ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کپی کردن متن از روی عکس در ویندوز ۱۰

Text-from-image-1

کپی کردن متن از روی عکس در ویندوز ۱۰

OCR یک ویژگی برای تشخیص متن از روی عکس می باشد که معولا بر روی برنامه های اسکن وجود دارد.اکثر اوقات ما از این ویژگی به ندرت استفاده می کنیم،معمولا هرکسی نیاز پیدا نمی کند که متنی را از روی عکس کپی کند با این حال دانستن این روش خالی از لطف نیست و ممکن است روزی به کار شما بیاید.
ابزار Easy Onscreen OCR به شما کمک می کند که به راحتی یک متن را از روی عکس بر روی کلیپ بورد خود کپی کند و در هرجایی که به آن نیاز داشتید استفاده نمایید.

متاسفانه برنامه Easy Onscreen OCR دارای نسخه رایگان نمی باشد و شما فقط می توانید برنامه را برای تنها سه روز به صورت رایگان استفاده کنید. البته با یک سرچ در اینترنت ممکن است نسخه های قفل شکسته این نرم افزار را پیدا کنید ولی به شما پیشنهاد می دهیم که ابتدا از این برنامه به صورت ۳ روز رایگان استفاده کنید و در صورتی که احساس کردید به این برنامه احتیاج دارید می توانید آن را بخرید، سایت های هستند می توانند این برنامه را برای شما خریداری کنن.

نکته مهم : بسیاری از برنامه های OCR بر روی زبان فارسی به خوبی جوابگو نیستند پس بهتر است این برنامه را هم بر روی متون فارسی امتحان کنید.

نحوه کا با برنامه :

برنامه Easy Onscreen OCR را دانلود کنید و پس از اینکه آن را نصب کردید اجرا نمایید. پس از اجرای این برنامه آیکون آن در قسمت system tray نمایش داده می شود در ادامه بر روی آیکون آن کلیک کنید سپس گزینه Capture را انتخاب نمایید.
زمانی که رنگ آیکون موس شما تغییر کرد اکنون می توانید بر روی هر قسمتی که خواستید کلیک کنید سپس موس خود را به هر قسمت که خواستید بکشید و متن های مورد نیاز خود را کپی نمایید.

برای تست من موس را بر روی قسمت ابزار Disk Management Tool در ویندوز ۱۰ کشیدم.

کپی کردن متن از روی عکس در ویندوز ۱۰

بر روی دکمه OCR کلیک کنید اکنون برنامه برای پیدا کردن متن از روی عکس شروع به جستجو می کند.

کپی کردن متن از روی عکس در ویندوز ۱۰

برنامه همچنین می تواند متن های دست نویس را به خوبی تشخیص دهد، اگر شما تصویری از متن دست نوشته ای داشته باشید این برنامه می تواند آن را اسکن نمایید و به شما این امکان را می دهد تا متن را کپی نمایید و در هر کجا که نیاز داشتید از آن استفاده نمایید.

کپی کردن متن از روی عکس در ویندوز ۱۰

این برنامه به طور دقیق می تواند متن ها را از روی تصویر استخراج کند ولی همانطور که در اول مطلب گفتیم این برنامه رایگان نیست و باید خریدار شود. این برنامه هم برای سیستم عامل ویندوز و Mac موجود می باشد.

به راحتی می توانید برای این برنامه کلید های میانبر انتخاب کنید،از فرمت های مختلف تصویر پشتیبانی می کند همچنین می توانید متن های استخراج شده را به PDF تبدیل کنید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!