ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم (۱)

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

همه کامپیوتر ها درای سخت افزار گرافیکی می باشند که وظیفه پردازش تصویری سیستم شما را بر عهده دارد. اکثر رایانه های مدرن دارای واحد پردازش گرافیکی (GPU) می باشند که توسط Intel،NVIDIA یا AMD ساخته شده اند.

CPU و RAM دو بخش اساسی و مهم هر سیستم می باشد،با این حال GPU یک قطعه مهم برای پردازش تصویر می باشد که در بازی های کامپیوتری خودش را بیشتر نشان می دهد. اگر کارت گرافیک شما ضعیف باشد نمی توانید بازی های جدید را بر روی سیستم خودتان اجرا کنید و یا ممکن است بازی را با گرافیک کمتری تجربه کنید. بعضی از کامپیوتر ها دارای گرافیک onboard می باشند. به طور مختصر گرافیک های onboard به گرافیک های هستند که قدرت پردازش کمتری برخوردار هستند و تنها برای پردازش های سبک تصویری استفاده می شوند. در مقابل کارت گرافیک ها داری قدرت پردازش بیشتری می باشن،به عنوان مثال در لپ تاپ های که داری دو گرافیک می باشند مانند گرافیک اینتل که در زمان استفاده معمولی از سیستم به کار می آید و در مقابل کارت گرافیک های NVIDIA یا AMD در زمان پردازش های گرافیکی قوی شروع به کار کردن می کنند.

حال برای اینکه بتوانید تشخیص دهید چه کارت گرافیکی بر روی سیستم شما وجود دارد کافی است این مطلب را تا انتها دنبال نمایید.

در ویندوز ۱۰ شما می توانید مشخصات GPU را مشاهده نمایید برای اینکار بر روی “Task Manager” کلیک راست کنید و “Task Manager” را انتخاب نمایید. یا می توانید همزمان دکمه های WIN+Esc را باهم بفشارید.

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

بر روی تب “Performance” کلیک کنید در صورتی که این تب را مشاهده نکردید بر روی “More Info.” کلیک کنید سپس بخش “GPU 0”را انتخاب نمایید. سازنده گرافیک و مدل گرافیک در این بخش به شما نمایش داده می شود.

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

در صورتی که سیستم شما دارای چندین پردازنده گرافیکی باشد ممکن است GPU 1 را هم مشاهده بفرمایید در این بخش هر گرافیک جدا نمایش داده می شود.

در ویندوز های قدیمی تر مانند ویندوز ۸ و ۷ می توانید با استفاده ابزار DirectX این اطلاعات را مشاهده بفرمایید.

برای باز کردن این ابزار کافی است کلید های WIN+R را بفشارید سپس عبارت “dxdiag” را بنویسید سپس بر روی OK کلیک کنید.

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

در پنجره ای جدید که باز می شود بر روی Display کلیک کنید و قسمت نام دستگاه را نگاه کنید، همچنین در این بخش می توانید اطلاعات دیگری مانند حافظه فیزیکی VRAM را هم مشاهده بفرمایید.

چگونه مدل کارت گرافیک خود را پیدا کنیم

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!