ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

علت غیرفعال شدن افزونه های فایرفاکس و راه حل رفع آن

firefox-add-ons-disabled

علت غیرفعال شدن افزونه های فایرفاکس و راه حل رفع آن

علت غیرفعال شدن افزونه های فایرفاکس و راه حل رفع آن

به گزارش برخی کاربران و طبق تجربه ای که داشتیم متوجه از کار افتادن ناگهانی افزونه های فایرفاکس شدیم و بیشتر افزونه های فایرفاکس غیرفعال شده اند. با وارد شدن به بخش افزونه های مرورگر و در قسمت افزونه های غیرفعال شده با پیغام could not be verified for use in Firefox and has been disabled مواجه می شوید که این بدین معنی است که افزونه های مورد نظر تایید نشده اند و به همین دلیل غیرفعال شده اند.

برنامه های افزودنی مانند LastPass، Ghostery، Download Manager (S3)، Dark Mode، Honey، UBlock Origin، Greasemonkey، NoScript جزو افزونه های مهم و کاربردی بودن که به یکباره غیرفعال شده اند.

اینگونه که به نظر می رسد غیرفعال شدن این افزونه ها به دلیل وجود یک باگ که به مشکل منقضی شدن  گواهی میانی افزونه ها مرتبط بود ایجاد شده است.

همان طور که در ابتدای متن اشاره کردم تنها یک پیغام خطا برای غیر فعال شدن این افزونه ها نمایش داده شده است و اگر سعی کنید که افزونه های مورد نظر را مجددا از بخش افزونه های فایرفاکس نصب کنید با پیامی مبنی بر وجود اشکال در دانلود مواجه می شوید.

در حال حاضر تنها دو روش برای رفع این مشکل وجود دارد یا از نسخه مخصوص توسعه دهندگان با بیلد Nightly استفاده کنید که برای فعال کردن آن نیاز از در بخش نوار آدرس مرورگر خود عبارت about:config  را تایپ نمایید تا وارد تنظیمات فایرفاکس شوید و مقدار گزینه xpinstall.signatures.required را بر روی False بگذارید.

روش دومی برای رفع این مشکل وجود دارد که تقریبا به مانند رد کردن هفت خوان رستم می باشد و با هر اجرای مرورگر باید مراحل را از اول انجام دهید. وارد بخش about:debugging شوید و تیک گزینه اول را بزنید اکنون گزینه Load Temporary Add-On را انتخاب کنید سپس باید به بخش پروفایل موزیلا و پوشه appdata را پیدا کنید و در پوشه اکستنشن فایل هایی با فرمت xpi وجود دارد که باید آنها را انتخاب کنید.

مسیر پوشه استکشن : ( نکته مهم حتما فایل ها را از حالت مخفی خارج کنید تا پوشه مورد نظر را ببنید.)

C:\Users\username\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\…….default\extensions

بروز رسانی : طبق بررسی که انجام دادیم اینگونه به نظر می رسد امروز مورخه ۱۵/۲/۹۷ این مشکل رفع شده است و افزونه ها مجددا فعال شده اند.در صورتی که هنوز مشکل شما پابرجا بود می توانید از روش های بالا استفاده کنید تا مشکل به طور کامل رفع گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!