ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

8 مورد از کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت در دنیای واقعی
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

مایکروسافت در ماه ژانویه همزمان با رویداد راه اندازی ویندوز 10 از عینک Hololens نیز پرده برداری کرد, اما باعث سردرگمی بسیاری در مردم شد زیرا نمی دانستند که چه چیزی عینک Hololens  میکروسافت را از محصولاتی مانند Google Glass و Oculus Rift متمایز می کند.

عینک Hololens در واقع  تجربه ای به اسم “واقعیت افزوده” در اختیار کاربران قرار میدهد.

“واقعیت افزوده”  اجازه برقراری ارتباط کاربران با اشیای مجازی ترکیب شده با محیط اطراف خود را که در یک محیط مجازی محض ترکیب می شود را می دهد یعنی اطلاعات و داده هایی که شما بصورت مجازی توسط عینک می بینید با محیط واقعی اطراف شما ارتباط برقرار می کند و باهم در یک جا ترکیب می شوند و این قابلیت فوق العاده ای است.

کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

آموزش از راه دور

تصور کنید بتوانید کارهایی مانند تعمیرات خانه را از یک کارشناس قدم به قدم کمک بگیرید. Visual Diagrams در واقع در فضای اطراف کاربر دقیقا همان چیزی را نشان می دهد که او باید در ادامه کار انجام دهد.

کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

این نرم افزار حتی می تواند تا میدان های جنگ هم گسترش پیدا کند و مفید باشد مثلا امکان این را دارد تا دستورالعمل های دقیق پزشکی را در اختیار پرسنل آموزش ندیده که در وسط جنگ هستند قرار دهد تا مجروحی را نجات دهند. این سطح از آموزش نشان می دهد که گرفتن مشاوره بسیار آسان تر میشود و حتی می تواند به معنای ایجاد صنعتی جدید در آموزش از راه دور باشد

طراحی 3D به کمک کامپیوتر

 ساخت یک مدل 3D تقریبا از تمام چیزی که در فضای فیزیکی اطراف خود مشاهده می کنید را تصور کنید. این شباهت زیادی به خصوصیتی دارد که در فیلم Iron man  مشاهده کردید جایی تونی استارک برای ساخت دستگاهای خود از اشیای هولوگرافیک استفاده میکرد .

کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

استفاده از عینک Hololens  برای تولید و طراحی محصولات جدید می تواند بسیار مهم باشد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که طراحی خود را به یک پرینتر 3D بفرستید و اینگونه مدل هولوگرافیک شما از حالت مجازی به حالت واقعی تبدیل میشد

کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

بازی گونه کردن کارها

همه ما مقداری انگیزه برای انجام کارها نیاز داریم مخصوصا وقتی بخواهیم ورزش کنیم…  Hololens به نوبه خود این پتانسیل را داراست تا یکسری از وظایف را بصورت بازی درآورد. فکر کنید چقدر سرگرم کننده و جالب است وقتی شما به یک کیسه بکس مشت میزنید Hololens طوری فضا سازی می کند که انگار شما قهرمان بکس هستید ,یا فراتر از کیسه بکس تصور کنید وقتی روی ترد میل در حال دویدن هستید Hololens فضای خسته کننده اطراف شما را با جهانی جایگزین میکند که در  آن محیط شما در آن در حال دویدن هستید و با پیمودن راه و مشاهده مناظر به مسیر خود ادامه می دهید و اینگونه با تبدیل وظایف خسته کننده به یک بازی, زندگی بسیار هیجان انگیزتری برای شما به ارمغان می آورد و به شما کمک می کند تا سالم و سلامت باشید

گیمینگ

گیمینگ یا انجام بازی های ویدیویی یکی از قابلیت های بالقوه این عینک است که مایکروسافت در ویدیوی معرفی نشان داد .فرصت استفاده از Hololens در این مورد بسیار جالب و جذاب می باشد.

تعدادی روزنامه نگار در طول مراسم راه اندازی محصول این فرصت را بدست آوردن تا عینک را تست کنند .تجربه بازی بصورت همه جانبه چیزی است که گیمرها یا طرفداران بازی های ویدیویی مدت ها تقاضای آن را داشتند. انجام بازی ای همانند Minecraft همراه مدل های هولوگرافیک از اتاق پذیرایی شما را تصور کنید. Hololens وعده داده که این اتفاق خواهد افتاد .تصویر زیر نمایی از این وعده است.

کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت
کاربردهای عینک Hololens مایکروسافت

دکوراسیون

بر خلاف Hololens ,Google Glass برای اولین بار آمده است تا بیشترین استفاده را در خانه یا محیط کار ارائه دهد. یکی از راه هایی که می تواند مفید باشد این است که می توانید به دکوراسیون جدید خانه قبل چیدن آن نگاه کنید .دیگر نیاز نیست برای رنگ آمیزی دیوار خود شک کنید که چه رنگی مناسب تر و قشنگتر است یا هماهنگی آن با سایر وسایل خانه خود را تصور کنید .با این عینک می توانید روی  مدل هولوگرافیک آن تست کنید و بهترین تصمیم را برای محل زندگی خود بگیرید

جاذبه های هولوگرافیک وسرگرمی

راه رفتن در طول فصل هالووین بسیار سرگرم کننده است .اما با داشتن Hololens که قادر خواهد بود با ادغام عناصر مجازی جاذبه های وحشتناک ایجاد کند که در دنیای واقعی وجود ندارد بسیار هیجان انگیز و ترسناک خواهد بود. طرفداران و حامیان فیلم های 3D در این سال ها قصد داشتند بخشی از این حس را ایجاد کنند. عینک Hololens به آنها کمک میکند تا این عناصر مجازی را به فضای کاربر ببرند.

این نوع چیزها می توانند باعث ایجاد یک  ژانر تفریحی کاملا جدیدی به اسم واقعیت ترکیبی شود که در آن با نفوذ هر دو حس مجازی و واقعی در کاربر به تاثیرات مورد نظر رسید.

رابط کاربری واقعیت مجازی

مردم پول زیادی را برای خرید آخرین بزرگترین روشن ترین تلویزیون تخت صرف میکنند اما با داشتن Hololens شما می توانید از تعدادی صفحات مجازی با هر سایزی استفاده کنید و در صرف صدها یا هزاران دلار صرفه جویی کنید. شما می توانید تلویزیون تماشا کنید یا از طریق یک صفحه نمایش مجازی دنبال فیلم مورد نظرتان بگردید بدون توجه به اینکه در کدام بخش از خانه هستید.

ممکن است صفحه های نمایش فیزیکی یا مانیتور ها در نهایت فقط چیزی از گذشته ما باشند و دیگر استفاده ای نداشته باشند.

Heads up GPS

این مورد نیاز به توسعه بیشتری در Hololens  دارد و حتی نیاز به تایدیه  قانونی نیز دارد (در حالی که دستگاه های هوشمند روز به روز هوشمند تر می شوند، استفاده از عینک Google Glass همچنان غیر قانونی است)اما Heads Up GPS برای رانندگان و عابرین پیاده بصورت فوق العاده ای کمک کننده و سودمند خواهد بود. شما می توانید دستورالعمل ها و نمودار ها را در جاده و مقابل خود ببینید و به شما بدون ابهام خواهد گفت که شما در ادامه به کدام سمت باید بروید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!