ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

انتظاراتی که از سرور اختصاصی ویندوز باید داشت

۱

سرور اختصاصی ویندوز، برای بسیاری از افراد که به دنبال میزبانی وب مطمئن و با کیفیت مناسب می‌گردند، یک سرویس پر سرعت و کارآمد می باشد.برای خرید سرور اختصاصی ویندوز ایران یا خارج، فاکتور ها و نکاتی را باید در نظر گرفت، تا بهترین انتخاب را برای میزبانی از یک سایت و یا برای کاربرد های دیگری که از آن انتظار می رود، داشته باشیم.این سرور ها با نام Windows Dedicated Server در دنیای وب شناخته می شوند و شرکت های هاستینگ، ارائه دهنده انواع آنها می باشند.انتظاراتی که از این سرویس های اختصاصی در هنگام خرید باید داشت، بسته به موارد بسیاری دارد که در این نوشتار سعی می کنیم به نکات مهمی در این باره بپردازیم.

نکات مهمی که هنگام خرید سرور اختصاصی باید در نظر داشت

سرور اختصاصی windows، به دلیل کیفیت و زیر ساخت خود، از انعطاف‌پذیری، اعمل تنظیمات دلخواه و شخصی‌سازی بالاتری به نسبت سایر سرویس های مطرح در حوزه وب، برخوردار می‌باشد.با این حال باید میزان این انعطاف‌پذیری و قابلیت‌ها سنجیده شود. به این ترتیب با انتخاب میزبانی اختصاصی ویندوز، امکان کنترل امنیت بیشتر و نصب فایروال‌های اضافی نیز میسر می‌گردد و با استفاده از دسترسی هایی که در اختیار ما می گذارد، می‌توان تنظیمات را در کنترل پنل آن تغییر داد.این دسترسی ها، قابلیت نصب نرم افزار های دلخواه را نیز به ادمین سرور ارائه می کند که نشان از تسلط کامل بر روی Dedicated سرور ها می باشد.

سخت افزار سرور اختصاصی ویندوز

سخت افزار سرور اختصاصی ویندوز

– از آنجا که همه مشاغل نیاز یکسانی ندارند، می‌بایست، منابع سخت افزاری مناسبی برای سرور اختصاصی ویندوز انتخاب شود که فقط نیازهای مرتبط با همان کسب و کار را تأمین نماید. در واقع پیش از خرید سرور باید ظرفیت پردازنده، رم و تعداد کاربرانی که به سایت مراجعه می‌کنند نیز بررسی شود. بسته به ماهیت برنامه‌هایی که قصد اجرا روی سرور را دارند، باید پردازنده‌ها و هسته انتخاب گردند تا علاوه بر عملکرد مناسب، قیمت سرویس نیز اقتصادی باشد. استفاده از سخت افزار های قدرتمند در شرکت های هاستینگ معتبر، می تواند سرور های اختصاصی ویندوزی را با سرعت، کیفیت، امنیت و آپتایم بالا در اختیار کاربران خود قرار دهد.

توجه به کمیت و کیفیت پشتیبانی فنی

– هنگام خرید سرور اختصاصی ویندوز، باید اطمینان حاصل کرد که شرکت هاستینگ ارائه دهنده، از پشتیبانی قدرتمندی برخوردار باشد و همچنین باید امکان شخصی‌سازی سرویس‌های پشتیبانی برای گرفتن بک‌آپ از فایل‌های مهم نیز وجود داشته باشد. یکی از راه‌های مناسب برای پی بردن از خدمات پشتیبانی هاستینگ، تهیه مشاوره از کارشناسان فروش خدمات سرور های اختصاصی است.

سرور های اختصاصی ویندوز، بدون خطا و بدون مشکل ؟

به شکل کلی خرید یک سرور اختصاصی windows، به این معنی نیست که امکان قطعی و خرابی وجود ندارد. در واقع Dedicated Server ها  نیز بعضا دارای احتمال خرابی هستند و برای به حداقل رساندن این موضوع باید شرکت میزبانی انتخاب گردد که از زیرساخت‌های مناسب شبکه‌ای و قابلیت میزبانی اختصاصی ابری برخوردار باشد. به این صورت با وجود میزبانی ابری احتمال خرابی به حداقل می‌رسد.تکنولوژی ابری با فراهم کردن زیر ساخت های مطمئن و قابل ارتقا، می تواند در هر لحظه از شبانه روز که بار یا ترافیک بر روی سرور زیاد بود، کاربر به راحتی با ثبت درخواست، سخت افزار خود را ارتقا دهد.این موضوع باعث ایجاد آپ تایم بالا و افزایش در دسترس بودن سرویس شما می شود.

