ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

Best software for Mac screenshot (1)

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک
بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

هر کسی که از مک استفاده می‌کند، می‌داند که قابلیت‌های گرفتن عکس از صفحه در این سیستم‌عامل خوب هستند، اما همیشه می‌توان انتظار امکانات بهتر را داشت.

نرم‌افزارهای اسکرین‌شات ثالث (نرم‌افزارهایی که توسط شرکت‌هایی غیر از تولیدکننده‌ی سیستم‌عامل ارائه می‌شوند)، ویژگی‌های زیادی را در اختیار شما می‌گذارند که شاید تا کنون درباره‌شان نمی‌دانستید.

درست است، شاید هیچ‌گاه برای گرفتن اسکرین‌شات نیاز به ویژگی‌های یک نرم‌افزار اضافی نداشته باشید.

شما همین الان هم می‌توانید با استفاده از چند کلید میان‌بر، از یک پنجره‌ی خاص یا تمام صفحه اسکرین‌شات بگیرید و قسمت پیش‌نمایش هم به شما اجازه می‌دهد که یک ویرایش سبک و سریع را روی عکس انجام دهید.

اما اگر می‌خواهید یک جایگزین همه‌چیزتمام با انتخاب‌های بیشتر، ابزارهای حاشیه‌نویسی و حتی اشتراک عکس داشته باشید، چند گزینه‌ی عالی را به شما معرفی می‌کنیم.

Skitch

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک
بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

Skitch نرم‌افزار محبوب ما برای سیستم‌عامل مک است و دلایل خوبی برای این محبوبیت داریم: تقریباً همه‌ی چیزهایی که ما می‌خواهیم را دارد.

Skitch به شما اجازه می‌دهد که از یک ناحیه‌ی منتخب یا تمام صفحه یا یک پنجره‌ی خاص و یا منوی مدنظرتان اسکرین‌شات بگیرید. حتی یک حالت «دوربین» در این نرم‌افزار گنجانده شده که در صورت داشتن وب‌کم می‌‌توانید از خودتان سلفی نیز بگیرید.

وقتی که اسکرین‌شات مربوطه را گرفتید، Skitch به شما اجازه می‌دهد که با گستره‌ای از فلش‌ها، خطوط، هایلایت‌ها، نوشته‌های راهنما و پیکسل‌بندی‌ها تصویرتان را ویرایش نمایید و اطلاعات دلخواه خودتان را در آن نمایش دهید.

می‌توانید اسکرین‌شات نهایی خود را با هشت فرمت مختلف ذخیره نمایید.

با Skitch می‌توانید عکس‌هایتان را از طریق AirDrop، Notes، FTP یا حساب‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان به اشتراک بگذارید. همچنین از آن‌جایی که Skitch محصول Evernote است، می‌توانید وارد حساب Evernote خود شوید و عکس‎هایتان را در آن‌جا نیز ذخیره کنید.

Monosnap

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک
بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

شاید گذاشتن Monosnap در جایگاه دوم سخت باشد، زیرا ویژگی‌های خوب بسیار زیادی دارد … آن‌قدر زیاد که شاید از حد نیازتان بیش‌تر باشد.

Monosnap همانند Skitch گزینه‌های مختلفی برای گرفتن عکس ندارد و فقط قابلیت عکس‌گرفتن از ناحیه‌ی منتخب یا کل صفحه را به شما می‌دهد.

درهرحال تعدادی قابلیت خاص وجود دارد که می‌تواند با استفاده از زمان‌سنج، در یک دوره‌ی زمانی خاص از کل صفحه عکس بگیرد یا این‌که تصاویر را به صورت خودکار بر روی FTP یا فضای ابری بارگذاری نماید.

همچنین حالت سلفی دارد و می‌تواند اقدامات انجام‌شده روی صفحه‌ی کامپیوتر را به صورت فیلم ذخیره کند.

این قابلیت‌ها برای یک نرم‌افزار رایگان بد نیست، اما نقطه‌ی درخشش Monosnap در قسمت ویرایش است.

همانند Skitch می‌توانید با استفاده از متن، فلش، خط، طرح، برش و تنظیم حساسیت و قراردادن اطلاعات، به دنیای اسکرین‌شات‌ها رفته و آن‌ها را ویرایش کنید.

حتی این نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد تا با کلیک‌کردن یک دکمه، عکستان را در حالت پیش‌نمایش باز کنید.

همچنین، می‌توانید نام تصاویر خودتان را قبل از ذخیره به فرمت PNG یا JPG تغییر دهید (برای افرادی که دوست دارند همه‌چیز با نظم و ترتیب باشد، ویژگی خوبی است).

در نهایت می‌توانید تصاویرتان را از طریق شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارید و در صورت نیاز حساب Dropbox، Evernote، Box، Yandex.Disk و CloudApp را با آن هماهنگ کنید، البته اگر نسخه‌ی پولی این نرم‌افزار به قیمت 99/4 دلار را خریداری نمایید.

