ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

دیپ فیک تکنولوژی از آینده

دیپ فیک تکنولوژی از آینده

دیپ فیک تکنولوژی از آینده

دیپ فیک تکنولوژی از آینده
دیپ فیک تکنولوژی از آینده

با سلام خدمت تمام کاربران سایت پی سی کوئست امروز در این مقاله به معرفی تکنولوژی دیپ فیک می پردازیم.

تکنولوژی دیپ فیک یک تکنولوژی مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد که می تواند با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی یک ماسک دیجیتالی کاملا واقعی بر روی صورت انسان بگذارد.

برای اینکه بیشتر متوجه بشید ویدیو پایین را نگاه کنید.

این ویدیو که با نام “جنیفر بوچمی” در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. همان طور که مشاهده کردید شخصی صورت بازیگر مرد استیو بوچمی را بر روی صورت بازیگر معروف زن جنیفر لارنس قرار داده است. در این ویدیو پیشرفت زیاد این تکنولوژی را مشاهده می کنید اما سوالی که ایجا مطرح میگردد این است که :

آیا تکنولوژی مفید می باشد یا مضر ؟

پس از انتشار این ویدیو بسیاری از کاربران در اینترنت از پیشرفت این تکنولوژی ابزار نگرانی کردند و آن را ترسناک توصیف نمودند. همچنین باعث شد بسیاری از کارشناسان از پیشرفت تکنولوژی دیپ فیک نگران شوند چرا که ممکن است در آینده نزدیک پیشرفت دیپ فیک باعث به وجود آمدن اخبار جعلی زیادی گردد. یکی از فایده های استفاده از این تکنولوژی استفاده آن در فیلم ها می تواند باشد.
در مقابل مضرات این تکنولوژی در حال حاضر بیشتر نمود پیدا می کند از درست کردن اخبار جعلی تا استفاده نامناسب از آن برای ساخت ویدیو های جعلی که باعث دردسر بیشتر برای افراد مشهور می شود.

در ابتدا این کلیپ در شبکه اجتماعی ردیت منتشر شد و از آن زمان این ودیو توسط افراد زیادی دست به دست شده است. یکی دیگر از ویدیو های که چند وقتی هست سر و صدای زیادی ایجاد کرده است ویدیو منتشر شده از ریس جمهور سابق آمریکا یعنی باراک اوباما می باشد که در آن به دونالد ترامپ در حال توهین کردن می باشد.

این ها تنها چند نمونه از ویدیو های است که با این تکنولوژی ساخت شده اند و در سطح اینترنت در حال بخش شدن می باشند. قبل از اشخاصی با ساخت ویدیو های جعلی چند بازیگر را به دردسر انداخته بودن.

اکثر سایت های معروف مانند ردیت،تویتر و یوتیوپ قوانین سخت گیرانه ای را درباره این موضوع اتخاذ کرده اند و تا جای ممکن از نشر اینگو ویدیو ها جلوگیری می کنند.

نحوه کار کرد این تکنولوزی چگونه است :

این تکنولوژی توسط تیمی با رهبری دانشمندان دانشگاه استنفورد ساخته شده است،آنها یک هوش مصنوعی ایجاد کرده اند که می تواند با استفاده از الگوریتم ها حرکات صورت شخص را مورد بررسی قرا می دهد و می تواند یک ماسک دیجیتالی با کمترین مشکل و با بیشترین انطباق تولید نمایید.

هوش مصنوعی ابتدا تمام چهره را تجزیه و تحلیل می کند و تمام بخش های صورت را با دقت اسکن می نماید، همچنین این هوش مصنوعی تمام حرکات از جمله چرخش سر،حرکت چشم،جزیئات حرکات دهان را مورد بررسی قرار می دهد.

پس از اینکه نرم افزار تمام داده ها را مورد بررسی قرار داد انها را در حافظه خود ذخیره میکند تا آن را بر روی ویدیو هدف بارگزاری نماید.

هوش مصنوعی با استفاده از یک شبکه عصبی Adverserial یاد میگیرد که چگونه به تولید الگوریتم های بهتر و پیشرفته تر بپردازد.

هوش مصنوعی و این شبکه عصبی مکمل یک دیگر می باشند یکی بر روی تجزیه و تحلیل کار می کند و یکی دیگر به یادگیری و بهتر شدن روش ها جدید می پردازد.

با این کار باعث می شود که فرایند یادگیری سریع تر و دقیق تر از آن باشد که یک انسان بتواند تمام داده های یک هوش مصنوعی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!