ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چند ویژگی جالب و مهم ویندوز 10 مایکروسافت که باید بدانید! + دانلود نسخه پیش نمایش

w2
w2
چند ویژگی جالب و مهم ویندوز 10 مایکروسافت که باید بدانید! + دانلود نسخه پیش نمایش

ویندوز 10!؟ همه منتظر ویندوز 9 هستند! مایکروسافت نام ویندوز 10 را برای محصول جدید خود انتخاب نمود؟! هنوز دلیل رسمی ای از سوی شرکت Microsoft برای این نامگذاری مطرح نشده است اما وقتی از امکانات نسخه جدید ویندوز یعنی 10 خبر میدهد معلوم است دلیل انتخاب عدد 10 یک جهش بزرگ از نسخه 8.1 به 10 می باشد و آنقدر تغییرات ایجاد شده زیاد است که ترجیح دادند نام 9 را برای آن کم بدانند و انتخاب نکنند! این هم یکی دیگر از سیاستهای عجیب شرکت مایکروسافت است مانند همیشه او با خبرهای جدید خود مخاطبین را متعجب می نماید!

ویندوز 10

همانطور که میدانید پس از آنکه شرکت مایکروسافت ویندوز 8 را روانه بازار کرد، هر چند که تغییرات اساسی و چشمگیری نسبت به ویندوز قبلی خود یعنی ویندوز 7 ایجاد نمود اما بسیاری از کاربران ویندوز هنوز ترجیح می دهند تا در ویندوز 7 باقی بمانند! به احتمال زیاد حذف منوی استارت و دکمه استارت در ویندوز 8 دل خیلی ها را بدرد آورد! البته شرکت مایکروسافت در نسخه بهینه شده ویندوز 8 یعنی Windows 8.1، علاوه بر رفع برخی مشکلات ورژن قبلی به جای منوی استارت، دکمه استارت را قرار داد! اما باز هم کاربران نسخه های قبلی همان منوی استارت استانداردی را می خواستند که در بسیاری از ورژن های قبلی ویندوز از 95 گرفته تا 7 به آن عادت کرده بودند. نکته دوم در مورد ویندوز 8 محیط استارت آن بود که باید تمامی برنامه های مورد نیاز را روی آن به صورت کاشی قرار می دادند و می چسباندند تا بتوانند از آن استفاده کنند و ویندوز 8 طوری طراحی شده بود که مخصوص صفحات لمسی، و برای صفحات غیر لمسی هم همان ظاهر و امکانات نسخه لمسی را داشت و این زیاد برای کاربرانی که صفحه نمایش غیر لمسی داشتند خوشایند نبود. در زیر بیشتر به ویژگی های نسخه جدید خواهیم پرداخت…

غول نرم افزاری دنیا، شرکت بزرگ مایکروسافت چه مژده ای به کاربران ویندوز که مدت هاست منتظر نسخه جدید آن یعنی Windows 10 می باشد داده است؟!

مهمترین ویژگی های Microsoft Windows 10:

1. بازگشت منوی استارت! به ویندوز.

Windows 10

Microsoft Windows 10

2. هماهنگ شدن خودکار پس از نصب، با صفحه نمایش های لمسی و غیر لمسی، صفحات و دستگاه های مختلف با اندازه متفاوت، طوری که اگر روی سیستمی که مجهز به صفحه لمسی نصب شود کاملا به صورت لمسی، بدون منوی استارت و مانند نسخه 8 به صورت کاشی های کنار هم چسبیده! و اگر روی سیستمی با صفحه غیر لمسی نصب شود امکانات نسخه های غیرلمسی فعال شده و منوی استارت بصورت سنتی و قدیمی فعال می گردد که البته ترکیبی از منوی استارت نسخه های قبلی و استارت جدید کاشی گونه می باشد! البته توجه‌ بیشتر به محیط دسکتاپ و کاربران سنتی ویندوز باعث نشده تا مایکروسافت کاربران ابزارهای لمسی را فراموش کند. لذا تغییراتی در نوار Charms ایجاد کرده‌اند و آن را بهبود بخشیده‌ است.

مایکروسافت ویندوز 10

3. مصرف باتری کمتر برای لپ تاپ ها، مایکروسافت سورفیس و …

4. نسخه جدید اینترنت اکسپلورر

5. در ویندوز ۸ وقتی کاربر یک اپلیکیشن مدرن را اجرا می‌کرد وارد یک محیط متفاوت می‌شد اما در ویندوز ۱۰ این وضعیت دوگانگی ایجاد نمی شود. کاربری که بخواهد از PC استفاده کند به راحتی قادر خواهد بود تا رابط کاربری آشنا به همراه صفحه‌کلید و ماوس را تجربه کند!

6. بهبود عملکرد جستجو: وقتی به دنبال موضوع خاصی بگردید علاوه بر نتایج گردآوری شده از اطلاعات موجود در کامپیوترتان، اطلاعات مرتبط در وب نیز لیست می‌شوند!

نسخه جدید ویندوز 10

7. قابلیت مالتی تسکینگ جدید: تقسیم صفحه به 4 قسمت مساوی! و استفاده همزمان از 4 برنامه!

8. مایکروسافت در ویندوز ۱۰ تمرکز ویژه‌ای بر روی کاربران قدیمی و حرفه‌ای خود داشته، تغییرات زیادی در Command Prompt ایجاد کرده تا بتوانند دستورات متنی بیشتری را وارد نمایند و کنترل بیشتری بر روی سیستم داشته باشند.

البته بسیاری از تغییرات دیگر و امکانات بیشتری وجود دارد اما هدف از این مقاله اطلاع رسانی و معرفی مهمترین ویژگی های مایکروسافت ویندوز 10 بود. به این ترتیب احتمالا طی ماه‌های آینده شاهد اضافه شدن، امکانات بیشتری به نسخه‌ی بعدی ویندوز خواهیم بود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!