قابلیت ارتقا و مقیاس پذیری

هنگام خرید سرور اختصاصی ویندوز، باید در مورد مقیاس‌پذیری سروری که دریافت می‌شود، اطلاعات لازم را داشته باشید. مقیاس‌پذیری منابع، یکی از عوامل بسیار مهم در مورد انتخاب سرور اختصاصی است و باید امکان اضافه شدن سخت افزار ها مانند:رم، پردازنده، فضای ذخیره سازی و … در صورت نیاز بررسی شود. علاوه بر این اجرای پایگاه داده در چندین سرور ممکن است مشکل باشد و به همگام‌سازی بالایی نیاز داشته باشد. بنابراین، انتقال به یک ارائه‌دهنده با تنظیمات ابری که در آن می‌توان به راحتی سرورها را کلون و ترافیک را هدایت کرد، بسیار حائز اهمیت است.

پهنای باند، واژه ای آشنا در میان کاربران

میزان پهنای باند سرور اختصاصی ویندوز نیز از جمله موارد مهم در هنگام انتخاب سرویس است و کاملا به تعداد بازدیدکنندگان سایت بستگی دارد. در واقع هنگام خرید Windows Dedicated Servers باید تعداد بازدیدکنندگان پیش‌بینی شود و براساس اطلاعات و فضای مورد نیاز، پهنای باند انتخاب گردد. به این ترتیب فضای آن متناسب با کسب و کار تعیین و از هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری می‌شود.

سرور خارج یا ایران؟

در هنگام خرید سرورهای اختصاصی ویندوز ایران یا خارج، یکی از موارد بسیار مهم فاصله قرارگیری سرور تا کاربران سایت است. در حالت ایده آل، سرور باید به کاربران نهایی نزدیکتر باشد تا بهتر و سریعتر به آنها پاسخ دهد. سرعت انتقال داده عمدتا به کیفیت شبکه ارائه شده توسط ارائه دهنده میزبانی بستگی داردبنا بر این برای داشتن کیفیت بالاتر و بهتر برای کاربران، موقعیت سرور را با توجه به محل اکثر بازدید کنندگان سایت، تعیین نمایید تا سرعت و عملکرد بهتری داشته باشید.

مدیریت کامل بر روی سرور ها

مدیریت کامل بر روی سرور ها

پیش از خرید یک سرور اختصاصی ویندوز با قیمت مناسب، باید بررسی گردد که تا چه حد مدیریت سرور به کاربران خود آزادی می‌دهد. وجود ماژول‌های اختصاصی برای کنترل از راه دور سرور از جمله مواردی هستند که بسیار کاربردی بوده و بدون دستخوردگی ساختارهای موجود فرآیندها کاملا مدیریت می‌گردند.در سرویس های ویندوزی دسترسی ادمین در اختیار کاربر قرار می گیرد، بنا براین تمامی اقداماتی که بر روی سیستم شخصی خود در منزل انجام می دهید را می توانید بر روی این سرور ها پیاده سازی کنید.قابلیت هایی مانند:خاموش یا ریستارت کردن سرور، نصب و راه اندازی برنامه های مورد نیاز، میزبانی از چندین وبسایت بر روی یک سرور، تهیه فضای امن برای ذخیره اطلاعات، راه اندازی ایمیل سرور و بسیاری دیگر، جزو مزایای خرید این سرور ها می باشد.

سرور اختصاصی مدیریت شده بهتر است یا غیر مدیریت شده

میزبانی سرور اختصاصی ویندوز بدون مدیریت گزینه‌ای برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند کنترل کاملی بر سرورها و نرم‌افزارهای میزبانی خود داشته باشند. در واقع کاربر وظیفه نصب کلیه اسکریپت‌ها‌، تمام به روزرسانی‌ها، سازگاری با سایر برنامه ها‌ و بازیابی پس از هرگونه خطر را بر عهده خواهد داشت.

این در حالی است که در میزبانی سرور اختصاصی مدیریت شده، ارائه دهنده سروری اختصاصی با سیستم عامل ویندوز است که مسئولیت کامل مدیریت شرکت را بر عهده می‌گیرد و کلیه درخواست‌های مربوط به سرور را کنترل، پیکربندی و مدیریت می‌کند.این امر معمولا با پرداخت هزینه ای جزئی صورت می گیرد، چرا که نیاز به دانش و گذاشتن زمان برای مدیریت و تنظیمات کاربردی بر روی سرور شما می باشد.

جمع بندی

سرور اختصاصی ویندوز ایران یا خارج، متشکل از منابع کاملا اختصاصی و بدون کوچک ترین اشتراک گذاری با سایر کاربران می باشد که با خرید آن امکاناتی نظیر: سرعت، عملکرد، آپتایم و امنیت بالا در مرحله اول نصیب شما می شود.خرید سرور های اختصاصی ویندوز با قیمت های بیشتری به نسبت هاست و سرور مجازی امکان پذیر است که با توجه به امکاناتی که فراهم می کند، این امر کاملا بدیهی می باشد.با خرید Windows Dedicated Server، مدیریت و اختیار آن بصورت کامل در اختیار ادمین می باشد و در صورت نیاز می تواند منابع سخت افزاری خود را ارتقا یا کاهش بدهد تا در هزینه و کیفیت آن تغیر ایجاد شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!