ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم (۱)

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

طبق گفته مایکروسافت بعد از آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ دیگر فلش مموری ها را برای کارایی بهتر بهینه نمی کند و به جای این کار آنها را برای خارج کردن سریع و راحت تر از سیستم بهینه سازی کرده است. حال این موضوع به چه معنی است و چگونه می توانیم آن را تغییر دهیم مطلب زیر را مطالعه بفرمایید.

همانطور که می دانید پس از اینکه کارتان با فلش مموری یا حتی هارد های اکسترنال تمام شد برای آنکه به آنها آسیبی نرسد باید آنها را Eject کنید اما در آپدیت جدیدی که مایکروسافت ارائه کرده شما می توانید بدون Eject کردن دیسک خود را خارج نمایید.

حذف سریع در مقابل عملکرد بهتر :

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

ویندوز دارای سیاست های مختلفی برای اتصال فضای های ذخیره سازی به درگاه USB یا تاندربولت می باشد،چه یک درایو USB داخلی باشد چه یک درایو خارجی. هر دستگاه ذخیره ساز تنظیم شخصی مرتبط به خودش دارد که شما می توانید هر کدام از آنها را برای دستگاه های مختلف انتخاب کنید.

به صورت پیش فرض ویندوز ۱۰ اکنون از  “quick removal” پشتیبانی می کند. این بدین معنی است که شما بدون اینکه نگران باشید که فلش شما آسیب برسد می توانید بدون “Safely Remove Hardware” آن را خارج نمایید.
البته این کار می تواند باعث کند شدن برنامه های شما گردد. برای مثال هنگام ذخیره یک فایل در درایو خارجی ممکن است برنامه ای که استفاده می کنید متوقف شود و شما باید منتظر بمانید تا پروسه ذخیره شود سپس شما می توانید به کار خود ادامه دهید.

از طرف دیگر تنظیمات “Better performance” می تواند این کاهش سرعت را از بین ببرد. با استفاده از این گزینه ویندوز عملیات ذخیره اطلاعات بر روی درایور به صورت کش نگهداری می کند و انتقال اطلاعات را در پس زمینه انجام می دهد به همین علت عملیات سریع تر انجام می شود.

البته این روش یک مشکل دارد و آن این است که کاربر فکر می کند تمام اطلاعات بر روی درایو ذخیره شده است و با خارج کردن درایو اطلاعات از دست می رود برای همین استفاده از “Safely Remove Hardware” باعث می شود کامپیوتر متوجه گردد اطلاعات شما  که به صورت فایل کش می باشد به طور کامل بر روی داریو انتقال دهد.

البته گزینه “better performance”به سرعت فلش شما همچنین به اطلاعاتی که بر روی فلش خود منتقل می کنید بستگی دارد. با این حال مایکروسافت اعتقاد دارد “quick removal” برای کاربران خیلی بهتر می باشد.

چگونه حالت کارایی بهتر را فعال کنیم :

اگر شما دوست دارید که حالت “better performance” استفاده کنید باید آن را برای هر وسیله ذخیره سازی جداگانه فعال نمایید با این حال ویندوز تمام این تنظیمات برای دفعات بعد به خاطر می آورد و نیاز ندارید آنها را هر دفعه تنظیم نمایید البته این نکته را باید مد نظر قرار دهید که اگر فلش خود را به یک سیستم دیگر که از ویندوز ۱۰ استفاده می کند متصل نمایید باید تنظیمات “better performance,” را برای آن سیستم هم اعمال نمایید و برعکس.

برای تنظیم این روش می توانید از ابزار Disk Management tool استفاده کنید. برای اجرای آن کافی است بر روی دکمه استارت در ویندوز ۱۰ راست کلیک کنید سپس بر روی “Disk Management.” کلیک نمایید. اگر از ویندوز ۷ استفاده می کنید می توانید با فشردن همزمان دکمه WIN+R و تایپ عبارت diskmgmt.msc ابزار مدیریت دیسک را اجرا نمایید.

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

درایو مورد نظر خود را پیدا کنید سپس بر روی Properties کلیک نمایید.

در پنجره باز شده بر روی تب “Policies” کلیک کنید سپس “Better performance” را انتخاب نمایید همچنین مایکروسافت پیشنهاد می کند که برای کاریی بهتر تیک گزینه “Enable write caching on the device” را بزنید و آن را فعال نمایید.

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

گزینه “Turn off Windows write-cache buffer flushing on the device” را فعال نکنید مگر اینکه دستگاه ذخیره سازی خارجی شما دارای منبع تغذیه جداگانه باشد. در صورتی که برق شما قطع شود یا مشکلی در برق سیستم شما وجود داشته باشد می تواند باعث از دست دادن اطلاعات شما شود.

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

برای ذخیره تغییرات خود کافی است بر روی OK کلیک کنید همان طور که به آن اشاره کردیم این کار تنها برای یک دستگاه USB خاص می باشد و برای دستگاه های دیگر باید این مراحل را دوباره انجام دهید.

نکته مهم : بعد از فعال کردن این گزینه بهتر است قبل از خارج کردن فلش خود آن را به صورت safely remove خارج نمایید.

چگونه فلش مموری ها را برای عملکرد بهتر در ویندوز ۱۰ بهینه کنیم

در صورتی که از تصمیم خودتان منصرف شدید کافی است مراحل قبل را انجام دهید سپس گزینه “Quick removal (default)” را انتخاب کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!