ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان تصاویر JPEG و PNG را به HEIC در macOS تبدیل کرد؟

فاقد تصویر شاخص

چگونه می توان تصاویر JPEG و PNG را به HEIC در macOS تبدیل کرد؟

HEIC یک فرمت تصویر است که برای مدت های طولانی مبهم بوده است. اما از وقتی که اپل آن را به صورت فرمت پیش فرض برای تصاویرِ گرفته شده در دستگاه های iOS جدیدتر درج کرد، این فرمت شهرت بیشتری پیدا کرد و کاربران ویندوز ۱۰ با آن آشنایی بیشتری پیدا کردند. HEIC به هیچ وجه فرمت تصویری بدی نیست بلکه خیلی خوب است اما از آنجاییکه JPG و PNG بسیار رواج دارند، فرمت HEIC هنوز برتری پیدا نکرده است. اگر این فرمت را دوست دارید و از یک mac استفاده می کنید، بهتر است بدانید که می توانید تصاویر JPEG و PNG را به HEIC تبدیل کنید.

آیا باید تصاویر HEIC را به JPEG در ویندوز ۱۰ تبدیل کنید؟ در اینجا یک ابزار رایگان برای این کار وجود دارد.

تبدیل JPEG و PNG به HEIC

اگر می خواهید تصاویر JPEG و PNG را به HEIC تبدیل کنید، باید از برنامه کاربردی Preview استفاده کنید. عملکرد اکسپورت آن کاربران را قادر می سازد تا تصاویر PNG، JPEG، JPEG-200، TIFF و HEIC را وارد کنند.

تصویری که می خواهید به HEIC تبدیل کنید را در برنامه کاربردی Preview باز کنید. به بخش File>Export بروید.

چگونه می توان تصاویر JPEG و PNG را به HEIC در macOS تبدیل کرد؟

در منویی که باز می شود، بر روی فهرست فرمت کلیک کرده و HEIC را از فهرست فرمت ها انتخاب کنید. HEIC یک فرمت لاس‌لس نیست، به همین دلیل وقتی آن را انتخاب می کنید، باید تعیین کنید که چه مقدار فشرده سازی شود. این مقدار به طور پیش فرض به اندازه ای تعیین شده که هیچ افتی در کیفیت رخ نمی دهد و تنظیم بالاتر آن هیچ مزیتی ندارد.

اگر می خواهید تصویر کوچکتر باشد، می توانید کیفیت آن را تا جاییکه می خواهید کاهش دهید. وقتی این کار را انجام دادید، اگر دوست دارید می توانید یک اسم جدید برای فایل انتخاب کنید، محل ذخیره ی آن را انتخاب کرده و بر روی گزینه ی ذخیره کلیک کنید. تصویرِ وارد شده نمی تواند تصویر اصلی را بازنویسی کند، بنابراین شما همیشه می توانید به تصویر اصلی بازگردید. این کاملأ به عهده ی شما است که اگر تصویر اصلی را دیگر نیاز ندارید آن را حذف کنید.

چگونه می توان تصاویر JPEG و PNG را به HEIC در macOS تبدیل کرد؟

برنامه کاربردی Preview تصاویر را به JPEG فشرده نمی کند و همچنین برنامه های دیگری که برای فشرده سازی ساخته شده اند این کار را انجام نمی دهند اما به نظر HEIC را بخوبی اداره می کنند.

برای این پست، یک تصویر JPEG 7952×5304 که در اصل ۴٫۵MB بود را به تصویر HEIC در همین ابعاد تبدیل کردم، بدون اینکه فشرده سازی صورت گیرد و تصویر حاصل ۲٫۲MB حجم دارد. اگر فشرده سازی تا چهارمین نشانه از سمت چپ نوار تنظیم کیفیت تنظیم شود، تصویر حاصل ۲۳۴KB حجم خواهد داشت بدون اینکه کیفیت آن کاهش محسوسی پیدا کند. شاید یک چشم تعلیم دیده بتواند تفاوت های آنها را تشخیص دهد اما فشرده سازی خیلی بهتر از فرمت JPEG می باشد.

مترجم: سحر الله وردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!