ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چرا ویچت Wechat فیلتر شد؟؟

چرا ویچت Wechat فیلتر شد؟؟,وی چت,ویچت,اخبار ویچت,Wechat,درباره وی چت,دلیل فیلتر شدن ویچت,چرا ویچت فیلتر شد؟

 

چرا ویچت Wechat فیلتر شد؟؟,وی چت,ویچت,اخبار ویچت,Wechat,درباره وی چت,دلیل فیلتر شدن ویچت,چرا ویچت فیلتر شد؟

چرا ویچت Wechat فیلتر شد؟؟ گه گداری برخی سیستم ها و شبکه های اجتماعی به دلیل دارا بودن امکانات جالب می توانند مخاطبان زیادی را جذب خود کنند یکی از شبکه های اجتماعی که در چندین ماه گذشته بسیار در ایران محبوب شده است شبکه اجتماعی Wechat بوده است این شبکه که در قالب یک نرم افزار تحت سیستم عامل های تلفن همراه ارائه شده است توانست در ایران جای خود را باز کند به صورتی که در هر روز هزاران نفر در ایران این نرم افزار را روی تلفن خود نصب نمودند.

در همین حین بود که فیلتر شدن ویچت همه را غافلگیر کرد زیرا که دلیل این امر مشخص نشده بود و اینکه شرح دلیلی نیز از طرف سازمان وزارت ارتباطات داده نشد. در اصل کلمه چت به موضوع چت و گفتگو می پردازد و در اصل امری نیک نیز می باشد. امروز دلایل فیلتر شدن Wechat را از سخنگوی کمیته فیلترینگ برای شما نشر می دهیم :

مدیر عامل شرکت زیر ساخت گفته است که تنها اعمال فیلتر برای وی چت به ما ابلغ شده بوده است و دیگر شبکه های اجتماعی نیز در صورتی که فیلتر شده اند توسط سرویس دهنده ها اعمال شده است. خسروی دلیل اصلی فیلتر شدن وی چت را جرایم رایانه ای و اشتراک گذاری مطالب سیاسی و ضد اخلاقی بوده است که به نظر وی بار اخلاقی منفی بسیار زیادی به جامعه وارد می کند. همچنین ایشان افزوده است که دو کارشناس فرهنگی سیاسی در طرحی از موارد مخرب این شبکه اجتماعی گفته و در پابان موجب تصمیم گیری اعضا شده است.

امیدواریم با بازبینی و نظر سنجی بتوان تصمیمات بهتری در مورد فیلترینگ اینترنت گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!