ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

Find your friends and acquaintances by phone number on Instagram (1)

پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

با سلام خدمت کاربران عزیز سایت پی سی کوئست ، امروز با آموزش پیدا کردن افراد با استفاده از شماره تلفن در خدمتتان هستیم ، شما با استفاده از این آموزش می توانید شانس بالایی در پیدا کردن  عزیزان ، دوستان ، آشناهای خود داشته باشید البته جستجو و پیدا کردن افراد با استفاده از شماره تلفن ملزم به نکاتی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت .

پیدا کردن مخاطبین گوشی در اینستاگرام :

همانطور که می دانید شبکه ی اینستاگرام از کاربران بسیار زیادی برخوردار است و هر روزه هم به تعداد کاربران این شبکه افزوده می شود ، با وجود این حجم بالای کاربران ، واقعا پیدا کردن اشخاصی که به دنبالشان هستین امری دشوار محسوب می شود . این کار وقتی دشوار تر خواهد شد که کاربران اینستاگرام برای نام کاربری خود از عبارت های عجیب و غریب ، طولانی ، عبارت های مخفف و ترکیبی یا از اعداد و یا حروف استفاده کنند در این صورت به خاطر سپردن و تایپ کردن دقیق نام کاربری کار بسیار سختی خواهد بود ، و شما برای پیدا کردن شخص مد نظرتان باید عکس پروفایل تک تک کاربرانی که نام کاربریشان با فرد مد نظرتان یکی است را چک نمایید و این کار با وجود کاربران بیشماری که اینستاگرام دارد کار زمان بری خواهد بود ، ولی شما با استفاده از شماره تلفن از شانس بالایی در زمینه پیدا کردن دوست و اشناهای خود برخوردار خواهید بود . البته انجام این کار ملزم به سه نکته ی بسیار مهم است :

 • نکته اول : شما باید شماره شخص مد نظرتان را در گوشی خود ذخیره و سیو داشته باشید .
 • نکته دوم : شخص مد نظرتان باید از شماره خود و نه ایمیل برای ثبت نام در اینستاگرام استفاده کرده باشد .
 • نکته سوم : آن شخص ممکن است از شماره ی دیگری برای ثبت نام در اینستاگرام خود استفاده کرده باشد در این صورت شما به دلیل داشتن شماره متفاوت قادر به پیدا کردن شخص مد نظرتان نخواهید بود

همانطور که گفتیم شما با استفاده از این روش شانس بالایی در پیدا کردن دوستان و آشنایان خود خواهید داشت ، حتی درصورتی که نام کاربری و حتی نام کامل شخص مدنظرتان را هم به یاد نداشته باشید هم می توانید از این روش استفاده کنید ، ولی استفاده از این روش فقط در صورتی جوابگو خواهد بود که نکاتی که در بالا گفته شده است رعایت شود در غیر این صورت این روش برای شما کارایی نخواهد داشت .

طریقه فعال کردن قابلیت پیدا کردن مخاطبین در اینستاگرام :

 1. همگام سازی : همگام سازی به معنی ایجاد هماهنگی با چندین منبع مختلف است ، یعنی شما در ابتدا باید بین مخاطبین گوشی خود و اینستاگرام ارتباط بر قرار کنید تا هر زمانی که مخاطبی در لیست گوشیتان با استفاده از شماره تلفن خود وارد اینستاگرام شد متوجه آن بشوید . برای همگام سازی بین گوشی خود و اینستاگرام باید به شیوه ی زیر عمل کنید :
 • اینستاگرام خود را اپدیت و سپس وارد حساب کاربری خودتان بشید در این قسمت باید بر روی ۳ نقطه و یا ۳ خط کلیک کنید .

 

پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام
 • در بخش بعد از قسمت پایین باید گزینه تنظیمات و یاSettings را انتخاب کنید .
پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام
 • سپس بر روی گزینه Account کلیک نمایید .

 

پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام

 

 • در بخش Account باید گزینه ی Contacts syncing را پیدا و آن را انتخاب نمایید .
پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام
 • در بخش Contacts syncing گزینه ای با نام Connect Contacts را مشاهده خواهید کرد ، شما باید این گزینه را فعال کنید ، اگر برای اولین بار این گزینه را فعال می کنید با پیغامی از سمت اینستاگرام مواجه خواهید شد پیامی که در آن اینستاگرام از شما اجازه دسترسی به مخاطبین را می‌خواهد. شما برای کامل کردن عملیات همگام سازی و برای برقراری ارتباط بین مخاطبین گوشی با اینستاگرام باید این مجوز را با انتخاب گزینه یAllow صادر نمایید .
پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام
 1. بعد از فعال کردن گزینه همگام سازی نوبت به پیدا کردن مخاطبین میرسد شما برای پیدا کردن مخاطبین باید طبق مراحل پایین عمل کنید :

