ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای تلگرام

telegram-two-step-verification-1024×576

نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای تلگرام

با سلام به تمام کاربران سایت پی سی کوئست امروزه امنیت در فضای مجازی به یک معقوله مهم تبدیل شده است و هرکس در این فضا باید مواظب اطلاعات شخصی خودش باشد، برنامه تلگرام با وجود اینکه فیلتر شده، اما همچنان از محبوبیت زیادی در بین کاربران بر خوردار هستش به همین علت تصمیم گرفتیم نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای تلگرام را برای شما آموزش دهیم تا با استفاده از این ویژگی مهم و کاربردی امنیت خودتان را در این نرم افزار افزایش دهید.

 

نحوه فعال سازی تایید دو مرحله ای :

 

قدم اول : برنامه تلگرام را باز کنید و مراحل زیر را دنبال کنید

Settings > Privacy and Security >Two-Step Verification

قدم دوم : اکنون گزینه  ‘Set Additional Password‘ را لمس کنید. در این قسمت شما می توانید برای خود یک رمز عبور انتخاب کنید این رمز عبور می تواند شامل حرف یا اعداد باشد. ( از رمزی استفاده کنید که در عین حال فهمیدنش سخت باشد اما شما بتوانید به راحتی آن را به خاطر بیاورید.)

پس از وارد کردن پسورد بر روی تیک آبی رنگ در گوشه صفحه کلیک کنید سپس در مرحله دوم دوباره رمز ورود خودتان را که انتخاب کردید وارد کنید تا تایید شود.

قدم سوم : پس از تایید پسورد ، تلگرام از شما در خواست می کند برای خود یک یادآور پسورد ایجاد کنید ( یک کلمه یا یک سوال که شما را یاد پسورد انتخابی خودتان بی اندازد).

در بخش دیگر تلگرام از شما درخواست می کند که یک ایمیل پشتیبان وارد کنید از این ایمیل زمانی استفاده می شود که شما رمز خود را فراموش کرده اید و از این طریق می توانید رمز عبور خودتان بازیابی کنید. ( این مرحله اختیاری می باشد ولی به شما توصیه میکنم حتما یک ایمیل معتبر که به آن دسترسی دارید وارد نمایید.) پس از وارد کردن ایمیل و تایید آن از طرف تلگرام یک لینک تایید ارسال می گردد که می توانید به صندوق پستی  خودتان مراجعه کنید و ایمیل را تایید نمایید.

قدم چهارم : اکنون به حساب ایمیل خودتان بروید و بر روی لینکی که تلگرام برای شما ارسال کرده است کلیک کنید تا تایید دو مرحله ای حساب شما فعال گردد.

اکنون تایید دو مرحله ای حساب شما فعال شده است از این به بعد هرگاه قصد داشته باشید داخل اکانت تلگرام خودتان لاگین کنید به غیر از کدی ۵ رقمی که تلگرام برای شما ارسال می کند باید رمز عبور خود را هم وارد کنید. با این روش امینت حساب خودتان را افزایش می دهید.

از این پس حتی اگر کسی کد ۵ رقمی تلگرام هم در اختیارش باشد تا زمانی که رمز را وارد نکند نمی تواند وارد حساب شما شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!