ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه می توان macOS را در حالت ایمن بوت کرد

چگونه می توان macOS را در حالت ایمن بوت کرد (۱)

چگونه می توان macOS را در حالت ایمن بوت کرد

macOS مبنای برنامه های کاربردی است اما نمی تواند نسبت به نصب برنامه ها به اندازه ی iOS محدود کننده باشد. یعنی نصب چیز مخربی که Mac شما را برباید کار دشواری است، اما هنوز احتمال آن وجود دارد. همچنین، برنامه های مخرب تنها مشکل یک کاربر Mac نیستند. گاهی اوقات فقط نصب یک برنامه ی ضعیف یا سر و کار داشتن با چیزهایی که نباید با آنها سر و کار داشته باشید می تواند باعث عدم استفاده از سیستم شود. بهترین راه برای برطرف کردن این مشکل، بوتِ macOS در حالت ایمن است.

حالت ایمن macOS

macOS نیز همانند تمام سیستم عامل های دیگر دارای یک حالت ایمن است. این حالت ایمن نیز همانند تمام حالات ایمن دیگر، از لحاظ راه اندازی برنامه ها در دسکتاپ با محدودیت هایی مواجه است. به ویژه، بعضی از برنامه های کاربردی شخص ثالث و به اشتراک گذاری فایل ها غیرفعال می شوند و اگر فکر می کنید برایتان مشکلساز هستند می توانید برنامه های کاربردی را از سیستمتان حذف کنید.

برای بوتِ macOS در حالت ایمن، باید سیستم را خاموش و یا آن را بوت کنید یا فقط آن را مجددأ راه اندازی (ری استارت) کنید. وقتی سیستم شروع می شود، بر روی کلید shift فشار داده و آن را نگه دارید. بهتر است درست پس از فشار دادن کلید power، این کار را انجام دهید.

چگونه می توان macOS را در حالت ایمن بوت کرد

همچنان کلید shift را نگه دارید تا زمانیکه صفحه ی ورود به سیستم نمایش داده شود. لوگوی اپل را با انیمیشنی که قبل از آن بارگذاری می شود مشاهده خواهید کرد و وقتی حالت نرمال را بوت می کنید، بارگذاری OS معمولأ بیشتر طول می کشد.

چگونه می توان macOS را در حالت ایمن بوت کرد

وقتی صفحه ی ورود به سیستم ظاهر شد، به منو نگاه کنید و باید حالت ایمن را به رنگ قرمز ببینید. اگر آن را ندیدید، این یعنی در فشار دادن کلید Shift خیلی دیر کردید. این اتفاق زمانی می افتد که یک مدل جدیدتر از Mac داشته باشید که بتواند سریعتر از مدل قدیمی بوت شود. سیستم را مجددأ راه اندازی کرده و دوباره سعی کنید.

وقتی دسکتاپ را در حالت ایمن بوت می کنید، دیگر پیغام حالت ایمن را در منو مشاهده نخواهید کرد بلکه آن را در منوی موجود در صفحه ی ورود به سیستم مشاهده می کنید اگر بخواهید Mac را قفل کنید.

خارج شدن از حالت ایمن

خارج شدن از حالت ایمن در macOS همانند سیستم عامل دسکتاپ های دیگر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیستمتان را دوباره راه اندازی (ری استارت) کنید. وقتی سیستم در حالت بوت شدن (booting up) است، هیچ کلیدی را در Mac فشار ندهید تا زمانی صفحه ی ورود به سیستم ظاهر شود. نه تنها سریعتر به صفحه ی ورود به سیستم دسترسی پیدا خواهید کرد، بلکه منو با عدم نمایش پیغام حالت ایمن نشان می دهد که در حالت نرمال هستید.

مترجم: سحر الله وردی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!