Clarify

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک
بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

Clarify نیز طرفداران زیادی دارد. یک نرم‌افزار توانا برای اسکرین‌‎شات با یک نکته‌ی جالب: این نرم‎‌افزار از ابتدا به منظور ساختن مطالب راهنما در زمینه‌ی انجام امور مختلف کامپیوتر طراحی شده است.

وقتی که اسکرین‌شات می‌گیرید، می‌توانید این اسناد را به عنوان یک «مرحله» به نرم‌افزار اضافه کنید. به هر یک از عکس‌ها و مرحله‌ها یک اسم بدهید، متن مربوطه را به آن اضافه کنید و در صورت نیاز از خطوط، متون، هایلایت‌ها، شکل‌ها و مواردی از این دست برای نشانه‌گذاری استفاده نمایید.

سپس می‌توانید کل کار را به صورت یک فایل اختصاصی با فرمت .clarify ذخیره نمایید تا بعداً بتوانید آن را ویرایش کنید؛ البته می‌توانید خروجی PDF، Word یا HTML نیز بگیرید؛ یا این‌که اسکرین‌شات‌ها را به صورت جداگانه با فرمت JPG یا PNG داشته باشید. همچنین می‌توانید ساخته‌های خودتان را از طریق Dropbox، Evernote یا به عنوان یک پست بلاگ در WordPress و یا از طریق سرویس مخصوص Clarifty به اشتراک بگذارید.

این نرم‌افزار تا حدی غیرمرسوم است و برای شما 99/14 دلار آب می‌خورد، اما اگر نیاز دارید که فرایند انجام یک کار را به دوست یا یکی از اعضای خانواده‌تان توضیح دهید، می‌توانید از این نرم‌افزار به شکلی راحت و دقیق استفاده نمایید.

Captur

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک
بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

Captur یک نرم‌افزار بسیار ساده است، از همان‌هایی که دوستشان داریم. هیچ‌گونه ابزار ویرایش خیلی خاص یا یک‌پارچه‌سازی با شبکه‌های اجتماعی در این نرم‌افزار وجود ندارد، اما می‌توانید با استفاده از آن، اسکرین‌شات آنی یا زمان‌دار را برای تمام صفحه یا بخش منتخبی از آن بگیرید.

وقتی که اسکرین‌شات را گرفتید می‌توانید آن را ذخیره کرده یا در حالت پیش‌نمایش آن را ویرایش کنید.

ویژگی Captur همین سادگی آن است. این نرم‌افزار در نوار منو جای گرفته و فقط تعداد کمی گزینه‌ی بیشتر را نسبت به اسکرین‌شات سیتم‌عامل مک در اختیارتان قرار می‌دهد.

به عنوان مثال، می‌توانید به سادگی فرمت، مقصد و نام پیش‌فرض برای فایل را تغییر دهید و همچنین زمان و تاریخ گرفتن عکس را به آن اضافه کنید.

این نرم‌افزار فقط اندکی نسبت به اسکرین‌شات پیش‌فرض در سیستم‌عامل برتری دارد، اما این برتری‌ها در مکان درستی قرار دارند. پس اگر یک نرم‌افزار اسکرین‌شات خیلی شلوغ و با امکانات زیادی نمی‌خواهید، می‌توانید Captur را امتحان کنید.

Snagit

بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک
بهترین نرم‌افزارهای اسکرین‌شات برای سیستم‌عامل مک

Snagit هر آن چیزی که می‌خواهید را در اختیارتان می‌گذارد. نه‌تنها می‌تواند اسکرین‌‎شات بگیرد و تعداد زیادی ابزار برای نشانه‌‌گذاری و ویرایش دارد، بلکه می‌تواند ویدئو ضبط کرده و آن را اصلاح کند، گیف‌های انیمیشنی بسازد، عکس‌های همراه با اسکرول بگیرد (یعنی عکس کامل از قسمت‌هایی که برای دیدنشان باید به صورت عمودی اسکرول کنید)، عکس‌های عریض بگیرد (یعنی صفحاتی که عرض زیادی داشته و نیاز به اسکرول افقی دارند) و موارد دیگری نیز در این نرم‌افزار گنجانده شده‌اند.

Snagit شاید قدرتمندترین نرم‌افزار اسکرین‌شات در سیستم‌عامل مک باشد، اما چرا آن‌ را در انتهای فهرست گذاشته‌ایم. قیمت آن 95/49 دلار است! این قیمت برای یک نرم‌افزار اسکرین‌شات بسیار زیاد است، حال هرقدر هم توانمند باشد.

می‌توانید نرم‌افزار رایگان Snagit را به مدت 14 روز استفاده کنید، پس بسته به نیازتان می‌توانید آن را بیازمایید؛ شاید به این نتیجه برسید که ارزش چنین پولی را داشته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!