ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

ascii_logo w-tag
کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟
کد اسکی (ASCII) چیست و چگونه می توان از آنها استفاده کرد ؟

ﯾﮑﯽ از شیوه های رایج ﮐﺪﮔﺰاري ﺣﺮوف ، ارﻗﺎم و ﻋﻼﻣﺖ ﻫﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺪﻫﺎی اسکی (ASCII) اﺳﺖ . کلمه اسکی (ASCII) مخفف و کوتاه شده ی عبارت ” Standard Code for Information Interchange ” می باشد که به معنای  ” استاندارد کد گذاری آمریکایی برای تبادل اطلاعات ” است .

کدهای اسکی در خیلی مواقع می توانند به کمک شما بیایند . برای مثال اگر زمانی یکی از دکمه های کیبورد شما خراب شده باشد دیگر شما قادر به نوشتن آن حرف نیستید اما با استفاده از کد اسکی مربوط به آن حرف کار شما راه می افتد . یکی دیگر از استفاده های کدهای اسکی قرار دادن اشکال و سمبل های مختلف است که این شکلک ها در شبکه های اجتماعی میتوانند بسیار کاربردی باشند . اما به این نکته توجه داشته باشید که کد های اسکی تولیدی به هیچ عنوان مشابه نسخه اصلی آن ها نیستند و در دنیای کامپیوتر متفاوت تلقی می شوند. برای مثال حرف (ح) کیبرد با حرف (ح) تولیدی اسکی متفاوت است.

اما چگونه از کدهای اسکی استفاده کنیم ؟

استفاده از این کدها بسیار آسان می باشد . برای استفاده از کدهای اسکی فقط کافی است که کلید Alt را نگه داشته و با استفاده از نامبر پد موجود در سمت راست کیبورد ( همان شماره ها ) یکی از کدها را وارد کنید .

برای راحتی کار شما کاربران عزیز سایت پی سی کوئست لیستی از این کد ها را درون یک فایل ورد برای دانلود قرار دادیم که می توانید آن را از جعبه دانلود موجود در انتهای مطلب دریافت کنید .

پس از عدد 256 دوباره تمامی کاراکتر ها تکرار می شوند . 

دیدگاه ها

 • ngr آوریل 25, 2019 :: 12:32
  0 0

  kheili khoob bood ^^

 • RA مارس 14, 2019 :: 00:40
  0 0

  سلام . چگونه می توان از کد اسکی لپتاپ هایی که بخش کلید های ماشین حساب ندارند ، از کد اسکی استفاده کرد ؟

  • جواد انصاری مارس 26, 2019 :: 17:28
   0 0

   از کلید Fn استفاده کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!