ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟

محاسبه سرعت اینترنت,محاسبه دقیق سرعت دانلود,محاسبه سرعت دلنلود,محاسبه دقیق سرعت آپلود,محاسبه سرعت آپلود,میزان واقعی سرعت اینترنت,شکایت از سرویس دهنده اینترنتی,شکایت از سرویس دهنده ADSL

 امروز در مورد موضوعی میخواهیم سخن بگوییم که به کمک بسیاری از کاربران اینترنت ایران خواهد آمد زیرا این روز ها اکثر و بهتره بگوییم تمام شرکت های سرویس دهنده اینترنت دارای تقلبات زیادی هستند و هر کدام گناه خود را بر گردن دیگری می اندازند. اما شاید برای شما هم جالب باشد که چرا سرعت اینترنتی که خریده اید با سرعت دانلود شما بسیار تفاوت دارد.

 

چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟
چرا سرعت دانلود با سرعت اسمی اینترنت تفاوت دارد؟

سرعت اینترنت خریداری شده با سرعت دانلود تفاوت هایی دارد که به شرح ذیل می باشد : سرعت اینترنت اسمی که بنده و شما خریداری میکنیم بر حسب کیلوبیت بر ثانیه می باشد Kbps که این مبنا برای سرعت دانلود نیست و شما برای اینکه بدانید میزان سرعت دانلود شما چه مقداری است باید میزان خریداری شده را تقسیم بر 8 کنید. زیرا میزان سرعت دانلود بر حسب کیلوبایت بر ثانیه می باشد Kbps 

به طور مثال من یک سرویس 128 کیلوبیت بر ثانیه خریداری کرده ام برای اطلاع از میزان سرعت دانلود آن باید 128 را تقسیم بر 8 کنم که عدد 16 را به می دهد. خوب طبق قانون رگلاتوری ایران شرکت ها می توانند هر سرویس را بین 10 نفر به اشتراک بگذارند. عدد زیادی است نه؟ دقیقا !!

در این حال شما باید سرعت دانلودی بین ماکزیموم 16 کیلوبایت بر ثانیه و مینیموم 1.6 کیلوبایت بر ثانیه داشته باشید. در صورتی که این میزان سرعت شما کمتر از میزان معین میباشد شما حق اعتراض و شکایت به سازمان مقررات رادیویی ایران را دارید. هم اکنون سرعت دانلود و سرعت خریداری شده خود را تست کنید و در صورتی که از سرویس دهنده خود تخلفی دیدید به سازمان ثبت شکایات به این آدرس مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه های ارتباط با ما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!