ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه لپ تاپ را ارتقا دهیم قسمت 1

آیا لپ تاپ قابل ارتقا است؟

چگونه لپ تاپ را ارتقا دهیم قسمت 1

چگونه لپ تاپ را ارتقا دهیم قسمت 1
چگونه لپ تاپ را ارتقا دهیم قسمت 1

شاید باور خیلی ها بر این باشد که لپ تاپ قابل ارتقا نبوده و برای ارتقا آن باید مدلی بالاتر و قویتر را جایگزین نمود واین کار هزینه های زیادی را به همراه خواهد داشت.

در این مطلب قصد داریم برای شما کاربران عزیز سایت پی سی کوئست زوایای مختلف این موضوع را بررسی کنیم.

ابتدا باید تعریفی صحیح از ارتقا را ارائه دهیم.

چرا کامپیوتر ها از هر نوع در طول زمان نیاز به ارتقا پیدا میکنند؟

دلیل اصلی آن رشد و به روز شدن نرم افزار ها و به دنبال آن نیاز بیشتر به منابع سیستم مانند رم بیشتر فضای بیشتر و پردازش قوی تر میباشد و کاربران را مجاب به ارتقا کامپیوتر مینماید. اما بد نیست بدانید که بسیاری از نرم افزار ها و حتی سیستم  عامل ها توانایی استفاده کامل از تمامی منابع سخت افزاری شما را ندارند و ارتقا بسیاری از قطعات تاثیری در کارایی سیستم و بهبود سرعت آن ندارد.

پس اولین تکته در ارتقا این است بدانیم از لپ تاپ خود چه میخواهیم و تعویض کدامیک از قطعات میتواند کارایی آن را برای ما رضایت بخش نماید؟

هدف اصلی ارتقا یک سیستم کامپیوتری دست یابی به سرعت های بالاتر میباشد واگر این کار اصولی انجام نشود هزینه ای بیهوده بر جیب شما تحمیل میشود.

پس بهتر است ابتدا بدانیم چه قطعاتی در کامپیوتر تاثیر مستقیم بر روی سرعت آن دارند و با تعویض آن تغییری محسوس در سرعت آن خواهیم داشت؟

قطعات درگیر و تاثیر گزار بر روی سرعت پردازش کامپیوتر CPU,RAM,Hard Disk مادربرد و در کارهای گرافیکی کارت گرافیک میباشد.یعنی باید برای افزایش سرعت لپ تاپ خود یکی یا چند تا و یا همه این قطعات را ارتقا دهیم اما در لپ تاپ ها محدودیتی وجود دارد و آن عدم امکان تعویض برخی از قطعات میباشد و در قطعات فوق امکان تعویض مادربرد به هیچ عنوان وجود نداشته و تعویض گرافیک عموما غیر ممکن بوده فلذا گزینه های پیش رو RAM، هارد دیسک و CPU میباشد. نکته دیگری که بسیار حائز اهمیت میباشد این است که تعویض CPU کاری تخصصی بوده و به راحتی قابل تهیه نمیباشد اما به لحاظ عملیاتی بودن ممکن است. پس ساده ترین گزینه و راحت ترین آن RAM و هارد بوده که در قسمت بعد به آن خواهیم پرداخت.

قسمت دوم

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!