ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان ردِ خودکار نوتیفیکیشن ها را در فایرفاکس غیرفعال کرد؟

چگونه می توان ردِ خودکار نوتیفیکیشن ها را در فایرفاکس غیرفعال کرد؟ (۱)

بروزرها می توانند با سیستم های نوتیفیکیشن یک سیستم عامل تعامل برقرار کنند. وب سایت ها می توانند نوتیفیکیشن های کاربران را از طریق بروزرها ارسال کنند و بروزرها با استفاده از سیستم نوتیفیکیشن سیستم عامل به نوبت می توانند آنها را در دسکتاپ نشان دهند. بدین ترتیب، بروزرها معمولأ محدود به تنظیمات نوتیفیکیشن هستند که یک کاربر برای دسکتاپ تنظیم می کند. برای مثال، اگر کاربر نوتیفیکیشن را به گونه ای تنظیم کرده باشد که پس از ۵ ثانیه رد شود، این اتفاق خواهد افتاد. اگر بخواهید رد خودکار نوتیفیکیشن ها را در فایرفاکس غیرفعال کنید، می توانید با اصلاح یک اولویت این کار را انجام دهید.

غیرفعال سازی ردِ خودکار نوتیفیکیشن ها

چگونه می توان ردِ خودکار نوتیفیکیشن ها را در فایرفاکس غیرفعال کرد؟

فایرفاکس را باز کنید و در قسمت URL، عبارت «about:config» را وارد کرده و کلید enter را فشار دهید. سپس یک پیام هشدار را ملاحظه خواهید کرد که به شما می گوید اصلاح محتواهای پیج about:config فاقد ضمانت است. هشدار را بپذیرید و به صفحه ی اولویت ها بروید.

با استفاده از نوار جستجو، به دنبال یک اولویت به نام dom.webnotifications.requireinteraction.enabled بگردید.

بر روی آن دوبار کلیک کنید. مقدار آن از غلط به درست تغییر پیدا خواهد کرد. برای اینکه تغییر اعمال شود، بباید فایرفاکس را دوباره راه اندازی (ری استارت) کنید.

چگونه می توان ردِ خودکار نوتیفیکیشن ها را در فایرفاکس غیرفعال کرد؟

اکنون وقتی نوتیفیکیشن بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود، حداقل به مدت ۲۰ ثانیه باقی می ماند. در برخی مواقع، این پیام رد نمی شود تا زمانیکه خودتان آن را رد کنید.

محدودیت ها

این اولویت نمی تواند به خودی خود کار کند بلکه بخشی از یک فرآیند پیچیده تر است و عوامل دیگری نیز وجود دارد که در نمایش یک نوتیفیکیشن دائمی در فایرفاکس نقش دارند. اولین عامل این است که شما باید اجازه دهید سیستم عامل نوتیفیکیشن های دائمی را نشان دهد. اگر سیستم عامل شما گزینه ی رد خودکار نوتیفیکیشن ها پس از گذشت یک مدت زمان معین را دارد، باید آن را در حداکثر زمان مجاز تنظیم کنید یا در صورت امکان آن را به نوتیفیکیشن های دائمی تغییر دهید.

دومین نیازمندی اساسی به وب سایت هایی مربوط می شود که نوتیفیکیشن را ارسال می کنند.

همانطور که از محدودیت ها مشخص است، نمایش نوتیفیکیشن های دائمی کاری نیست که کاربران بتوانند انجام دهند یا فایرفاکس یا بروزرهای دیگر بتوانند در وب سایت های دیگر اعمال کنند. در ویندوز ۱۰، می توانید نوتیفیکیشن ها را به گونه ای تنظیم کنید که به مدت پنج دقیقه قبل از ردِ خودکار قابل مشاهده باشند. سپس می توانید از مرکز عملیاتی که فایرفاکس پشتیبانی می کند به نوتیفیکیشن های رد شده دسترسی پیدا کنید. در صورتیکه نیاز باشد که یک وب سایت نوتیفیکیشن ها را به مدت بیش از چند ثانیه نمایش دهد، سعی کنید این تنظیمات را تغییر دهید اگر سیستمتان ویندوز ۱۰ است.

نوتیفیکیشن های دائمی در بیشتر مواقع چیزی نیستند که کاربران تمایلی به آنها داشته باشند. سیستم عامل های تلفن همراه به کاربران این امکان را می دهند تا آنها را تنظیم کنند اما واقعأ در دسکتاپ ها محبوبیت زیادی ندارند.

مترجم: سحر الله وردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!