ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

مسدود شدن اپلیکیشن های ایرانی در IOS

مسدود شدن اپلیکیشن های ایرانی در IOS

مسدود شدن اپلیکیشن های ایرانی در IOS

اگر از کاربران سیستم عامل IOS هستید تا الان متوجه شده اید که بر روی یکسری از برنامه های ایرانی محدودیت ایجاد شده است و نمی توانید این برنامه ها را بر روی گوشی خودتان نصب نمایید.

طبق بیانیه ای منتشر شده از سوی برخی از اپلیکیشن ها نشان می‌دهد دلیل این اختلال محدودیت‌هایی است که به‌تازگی از سوی اپل برای اپلیکیشن‌های ایرانی اعمال شده است.

برنامه های مانند آسان پرداخت،اسنپ و سیب اپ همچنین سایر برنامه های بانکی و پرداخت ایرانی دچار مشکل شده اند و کاربران قادر به استفاده از این برنامه ها نیستند.

مسدود شدن اپلیکیشن های ایرانی در IOS

همان طور که مشاهده می کنید با اجرای برنامه های ایرانی خطای بالا را نمایش می دهد و اعلام این برنامه توسط اپل تایید نشده است و تا زمانی که تاییده را دریافت نکند قادر به استفاده از آن نیستید.

در حال حاضر اکثر شرکت های ایرانی در حال مذاکره با اپل می باشند تا این مشکل را برای کاربران رفع نمایند و تا زمانی که مشکل حل گردد کاربران می توان از نسخه های تحب وب برنامه ها استفاده نمایند در صورتی که اطلاع کاملی از نسخه تحت وب برنامه های مورد نظر ندارید می توانید با مراجعه به سایت هر کدام از این اپلیکیشن ها درباره چگونه استفاده از نسخه تحت وب اطلاعات کسب نمایید.

علت به وجود آمدن این مشکل چیست :

مشکلی که باعث شد تا همچین اتفاقی برای برنامه ها رخ دهد جلوگیری اپل از نصب برنامه های متفرقه به واسطه استفاده از مجوز شرکتی می باشد.

مجوز شرکتی یک مجوز است که به شرکت ها و سازمان ها این امکان را می دهد تا اپلیکیشن خودشان را با کارمندان خود به اشتراک بگذارند بدون اینکه نیاز باشد تا این برنامه ها را به شکل عمومی در اپ استور منتشر نماید. در واقع این مجوز این امکان را می دهد که سازمان ها برنامه های خودشان را تنها برای کارمندان خود عرضه کنند اما نحوه استفاده از این نوع مجوز در برنامه های ایرانی کمی متفاوت با چیزی که اپل در نظر دارد فرق می کند.

در واقع زمانی استفاده از این روش در بین شرکت های ایرانی مرسوم شد که سال گذشته با توجه تحریم های آمریکا علیه ایران باعث شده بود تا اپلیکیشن های ایرانی از روی اپ استور حذف شوند.

در حال حاضر با افزایش نظارت اپل شاهد این هستیم که پروفایل‌های شرکتی‌ای که اپلیکیشن‌های مختلفی را ارائه داده‌اند و خط قرمزهای اپل را رد کرده‌اند، مسدود شده‌اند. بااین‌حال بسیاری از کسب‌وکارهای ایرانی با ارائه نسخه‌ای از اپلیکیشن تحت پروفایلی دیگر، در حال فعالیت بوده اما مسلماً این روش نیز به‌صورت موقت جوابگو خواهد بود.

به نظر می‌رسد تنها روش ارائه اپلیکیشن با خیالی آسوده، انتشار در اپ استور خواهد بود و تمامی راه‌های دیگر کاملاً موقتی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!