ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چک کردن ایمیل های کاری در شب برای سلامتی مضر است

Untitled-1
چک کردن ایمیل های کاری در شب برای سلامتی مضر است
چک کردن ایمیل های کاری در شب برای سلامتی مضر است

فناوری از بسیاری جهات باعث راحت تر شدن زندگی ما شده است,  ولی از جهاتی دیگر ما را برده شغل خود می کند از آنجایی که ما هرگز از کار خود دست نمی کشیم و انتظار میرود برای انجام وظیفه ایمیل های خود را در هر ساعتی از روز چک کنیم . Psych Central از یک مطالعه جدید کالج کسب و کار در دانشگاه تگزاس واقع در آرلینگتون کشفیات جدیدی به ارمغان آورده است که می گوید چک کردن ایمیل های کاری در شب می تواند تاثیر قابل توجهی در سلامت روحی انسان بگذارد و در صورت امکان باید از آن اجتناب کرد.

اساسا مطالعه نشان داده که افراد بعد از دریافت ایمیل کاری عصبانی و یا ناراحت می شوند و برخی از آنها بعد از ساعاتی باز هم این حالات را دارا هستند و به نوعی اجازه داده اند تا این ایمیل ها روی زندگی شخصی آنان تاثیر منفی بگذارد. محققان می گویند این نشان می دهد که شرکت ها باید به نحوه اطلاع رسانی کارمندان بعد از ساعات کاری دقت کنند.

افرادی که بخشی از این تحقیق و مطالعه بودند می گویند که وقتی آنها بعد از کار به خانه برمی گشتند و یک ایمیل کاری یا پیامک که پاسخ دادن به آنها سخت بود  و یا به زمان زیادی نیاز داشت دریافت می کردند شدیدا عصبانی می شدند.

پروفسور Marcus Butts توضیح می دهد: این  دنیای جدید ارتباطات کاری است،  این توصیه ها ممکن است در بخشی از یک شرکت کارایی داشته باشد ولی در ضمینه دیگری از کسب و کار کارایی نداشته باشد، کلید آن این است که ما بر اساس ریتم ارتباطات مناسب خود در بخش خود به توسعه بپردازیم.

بنظر می رسد لازم است کار فرمایان برای فرستادن ایمیل های کاری به کارکنان خود محدودیت داشته باشند و تنها در موقع لزوم آن هم باید مطمئن شوند که ایمیل طوری نوشته شده که باعث عصبانی کارمندان نشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!