ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه مدل مادربرد کامپیوتر خود را در ویندوز ۱۰ پیدا کنیم

چگونه مدل مادربرد کامپیوتر خود را در ویندوز ۱۰ پیدا کنیم (۲)

چگونه مدل مادربرد کامپیوتر خود را در ویندوز ۱۰ پیدا کنیم

مادربرد جزء ضروری هر کامپیوتری است. مدل مادربرد تعیین کننده این است که چه سخت افزار هایی توانایی اتصال به سیستم را دارند.برای مثال اگر می خواهید RAM سیستم خودتان را ارتقاء دهید،باید مادربرد شما داری اسلات خالی برای نصب رم جدید داشته باشد و از نظر سخت افزاری رم جدید را ساپورت می کند یا نه. همان طور که گفتیم این اطلاع از مدل مادربرد کاملا ضروری می باشد.

نحوه پیدا کردن مدل motherboard

برای اطلاع از مدل مادربرد بدون اینکه درب کیس خود را باز کنید می توانید از روش زیر استفاده کنید.

در ویندوز ۱۰ ابزار Command Prompt را باز کنید برای این کار دکمه WIN+X را همزمان فشار دهید یا بر روی دکمه استارت کلیک کنید سپس عبارت CMD را سرچ نمایید.

wmic baseboard get product, manufacturer, version, serialnumber

با وارد کردن دستور بالا نام محصول،شماره سریال و ورژن مادربرد شما را نشان می دهد.

چگونه مدل مادربرد کامپیوتر خود را در ویندوز 10 پیدا کنیم

 

ابزار System information

در صورتی که دسترسی ادمین ندارید می توانید از ابزار کاربردی دیگری برای به دست آوردن اطلاعات سیستم استفاده نمایید. برای باز کردن system information منوی استارت را باز کنید سپس عبارت system information سرچ کنید و آن را انتخاب کنید. در بخش System Summary به دنبال عبارت BaseBoard بگردید. در این بخش شماره سریال مادربرد را نمی توانید پیدا کنید اما بقیه اطلاعات مورد نیاز شما وجود دارد.

چگونه مدل مادربرد کامپیوتر خود را در ویندوز 10 پیدا کنیم

برنامه CPU-Z

چگونه مدل مادربرد کامپیوتر خود را در ویندوز 10 پیدا کنیم

برنامه CPU-Z یک برنامه مفید است که با استفاده از آن می توانید اطلاعات مختلفی را مشاهده کنید و توصیه می کنیم که حتما این برنامه را نصب نمایید. برنامه CPU-Z را دانلود کنید و آن را باز نمایید در سر برگ MainBoard می توانید مشخصات مادربرد را مشاهده نمایید.

شماره سریال مادربرد به ندرت مورد نیاز می باشد.اگر شما نیاز به تعویض مادربرد خود دارید و به دنبال یک مدل مشابه برای خود هستید می توانید از برنامه های معرفی شده استفاده کنید و همچنین می توانید شماره سریال را از روی مادربرد هم مشاهده نمایید.

اگر قصد دارید تا سخت افزار رایانه خود را تغییر دهید و سخت افزار جدی به آن اضافه کنید نیاز دارید تا مشخصات ماردبرد خود را داشته باشید. برای اینکه شما سخت افزار جدیدی اضافه کنید باید مطمئن شوید سخت افزار جدید با سایر اجزا سازگاری داشته باشد شما نمی توانید مثلا GPU یا کارت گرافیک خود را عوض کنید اما RAM را برای پشتیبانی و سازگاری با آن نداشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!