ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نحوه ی کپی کردن آدرس های URL از همه ی برگه های باز در Chrome

 

به صورت پیش فرض، گوگل کروم (Google Chrome) به یکباره راهی برای کپی کردن آدرس ها (  URL) تمام برگه های باز پیشنهاد نمی کند. اما برای Windows ، Linux و Mac یک راه حل وجود دارد که ما به شما نشان می دهیم چطور از آن استفاده کنید.

 

راه حل نشانه گذاری (Bookmark)

زمانی که نتوانید آدرس تمام برگه های باز وبسایتتان را به صورت مستقیم کپی کنید، کروم این اجازه را هم نمی دهد که آدرس سایت های نشانه گذاری شده تان را کپی کنید. می توانید تمام برگه های باز را در یک پوشه ی نشانه گذاری ها اضافه و سپس آدرس سایت های نشانه گذاری شده را در پوشه کپی کنید.

برای شروع، برنامه ی Chrome را در Windows ،  Linux ،یا Mac باز کنید. سپس، سایت هایی را که میخواهید آدرسشان را کپی کنید باز کنید. بعد از باز کردن چند سایت، روی منوی (سه نقطه) در بالا، سمت راست  و گوشه ی پنجره ی کروم کلیک کنید و گزینه ی  Bookmarks > Bookmark all tabs را انتخاب کنید.

(به ترتیب، دکمه های Ctrl+ Shift+ D را روی Windows  و Linux، یا Command + Shift + D را روی  Mac فشار دهید.)

در صفحه ی “Bookmark All Tabs” که ظاهر می شود، در قسمت بالا نامی برای پوشه ی نشانه گذاری هایتان انتخاب کنید. سپس، روی گزینه ی Save  در پایین صفحه کلیک کنید.

در مرحله ی بعد از منوی سه خطی در بالا، سمت راست و در گوشه ی پنجره ی مرورگر صفحه ی مدیریت نشانه گذاری ها را باز کنید. Bookmark > Bookmark Manager .

میتوانید به ترتیب، Ctrl+ Shift + O را روی Windows یا Command + Shift+ B را روی Mac فشار دهید.

 

در پنجره ی مدیریت نشانه گذاری ها، پوشه نشانه گذاری هایتان را که تازه بازکردید درنوارکناری صفحه در سمت چپ انتخاب کنید. بعد از آن، روی اولین نشانه گذاری ای که در سمت راست است کلیک کنید،  و Ctrl+ A  (Windows  و Mac) یا Command + A (Mac) را فشار دهید تا تمام نشانه گذاری ها در لیست انتخاب شوند.

Ctrl+C را روی Windows  و Linux ، یا Command+ C روی Mac را فشار دهید تا تمام نشانه گذاری هایتان کپی شوند. همینطور می توانید روی نشانه گذاری های انتخاب شده کلیک راست کنید و بعد گزینه ی “Copy” را انتخاب کنید.

حالا برنامه ای که میخواهید تمام این URLهای برگه های بازرا درآن جایگذاری کنید ( مثل Notepad یا TextEdit) باز کنید. سپس، Ctrl+ V را روی Windows  وLinux یا Command + V را روی Mac فشار دهید تا تمام URLها مثل یک متن در آنجا جایگذاری شوند.

( به ترتیب، روی هر جایی از تصحیح کننده ی متنتان کلیک راست کنید و “Paste” را انتخاب کنید تا URLها جایگذاری شوند. همینطور میتوانید در قسمت منو در بالای تصحیح کننده ی متن (Text editor) روی Edit> Paste کلیک کنید.)

 

و همین!! حالا شما لیستی از URLهایتان در قالب متن دارید.

برای جلوگیری از بهم ریختن لیست نشانک های خود با پوشه هایی مانند پوشه ای که تازه ایجاد کردید، بهتر است حذفش کنید. برای انجام این کار، روی منوی سه نقطه ای که در بالا، سمت راست و در گوشه  پنجره ی Chrome است کلیک کنید  و Bookmark>Bookmark manager را انتخاب کنید.

روی منوی کناری سمت چپ پنجره ی Bookmark manager ، روی پوشه ی نشانک هایی که قبلا ایجاد کرده بودید کلیک راست کنید و گزینه ی “Delete ” را ازمنو انتخاب کنید.

و تمام ! هر زمانی که نیاز به ذخیره ی بیش ازیک لیست نشانک داشتید، میتوانید یک صفحه ی اینترنتی را هم  در Chrome ذخیره کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!