ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چگونه از لب تاب خود نگهداری نماییم

چگونه از لب تاب خود نگهداری نماییم

اگر تا چند سال پیش در هر خانه ای کامپیوتر یافت میشد امروزه در هر خانه ای لب تاب راه پیدا نموده وجز یکی از وسایل خانگی محسوب میشود که بودجه قابل توجهی را به خود اختصاص داده است این وسیله نیز مانند هر وسیله ای نیاز به نگهداری دارد پس با ما همراه باشید.

چگونه از لب تاب خود نگهداری نماییم
چگونه از لب تاب خود نگهداری نماییم

قبل از اینکه در مورد چگونگی نگهداری از لب تاب توضیح دهیم این نکته را یاد آور میشوم که لب تاب ها به خصوص برندهای معتبر از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار بوده وجز مواردی که در ساخت مشکل فنی نداشته باشند به این راحتی خراب نمی شوند. به عنوان فردی که در بازار تعمیرات فعالیت دارم تجربه نشان داده که در بسیاری از موارد لب تاب در اثر سهل انگاری و استفاده غیر اصولی کاربر آسیب دیده و یا خراب شده است که در برخی موارد باید گفت دیگر غیر قابل استفاده گردیده و یا ارزش هزینه کردن ندارد لذا نگهداری شما تعیین میکند که لب تابتان تا چه اندازه خوب و با کیفیت به شما خدمت مینماید.

-شاید لب تاب یک کامپیوتر قابل حمل باشد اما هنگامی که روشن است به دلیل چرخش موتور هارد دیسک تا حد امکان نباید تکان داده شود چون به هارد دیسک شما صدمات جدی ای وارد خواهد شد. از خاموش بودن لب تاب خود مطمعن شده و سپس آن را درون کیف قرار دهید.

-لب تاب به شدت به افزایش دما حساس میباشد لذا همواره این موضوع را بررسی نمایید  و همچنین از سلامت و درست کار کردن فن لب تاب خود اطمینان حاصل نموده و آن را به صورت دوره ای تمیز نمایید تا فن بتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. عموما کاربران لب تاب خود را در هرجایی استفاده میکنند مثلا بر روی فرش و موکت و یا بر روی تشک هنگام خواب که باعث میشود منافض زیر لب تاب بسته شده و خوب خنک نشود و همچنین به علت فعالیت فن پرز و گرد غبار فرش وارد لب تاب و سیستم خنک کننده آن میگردد. بد نیست بدانید که لب تاب ها تنها یک فن دارند و این فن دمای سه قطعه در کامپیوتر را کنترل مینماید 1- CPU یا پردازنده 2-  چیپ کارت گرافیک 3- چیپ و یا چیپ های مادربرد که همگی اینها جزء قطعات اصلی بوده و در صورت خرابی ممکن است به هیچ عنوان قابل تعمیر نباشند.

-لب تاب را در آشپزخانه و یا روی اوپن استفاده نکنید زیرا در هوای آشپزخانه بخار زیادی وجود داشته که میتواند موجب چسبندگی گرد و غبار به فن و هدسینک شود.

-هنگام کار با لب تاب از آشامیدن نوشیدنی ها پرهیز نمایید مادر برد لب تاب دقیقا در زیر کیبرد قرار دارد و یک لحظه غفلت ممکن است خسارت جبران ناپذیری را وارد نماید.

-باتری لب تاب از مهمترین قطعات آن میباشند که خود نیاز به نگهداری و رعایت نکاتی جداگانه دارد که قبلا اشاره نمودیم شما میتوانید اینجا در مورد آن مطالعه نمایید

-هارد دیسک لب تاب عامل مهمی در سرعت و کارایی لب تاب دارد و به علت میکانیکی بودن نیاز به توجه و رسیدگی خاصی دارد که میتوانید اینجا در مورد آن مطالعه نمایید.

امیدواریم این نکات برای شما کاربر گرامی مفید واقع شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!