ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان ردیابی ایمیل در جیمیل را غیرفعال کرد

چگونه می توان ردیابی ایمیل در جیمیل را غیرفعال کرد

چگونه می توان ردیابی ایمیل در جیمیل را غیرفعال کرد

تمامی ایمیل ها پاسخ داده نمی شوند. میانگین افراد در هر هفته چند ایمیل را نادیده می گیرند و اغلب ایمیل هایی که نادیده گرفته می شوند از نوع خاصی هستند. ممکن است کسی سعی کند چیزی را به شما بفروشد، ممکن است سعی کنند شما را در برخی خدمات تصادفی ثبت نام کنند یا ممکن است یادآوری های گاه و بیگاه یا پیام های تبلیغاتی برایتان ارسال شوند. این ایمیل های بی ضرر که آنها را نادیده می گیرید اگر باز شوند یا حتی اگر باز نشوند، اغلب ردیابی می شوند. این کار با درج یک کد در ایمیل که برای انسان قابل رویت نیست انجام می شود. هیچ ضرری در آن وجود ندارد، به استثناء اینکه این ایمیل دائمأ برایتان ارسال می شود. اگر از جیمیل استفاده می کنید و Chrome یا Firefox دارید، می توانید از Ugly Email استفاده کنید تا ایمیل های ردیابی شده را چک کنید و ردیابی ایمیل را در جیمیلتان غیرفعال کنید.

غیرفعالسازی ردیابی ایمیل

Ugly Email را در بروزرتان نصب کنید. وقتی نصب شد، به طور خودکار جیمیل را در یک صفحه جدید باز می کند. هر ایمیلی در صندوق ورودی جیمیل یک آیکون در کنارش دارد که وضعیت ردیابی آن ایمیل را نشان می دهد. اگر یک آیکون چشمی را در کنار عنوان یک ایمیل مشاهده کردید، بدانید که دارای ردیاب است که به فرستنده می گوید شما ایمیل را باز کرده اید یا خیر.

بنابراین، نکته ی جالب در مورد Ugly Email این است که وقتی ایمیل های ردیابی شده را تشخیص داد، به طور خودکار ردیاب هایی که این ایمیل ها استفاده می کنند را غیرفعال می سازد. می توانید ایمیلی که ردیاب دارد را باز کنید و فرستنده متوجه نمی شود که آن را باز کرده اید یا خیر. هیچگونه مداخله ی کاربر در این فرآیند وجود ندارد.

Ugly Email سعی دارد بیشتر ردیاب های ایمیل را تشخیص دهد اما تمام آنها را شناسایی نمی کند. این کار در دست توسعه قرار دارد و توسعه دهندگان به طور فعال بر روی آن کار می کنند تا قابلیت تشخیص سرویس های ردیابی بیشتر و بیشتری را در آن درج کنند.

بازاریابی ۱۰۱

این حقیقت که ایمیل ردیابی می شوند ممکن است شوک آور باشد اما این یک شیوه ی نسبتأ پایه در بازاریابی ایمیلی است. بعضی ها استدلال می کنند که این قضیه فرقی با نمایش تبلیغات گوگل بر اساس ایمیل هایی که دریافت می کنید ندارد. این کار کاملأ غیرقانونی نیست اما قطعأ مشکوک است. ردیابی ایمیل برای مدت های طولانی است که انجام می شود و برخی از ردیاب ها فقط به چک کردنِ ایمیل های باز شده اکتفا نمی کنند و فراتر از آن پیش می روند. ایمیل هایی که شامل یک فرمان عملیات هستند، مثل دکمه ی ثبت نام یا دکمه ای که شما را تشویق به خرید آیتم های فروش می کند یا یک کد تبلیغاتی، ممکن است دارای ردیاب خاص خودشان باشند که به فرستنده می گویند شما بر روی آن ایمیل کلیک کرده اید یا خیر و سپس به یک کمیپین بازاریابی ایمیلیِ موفق (یا ناموفق) تبدیل می شوند. تعجب می کنید اگر بدانید که این مراحل تا چه حد تحت بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند.

مترجم: سحر الله وردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!