ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان آیتم های شروع در macOS را فعال/غیرفعال کرد

چگونه می توان آیتم های شروع در macOS را فعالغیرفعال کرد (۱)

چگونه می توان آیتم های شروع در macOS را فعال/غیرفعال کرد

 

می توانید اپلیکیشن ها را تنظیم کنید تا وقتی Mac را boot می کنید به طور خودکار راه اندازی شوند. اپلیکیشن هایی که می دانند در بار دومِ روش شدن سیستم به آنها نیاز پیدا می کنید با گزینه ی راه اندازی در زمان شروع سیستم همراه هستند. اپلیکیشن های دیگری که هر روز مورد استفاده قرار نمی گیرند فاقد این گزینه هستند، هرچند هنوز می توانید آنها را به لیست آیتم های شروع در macOS اضافه کنید. در اینجا، می توانید آیتم های شروع در macOS را فعال یا غیرفعال کنید.

اضافه کردن اپلیکیشن ها به آیتم های شروع

دو روش برای اضافه کردن یک اپلیکیشن بصورت یک آیتم شروع وجود دارد و روشی که از آن برای اضافه کردن یک اپلیکیشن به آیتم های شروع در macOS استفاده می کنید درواقع روشِ حذف آن را نیز تعیین می کند.

گزینه Built-in

بررسی کنید که آیا اپلیکیشنی که می خواهید در هنگام شروع راه اندازی کنید دارای گزینه ی اجرای خودکار در شروع اولویت هایش است. می توانید با باز کردن یک اپلیکیشن به اولویت های آن دسترسی پیدا کنید و سپس به منوی اپلیکیشن در بخش منو وارد شوید. برای اپلیکیشن هایی که در بخش منو راه اندازی می شوند و فاقد یک رابط در خارج از آن هستند، می توانید بر روی آیکون اپلیکیشن در بخش منو کلیک کنید و به دنبال اولویت های اپلیکیشن در منوی باز شده بگردید.

برای حذف اپلیکیشنی که راه اندازی آن در زمان شروع از گزینه های built-in فعال شده، باید به سادگی مجددأ به اولویت های آن دسترسی پیدا کنید و گزینه ای که آن را قادر می سازد تا در زمان شروع راه اندازی شود را لغو انتخاب کنید.

اولویت های سیستم

برای افزودن اپلیکیشن هایی که فاقد گزینه ی built-in برای راه اندازی در هنگام شروع برای آیتم های شروع در macOS هستند، باید به بخش اولویت های سیستم (System Preferences) بروید. آن را باز کنید و بر روی گزینه ی کاربران و گروه ها (Users & Groups) کلیک کنید.

چگونه می توان آیتم های شروع در macOS را فعال/غیرفعال کرد

کاربری که می خواهید به اپلیکیشن در ستون سمت چپ اضافه کنید را انتخاب کنید، و در پنجره سمت راست، تبِ آیتم های ورود به سیستم را انتخاب کنید. بر روی کلید مثبت در انتها کلیک کنید و اپلیکیشن را از فولدر Applications که می خواهید در هنگام ورود به سیستم اجرا کنید انتخاب نمایید.

برای حذف یک اپلیکیشن، آن را در فهرست آیتم های ورود به سیستم (Login) انتخاب کنید و بر روی کلید منفی در انتها کلیک کنید. اگر اپلیکیشن ها را به آیتم های شروع برای کاربرتان اضافه کنید، به حقوق آدمین نیاز ندارید. اما اگر آن را به کاربران دیگر در Mac یکسان اضافه کنید، به حقوق آدمین یا گواهی ورود به سیستم برای کاربر دیگر نیاز دارید.

چگونه می توان آیتم های شروع در macOS را فعال/غیرفعال کرد

اپلیکیشن هایی که در ورود به سیستم اجرا می شوند هیچ تأثیری بر اپلیکیشن هایی که در ورود به سیستم برای کاربران دیگر اجرا می شوند نمی گذارند.

مترجم: سحر الله وردی

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!