ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اضافه شدن مخفی کردن IP در برنامه Skype

Skype-Web

Skype-Web

تا قبل از اضافه شدن این امکان جدید به اسکایپ با دانستن ID هر شخص می توانستید IP طرف مقابل رو به راحتی بدست آورید. این ویژگی یک مشکل بزرگ برای گیمر ها محسوب می شد چون این افراد با  تعداد زیادی مخاطب ناشناس در ارتباط هستن و این مشکل باعث می شد که  هرکس خودش را در قالب یک تیم یا بازیکن حریف جا بزند و از این طریق می توانست از IP کاربران برای حملات DDOS استفاده کند. این حمله باعث می شود که از منابع یک سرور پیش از حد معمول فشار وارد گردد.

تا کنون با وجود اینکه این مشکل بزرگ وجود داشت اما مایکروسافت هیچ اقدامی برای رفع این موضوع انجام نمی داد تا اینکه امروز در وبلاگ رسمی اسکایپ اعلام شد که این حفره امنیتی به طور کامل برطرف شده است.

پست امروز اسکایپ در وبلاگ خود :

اسکایپ برای تأمین امنیت کاربران خود در بالاترین سطح ممکن تعهد کامل دارد. ما اخیرا قابلیت پنهان کردن آی‌پی کاربر را به‌طور رسمی معرفی کردیم که به‌صورت پیش‌فرض در آخرین نسخه نرم‌افزار به کار گرفته شده است.

این مشکل به طور کامل هم در نسخه موبایل و هم در نسخه دسکتاپ رفع گردیده است برای استفاده از این قابلیت بهتره است برنامه اسکایپ خود را آپدیت کنید.

برای اطمینان کامل از اینکه این قابلیت برای شما فعال شده است بهتر است اسکایپ خور را یک بار چک کنید تا از اضافه شدن این قابلیت مطمئن گردید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!