ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم (۱)

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

گرفتن اسکرین شات از گوکل کروم ساده است اما فیلم برداری از آن کمی متفاوت می باشد  و گاهی ممکن است پیچیده باشد. در این مطلب سعی می کنیم برای شما ساده ترین روش ها را معرفی کنیم.

سیستم عمال ویندوز :  استفاده از ابزار گیم

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

ابزار گیم ویندوز ۱۰ به شما اجازه می دهد که از داخل محیط بازی های خود فیلم برداری کنید، اما این ابزار به شما این امکان را می دهد به غیر از بازی، از محیط برنامه های خود هم فیلم برداری نمایید فقط قبل از شروع کار  باید مطمئن باشید که این ویژگی در ویندوز فعال باشد. برای فعال کردن این قابلیت وارد setting شوید و با سرچ گزینه Game bar وارد محیط تنظیمات آن شوید و مطمئن بشید که گزینه “Record game clips, screenshots, and broadcast using Game bar” روشن باشد.

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

اکنون می توانید وارد محیط گوکل کروم یا هر برنامه ای که دوست دارید شوید سپس با گرفتن همزمان Win+G و با زدن دکمه قرمز ضبط از محیط برنامه های خود فیلم برداری کنید.

مسیر پیش فرض ذخیره این فیلم ها در پوشه ویدیو و در زیر پوشه Captures  می باشد.

سیستم عامل مک : استفاده از ابزار اسکرین شات

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

سیستم عامل مک یک ابزار مناسب برای این کار دارد که می توانید از آن برای ضبط ویدیو استفاده کنید. این ابزار بر روی تمام نرم افزار های سیستم عامل مک قابل استفاده است.

با زدن دکمه های Command+Shift+5 ابزار را اجرا کنید منطقه ای را که دوست دارید از آن فیلم برداری کنید انتخاب نمایید و بازدن دکمه Record Selected Portion ضبط را شروع نمایید.

بعد از اینکه کار شما تمام شد با زدن دکمه Command+Shift+5 و انتخاب گزینه Stop Recording ضبط را متوقف نمایید .ویدیو ضبط شده شما در دسکتاپ و پوشه Movies ذخیره می شود.

استفاده از افزونه LOOM :

چگونه از مرورگر گول کروم فیلم برداری کنیم

معمولا به تمام کاربران توصیه می کنیم که کمتر از افزونه های جانبی بر روی مروگر خود استفاده کنند مگر اینکه مطمئن باشند که این افزونه ها امن می باشند زیرا بسیاری از این افزونه ها به راحتی می توانند باعث گردند تا سیستم شما در معرض خطر قرار گیرد.

اما افزونه Loom به اندازه ای کارآمد هست که بخواهیم آن را بر روی  مروگر خود نصب نماییم. با نصب و فعال کردن این افزونه یک بخش به نوار ابزار کروم اضافه می گردد. برای استفاده از آن کافی است بر روی دکمه شروع ضبط کلید کنید سپس با زندن دکمه سبز می توانید ضبط کردن را قطع نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!