ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان Instant Hotspot را در iOS غیرفعال کرد؟

چگونه می توان Instant Hotspot را در iOS غیرفعال کرد؟

چگونه می توان Instant Hotspot را در iOS غیرفعال کرد؟

نمی توانید از یک دستگاه اپل بدون شناسه اپل استفاده کنید. برای دانلود برنامه ها از App Store در دستگاه iOS به شناسه اپل نیاز دارید. در macOS، می توانید برنامه های کاربردی را از خارج از Mac App دانلود کنید اما خیلی از آنها فقط در آنجا در دسترسند. وقتی یک شناسه اپل را به یکی از این دستگاه ها متصل می کنید، خدمات دیگر را نیز فعال می کند که یکی از آنها هات‌اسپات فوری در iOS است.

هات‌اسپات فوری در iOS به دستگاه های دیگر اپل مثل Mac و iPad اجازه می دهد تا از همان شناسه اپل برای فعالسازی هات‌اسپات در دستگاه iOS استفاده کنند. هرگز نیاز نیست با iPhone تان ارتباط برقرار کنید. هات‌اسپات فقط از یک دستگاه متفاوت روشن می شود. اگر این ویژگی را دوست ندارید و به دنبال کلید خاموش هستید، ناامید می شوید زیرا هیچ کلید خاموشی وجود ندارد اما این امر بدین معنا نیست که نمی توانید هات‌اسپات فوری در iOS را غیرفعال کنید. می توانید این کار را انجام دهید اما معیابی نیز دارد.

غیرفعال کردن Instant Hotspot

هات‌اسپات فوری برای شروع عملیات به شناسه اپل تکیه می کند اما از طریق iCloud کار می کند. اگر از iCloud در دستگاه iOS خارج شوید، دیگر نخواهید توانست هات‌اسپات را از Mac روشن کنید.

اگر از iCloud خارج شوید، باید از خدماتی مثل Find my phone، clipboard sync و Keychain syncing در Mac استفاده کنید. تصمیم بگیرید که آیا از iCloud خارج شوید.

بخش تنظیمات را باز کنید و حساب کاربری تان را انتخاب کنید. در صفحه نمایش شناسه ی اپل، به پایین بروید. گزینه ی خروج از سیستم را انتخاب کنید. یک منو مشاهده می کنید که از شما می پرسد آیا قصد خروج از iCLoud یا Store یا هر دو را دارید. گزینه ی iCloud را انتخاب کنید.

این کار شما را از iCloud خارج می کند اما محدودیت های خودش را دارد. اگر بخواهید از Find my phone استفاده کنید، می توانید از یک شناسه اپل متفاوت برای ورود به iCloud استفاده کنید.

چگونه می توان Instant Hotspot را در iOS غیرفعال کرد؟

اکوسیستم اپل فوق العاده است اما کنترل کامل تمام ویژگی های اپل را به کاربران نمی دهد، بخصوص ویژگی هایی که بین دستگاه های مختلف کار می کنند. می توانید iCloud sync را برای تک تک برنامه های کاربردی غیرفعال کنید اما به دلایلی نمی توانید این کار را برای هات‌اسپات فوری انجام دهید. هیچ چیزی در پنل تنظیمات وجود ندارد که بتواند آن را غیرفعال سازد و در نتیجه این یک مشکل امنیتی است.

کاربران برای مدتی به دنبال روشی برای خاموش کردن آن بودند و انجمن های گفتگوی اپل شاهدی برای این مسئله هستند. این ویژگی فقط چند سال قدمت دارد و اپل قصد ندارد به زودی آن را تغییر دهد.

مترجم: سحر الله وردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!