حذف کنیم (۱)

چگونه اینترنت اکسپلورر را در ویندوز ۱۰ حذف کنیم

مرورگر اینترنت اکسپلورر همچنان به حیات خودش در ویندوز ۱۰ ادامه می دهد و مانند یک موجود رها شده به حال خودش می باشد با این حال هنوز کسی هیچ اهمیتی به آن نمی دهد حتی خود سازنده این برنامه یعنی مایکروسافت این مرورگر را به حال خودش رها کرده است و در حال توسعه مرورگر جدید خود یعنی Edge می باشد. اگر شما دوست دارید که این مرورگر را از روی سیستم خودتان حذف کنید این آموزش را مطالعه بفرمایید.

حذف مرورگر Internet Explorer :

برای حذف این مروگر کافی است وارد تنظیمات ویندوز ۱۰ شوید سپس در پنجره باز شده گزینه App را باز نمایید اکنون در نوار ابزار سمت راست گزینه Programs & Featuers را انتخاب کنید اکنون بر روی Turn Windows features on or off کلیک کنید.

چگونه اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 10 حذف کنیم

اکنون پنجره ای برای شما باز می گردد که در آن تمام ابزار های نصب شده بر روی سیستم تان را نمایش می دهد. در لیست باز شده به دنبال گزینه Internet Explprer 11 بگردید. مشاهده می کنید که تیک گزینه آن زده شده است و برای اینکه مرورگر را غیر فعال کنید باید تیک آن را بردارید.

چگونه اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 10 حذف کنیم

بعد از اینکه تیک گزینه اینترنت اکسپلورر را برداشتید یک پیغام خطا برای شما نشان داده می شود که می گوید در صورت غیرفعال کردن این برنامه ممکن است سیستم شما دچار مشکل گردد لازم نیست در مورد این اخطار نگران باشید کافی است بر روی دکمه Yes کلیک کنید برای اینکه برنامه به طور کامل از روی سیستم شما حذف شود باید سیستم خودتان را یکبار ریستارت نمایید.

با این حال اگر به هر دلیلی نیاز داشتید که برنامه را دوباره برگردانید کافی است دوباره به قسمت Turn Windows features on or off وارد شوید و تیک گزینه اینترنت اکسپلورر را برگردانید پس این کار ویندوز ۱۰ شروع به نصب برنامه می کند پس از اینکه برنامه نصب شد کافی است که سیستم خودتان را دوباره ریستارت کنید.

با وجود اینکه استفاده از این مرورگر دیگه مانند گذشته نیست و کاربران از آن کمتر استفاده می کنند اما هنوز سایت هایی وجود دارند که برای استفاده از آنها نیاز دارید تا از این مرورگر استفاده کنید.

این احتمال وجود دارد که مایکروسافت پشتیبانی خودش را از این مرورگر به طور کامل قطع نماید. در حال حاضر کاربرانی وجود دارند که هنوز از این مرورگر استفاده می کنند با این حال این کار نه امن می باشد نه معقول باید دید در آینده آخر و عاقبت این مرورگر چیست.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!