ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

درباره صفحه سبز مرگ ویندوز چیزی می دانید؟

Green Screen of Death

درباره صفحه سبز مرگ ویندوز چیزی می دانید؟

درباره صفحه سبز مرگ ویندوز چیزی می دانید؟
درباره صفحه سبز مرگ ویندوز چیزی می دانید؟

همه ما درباره صفحه آبی مرگ ویندوز یا Blue Screen of Death (BSOD) خبر داریم یا حداقل یکبار اون رو تجربه کردیم این صفحه زمانی نمایش داده میشه که ویندوز شما درچار مشکل شده باشد، این مشکل می تونه از اختلال یک برنامه،مشکل سخت افزاری یا ویروس باشد. با این حال شاید برای شما جالب باشه که ویندوز داری یک صفحه سبز مرگ  هم هست که در این مقاله شما رو با این خطا آشنا می کنم پس همراه ما باشید.

صفحه سبز مرگ در واقع همان صفحه آبی مرگ می باشد با این تفاوت که این صفحه برای کسانی نمایش داده میشه که نسخه Insider ویندوز ۱۰ رو اجرا میکنن. پیغام های خطای که در این صفحه وجود دارد مشابه پیغام خطای صفحه آبی مرگ هستش.

به عبارت دیگر، هر چیزی که یک صفحه نمایش آبی مرگ بر روی نسخه معمولی ویندوز ۱۰ نشان می دهد، صفحه نمایش سبز مرگ آن را در نسخه پیش نمایش Insider ویندوز ۱۰ نشان می دهد.

نسخه Insider یا نسخه پیشنمایش نسخه ای هست که قبل از آپدیت اصلی ارائه می شود و در اختیار کسانی قرار می گیرد که قبل از ارائه نسخه اصلی اون رو تست کنن و اگر در بیلد جدید مشکلی وجود داشت مشکل را به مایکروسافت اعلام کنن تا قبل از انتشار نسخه اصلی مشکل رو رفع کنن.

پس هرگاه در سیستم خودتون صفحه سبز مرگ یا green screen of death (GSOD) رو مشاهده کردید معنیش این هست که شما در حال استفاده از نسخه Insider هستید.

مایکروسافت این تغییر را در آپدیت Creators Update ایجاد کرد که در آورین ۲۰۱۷ منتشر شد قبل از این تاریخ نسخه  Insider ساخت ویندوز ۱۰ از صفحه نمایش استاندارد آبی مرگ استفاده  می کرد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!