 

 • وارد حساب کاربریتان بشید ، در بالای صفحه و در سمت چپ بر روی ۳ نقطه و یا ۳ خط کلیک کرده ، بعد از انتخاب ۳ خط و با باز شدن منوی کاربریتان باید بر روی Discover People کلیک نمایید .
پیدا کردن دوستان و آشنایان خود از طریق شماره تلفن در اینستاگرام
 • بعد از ورود به بخش Discover People ، در قسمت اول ، شما اکانت مخاطبانی که با استفاده از شماره وارد اینستاگرام شدن را خواهید دید ، و در قسمت دوم میتوانید اکانت های که اینستاگرام به شما پیشنهاد کرده است را مشاهده نمایید . شما جهت فالو کردن هر کدام از این اکانت ها کافی است بر روی گزینه Follow که در روبروی این اکانت های قرار دارد کلیک نمایید .

 

 • نکته : در بخش Discover People ممکن است با دو گزینه برخورد نمایید ، اگر با این دو گزینه برخورد نمودین پس برای پیدا کردن اشخاص مد نظرتان باید این دو گزینه را فعال نمایید ، این دو گزینه Connect to contacts و Conncet to facebook نام دارن ، شما با انتخاب گزینه ی Connect to contacts میتوانید لیست مخاطبین گوشیتان را به اینستاگرام متصل نموده و با انتخاب Connect to facebook  میتوانید اکانت فیسبوک خود را به اینستاگرام متصل و دوستان فیسبوک خود را در این شبکه پیدا و فالو نمایید . اگر با مشکلی در زمینه فعال سازی این دو گزینه مواجه شدین میتوانید از بخش نظرات استفاده و آن را به طالاع ما برسانید .

 

 

 

 • نکته : در صورتی که کاربر مد نظرتان را در لیست مخاطبین مشاهده و یا پیدا نکردین میتوانید دو احتمال را در نظر بگیرین :

 

 1. مخاطب مد نظرتان از شماره دیگری برای ثبت نام در اینستاگرام خود استفاده کرده است
 2. شخص مد نظرتان اصلا از شماره ای برای ثبت نام در اینستاگرام استفاده نکرده است .

 

 1. قطع کردن ارتباط مخاطبین گوشی با اینستاگرام (قطع همگام سازی) :

 

ممکن است زمانی دیگر تمایل به نمایش مخاطبین خود در اینستاگرام نداشته باشید در این صورت باید طبق مراحلی که برای فعال کردن همگام سازی گفته شده است عمل نمایید و فقط گزینه ی Connect Contacts  را غیر فعال نمایید .

مخفی کردن شماره تلفن در اینستاگرام :

دوستان و اشنایان شما هم با استفاده از این روش میتوانند به حسابتان دسترسی و شما را فالو نمایند ، در صورتیکه شما تمایلی به پیدا و فالو شدن توسط مخاطبین خود نداشته باشین  میتوانید از دو راه کار استفاده نمایید :

 1. شماره ای که از برای ثبت نام در اینستاگرام استفاده کردید را تغییر بدهید، (یعنی از شماره ی دوم و سوم خود و یا از شماره ی شخص دیگری برای ورود به حساب اینستاگرامتان استفاده نمایید)
 2. شماره‌ خود را به کل از پروفایلتان حذف کنید .

برای تغییر و یا حذف شماره باید در ابتدا وارد اینستاگرام شده سپس به بخش حساب کاربری و یا پروفایل خود مراجعه و بر روی گزینه Edit Profile  کلیک کنید ، بعد از ورود به بخش Edit Profile  باید گزینه ی Personal Information Settings  را انتخاب نمایید و با انتخاب گزینه ی Phone Number  یا شماره خود را تغییر و یا به کل حذفش نمایید . البته نکته ی مهمی که باید بهش توجه نمایید داشتن ایمیل است شما فقط در صورتی میتوانید شماره خود را حذف نمایید که یک ایمیل متعبر برای زمانی که رمزتان را فراموش کردین یا دچار مشکلات نظیر ریپورت و …. شدین به اینستاگرام بدهید تا اینستاگرام بتواند با استفاده از آن ایمیل با شما ارتباط برقرار کند .

سخن آخر : امروز سعی کردیم آموزشی را خدمتتان ارائه دهیم که شما عزیزان بتوانید با استفاده از آن راحت تر به عزیزان ، دوستان ، و آشنایان خود دسترسی پیدا نمایید ، البته راهای دیگری هم برای انجام اینکار وجود دارد که در آموزش های بعدی بهشان خواهیم پرداخت ، امیدوارم این آموزش براتون مفید واقع شود .

با تشکر از همراهی شما .

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!