ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه باید از قفل کلید Fn در ویندوز ۱۰ استفاده کرد؟

چگونه باید از قفل کلید Fn در ویندوز ۱۰ استفاده کرد؟

چگونه باید از قفل کلید Fn در ویندوز ۱۰ استفاده کرد؟

با سلام خدمت تمام کاربران سایت پی سی کوئست امروز با یک مطلب کاربردی دیگر در خدمتتان هستیم.  با ما همراه باشید.

کیبوردها دارای یک ردیف کامل از کلیدها در بالای کلیدهای اعداد هستند که F1 تا F12 نامیده می شوند. این کلیدها عملأ در تمام کیبوردها حضور دارند، صرف نظر از اینکه برای Macs یا PCs باشند. این کلیدها دو وظیفه ی متفاوت دارند.

آنها به عنوان کلیدهای Fn یک بخش جداگانه دارند و به عنوان یک عملکرد ثانویه، صدا، روشنایی، پخش موسیقی و غیره را کنترل می کنند.

در یک PC، وظیفه ی استاندارد کلیدهای Fn در BIOS تنظیم می شود. کیبورد شما یک کلید Fn دارد که وقتی آن را فشار دهید شما را قادر می سازد تا از عملکرد ثانویه ی کلیدهای Fn استفاده کنید.

بعضی از لپ تاپ ها به شما اجازه می دهند تا کلیدهای Fn را قفل کنید. این کار همانند روشن کردن قفل Caps است که شما را قادر می سازد تا تمام حروف بزرگ را بنویسید. قفل کلید Fn نیز به همین شکل کار می کند. وقتی آن را روشن کنید، گویی کلید Fn فشار داده شده است.

ویژگی کلید قفل:

تمام کیبوردها دارای قفل کلید Fn نیستند. این بیشتر به ساخت کیبورد مربوط می شود، نه چیزی که به درایورها یا ویژگی ویندوز ۱۰ مربوط شود.

قفل کلید Fn با فشار دادن دو کلید فعال می شود؛ کلید Fn و کلید قفل Fn. کلید قفل Fn معمولأ کلید Escape است و یک قفل بر روی آن دارد (تصویر زیر را مشاهده کنید).

ممکن است قفل در کلیدهای دیگری نیز حضور داشته باشد. اگر در کلید دیگری بر روی کیبوردتان حضور نداشت، نمی توانید قفل کلید Fn را فعالسازی کنید.

چگونه باید از قفل کلید Fn در ویندوز ۱۰ استفاده کرد؟

قفل کلید Fn را روشن کنید:

قفل کلید Fn را روشن کرده و کلید Fn را نگه دارید و سپس کلید Escape (یا کلید قفل Fn) را یکبار فشار دهید. سپس کلید Fn را رها کرده و قفل کلید Fn را روشن کنید.

اگر کلیدهای Fn صدا، پلی بک و غیره را کنترل می کنند، روشن کردن قفل کلید Fn باعث می شود کلیدهای Fn عملکرد ثانویه ای که F1-F12 انجام می دهند را اجرا کنند، مثلأ F1 گزینه ی Help را باز می کند و F12 کنسول وب را در بروزر باز می کند.

برای خاموش کردن قفل کلید Fn، فرآیند را تکرار کنید تا روشن شود. کلید Fn را فشار داده و نگه دارید و یکبار بر روی کلید Escape ضربه بزنید. کلید Fn را رها کنید.

هیچ راهی برای اجبار کیبورد به قفل کردن کلیدها وجود ندارد. احتمالأ می توانید AutoHotKey را نگه دارید؛ این کار شما را قادر می سازد تا کلیدهای عملکرد را اجرا کنید، هرچند اگر اغلب بخواهید از عملکرد ثانویه ی کلیدها استفاده کنید، بهتر است فقط رفتار استاندارد آنها را از BIOS تغییر دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!